БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Активни Монитори

 
   
   
  Вкупно Производи: 37  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam A3X
With the A3X, ADAM Audio present their smallest monitor to date, making it perfectly suited for all environments where space is limited but sound shouldn’t be constricted. The A3X combines a tiny footprint with the much acclaimed ADAM sound quality by using the X-ART tweeter for the higher frequencies, a guarantee for crystal clear music reproduction
ЦЕНА: 16.800 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam A5X
The A5X is popular among professionals working in television studios and remote broadcast vans. The A5X can also be found in numerous home/project studios around the world. Its open, powerful sound makes the A5X a trustworthy and useful tool for multimedia applications as well.
ЦЕНА: 25.700 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam S7A MK2
Visoko profesionalni Aktivni studijski monitor snage 1500 W
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam Sub10 MK2
Aktivni bas reflex zvučnik snage 300W (RMS-a).
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam Sub12
Aktivni bas zvučnik snage 300W (RMS-a).
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam Sub2100
Kompanija ADAM je razvila jedinstveni sabvufer za posebne potrebe velikih kontrolnih soba i studija. Njihov novi Sub2100 kombinira veliki 21-inčni vufer i pojačalo koje je u stanju isporučiti 1.000 W snage u kontinuitetu. Smješten je u bass reflex kućište i podešen za reprodukcije frekvencija niskih do 20 Hz. Ogromna snaga i ekstremna efikasnost (99 dB/W/m) omogućuju ovom sistemu da proizvede linearne SPL peak-ove od ≥128 dB bez značajnije kompresije.
Osnovna karakteristika ovog vufera je izuzetno veliki namotaj od 152 mm, što ga čini jednim od najdužih na tržištu. Sub2100 dostiže najviši SPL na najnižim frekvencijama osjetnih ljudskim uhom, te se ovaj proizvod ustoličio kao novo mjerilo u svijetu zvučnika.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam Sub8
Aktivni bas reflex zvučnik snage 160 Watti.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Adam
Adam T5V
Active Vertical 2-way Nearfield Monitor with 50W 5" Woofer and 20W U-ART Accelerated-ribbon Tweeter
ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Adam
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Alesis
Alesis M1 Active 320 USB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Par aktivnih zvučnika s USB-om

ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Alesis
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Avant Electronics
Avantone MixCubes Active
Referentni monitori - nasljednici čuvenog Auratone 5c monitora. Namjenjeni kritičnim fazama miksa u studiju. Aktivna verzija.
ЦЕНА: 33.100 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Avant Electronics
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer MS20 Pair
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Kompaktni digitalni dvostazni aktivni monitori

ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer TRUTH B2030A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dvostazni aktivni Ribbon Studio referensni
monitori s Kevlar wooferom.

ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer TRUTH B2031A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dvostazni aktivni studijski monitori

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer TRUTH B3030A
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Behringer TRUTH B3030A is a 2-way active ribbon studio reference monitor with Kevlar.

ЦЕНА: 22.000 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky EXO
EXO2 is an evolution of the original EXO stereo monitoring system. As with the original EXO, it combines true, full range monitoring with the convenience of a desktop remote control hub.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky MediaDesk MKII 2.1
Blue Sky’s entry level 2.1 system – MediaDesk MKII delivers accurate, full-range monitoring to the desktop and is optimized for computer-driven audio recording and production.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky MediaDesk MKII 5.1
A MediaDesk MKII 5.1 system is designed for desktop music and audio production using computers and digital audio workstations.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky ProDesk MKIII 2.1
In professional applications such as video post, ProDesk™ MKIII 2.1 is the first truly full-range monitoring system specifically designed for critical mixing and monitoring on the desktop. ProDesk™ MKIII 2.1 brings the desktop user the same spectral performance as the larger Blue Sky systems, with the only compromise being less output.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky SAT 6.5 MKII
Each 100-Watt bi-amplified SAT 6.5 MK II satellite speaker employs a 6.5″ hemispherical driver and 1″ ferrite tweeter with a dual concentric diaphragm and integral wave guide.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky Sky System One
Sky System One is the original manifestation of Blue Sky’s unique approach to accurate, full-range 5.1 monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Blue Sky
Blue Sky SUB12
The Blue Sky SUB 12 was specifically designed to complement the SAT 6.5 and SAT 6.5 MK II Satellite speakers.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Blue Sky
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio BM14S II
The BM14S II is a precision subwoofer specifically designed to complement BM6 mkIII, BM12 mkIII, BM6A and BM15A monitors, adding extended bass in mid-sized mixing and recording environments.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio BM15A
The BM15A is a relatively large 2-way active system comprising of a large 240mm (10") woofer, a special version of the Dynaudio ESOTEC soft dome tweeter and an electronic phase-aligned crossover, which feeds the build-in dual, high performance discrete MOSFET amplifiers.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio BM6A Classic
The BM 6A features an electronic 4th order phase-aligned crossover with a crossover point at 2.2kHz, which feeds two high performance discrete MOSFET amplifiers rated at 100W each.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio BM9S II
The Dynaudio tradition continues in the new II-series subs, delivering Dynaudio's premium, professional sound quality and performance. Dynaudio Professional II-series precision subwoofers are made in Denmark using hand-crafted drivers that have made Dynaudio the industry standard in studios the world over.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio LYD5
Professional Dynaudio speakers
The LYD 5 is our premium small-format near-field monitor. With its low volume precision, LYD is the perfect fit for smaller setups and home studios. LYD uses lightweight aluminium wire and voice coils in its handmade drive units, along with a state-of-the-art Class-D amplifier with a 96 kHz / 24bit signal path and DSP used just right to provide outstanding performance.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio LYD7
The new LYD 7 uses advanced Digital Signal Processing to extend or curtail the low-frequency response by 10 Hz where need while both Position and Sound Balance ensure better performance in any environment.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Dynaudio
Dynaudio LYD8
The LYD series is a redefinition of our previous professional products, and LYD 8 is the biggest of them all. With its 8'' MSP woofer and advanced DSP, the LYD 8 provides outstanding performance and a low-end precision you won't believe. Perfect for smaller studios and home setups.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Dynaudio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Event
Event Opal
Revolutionary 2-Way Studio Monitor
The Opal is like nothing you've ever experienced. An 8-inch two-way studio monitor with the lowest distortion ever exhibited by a speaker and featuring the same dynamic and extended mid-range as the most expensive three-way systems.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Event
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KRK
KRK Expose E8B
Aktivni studijski monitor
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > KRK
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KRK
KRK RP10S
KRK's KRK10s powered subwoofer is the perfect complement to KRK ROKIT, VXT, or any other 4"-8" studio monitor. The KRK10s is designed to extend the low-frequency performance of an existing monitor system so that the low-frequency portion of the mix can be properly engineered.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > KRK
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KRK
KRK VXT 4
Aktivni studijski monitor novog dizajna i novog zvuka.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > KRK
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KRK
KRK VXT 6
Aktivni studijski monitor novog dizajna i novog zvuka. Snage: LF 60 W i HF 30 W.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > KRK
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     KRK
KRK VXT 8
Aktivni studijski monitor novog dizajna i novog zvuka. Snage: LF 120 W i HF 60 W.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > KRK
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-Audio AV42
Desktop Speakers for Professional Media Creation
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     M-Audio
M-AUDIO BX8 D3
150-watt Active Studio Monitor with 8" LF Driver and 1.25" HF Driver (each)
ЦЕНА: 9.700 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Tannoy
Tannoy Reveal 502
ПОПУСТ!
РЕДОВНА ЦЕНА : 14900,oo ден
РАСПРОДАЖБА : 10500,oo ден

PREMIUM TONAL CLARITY ACROSS MUSICAL STYLES!
EXPERTLY VOICED FOR MASSIVE SWEET SPOT!

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Tannoy
 
rows: rows: 21
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Behringer   
.
  Behringer TRUTH B2031A  
  Behringer TRUTH B2031A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Adam  
.
  Adam A5X  
  Adam A5X  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio M5P  
  Dynaudio BM15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM15A  
  Dynaudio BM15A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD7  
  Dynaudio LYD7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  Blue Sky ProDesk MKIII 2.1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blue Sky  
.
  Blue Sky SUB12  
  Blue Sky SUB12  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avant Electronics  
.
  Avantone MixCubes Active  
  Avantone MixCubes Active  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Активни Монитори :  
 
Adam
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
KRK
M-Audio
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти