БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
  > Инсталациски Миксети  
  > 100V Засилувачи  
  > 100V Засилувачи со Уреди за Репродукција  
  > Звучници  
  > Конференциски и Преведувачки Системи  
  > "Paging" Системи  
  > Инсталациски Микрофони  
  > Останато  
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Инсталациски Миксети

 
   
   
  Вкупно Производи: 19  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GR05
Zonski mikser s 4 analogna izlaza namijenjen instalacijama s 2 mikrofonska ulaza i 3 stereo.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath GR2
GR2 zonski analogni mikser s 9-ulaza, 4-izlaza, 2-zone od Allen & Heath-a. Vrlo elegantno riješenje za moderne, ne preskupe instalacije, pozadinsku glazbu, prezentacije seminara, hotele i slično.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-4 DSP System
Audio mix procesor s DSP (digitalnim signal procesiranjem) kompletno. 6 balansiranih ulaza uključviši 2 XLR analgne mic/line i 4 TRS jack linijske ulaze. 6 balansiranih audio izlaza sadrže: 4 XLR analogna i 2 TRS jack linijska izlaza. 1U rack visine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-8
Audio mix procesor s 8+2 ulaza x 8+2 izlaza u 2U rack visine s DSP (digitalnim signal procesiranjem) kompletno. Opremljen fantastičnim mogućnostima daljinske kontrole.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart MA200
MIX + Pojačalo 180W
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMC+120
AMC Series Mixer Amplifiers - AMC120 - 120 watts
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMC+60
AMC Series Mixer Amplifiers - AMC60 - 60Watts
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMC+MIX
Mono rack instalacijski mikser s 3 mikrofonska/linijska kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor MX61
Šest kanalni mono mikser.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor MX81
Osam kanalni mono rack mikser.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor MX82
Tri kanalni mono 1RU Mixer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor MX883
3 kanalni mono 1RU Mixer.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Zone Mix 3
Mikser s 4 stereo i 2 mic/line ulaza. 3 stereo zone izlaza.
ЦЕНА: 29.400 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Pro Mixer DX626
Standardna trokanalna mikseta sa Bpm counterom, već poznatim Ultraglide crossfaderom i microphone talkover funkcijom svrstava je u zlatnu sredinu među konkurencijom.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultrazone ZMX8210
Profesionalni 8-kanalni 3-Bus Mic/Line zonski mikser s daljinskom kontrolom namijenjen fiksnim instalacijama i komercijalnim zvučnim sistemima.
ЦЕНА: 11.800 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1204USB
Premium 12-ulaza 2/2-Bus Mixer sa XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer XENYX X1222USB
Premium 16-ulaza 2/2-Bus Mixer s XENYX mikrofonskim pretpojačalima i kompresorima, British EQ, 24-Bit Multi-FX Procesor, USB/Audio Interface i EnergyXT2.5 kompaktni Behringer Edition Music produkcijski program.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
Numark M4
Three-Channel Scratch Mixer
M4 is a three-channel tabletop mixer designed for any DJ who needs maximum flexibility. It features a replaceable crossfader with reverse and slope controls, a 1/4" microphone input with EQ, and plenty of routing for phono and line level devices.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     RANE
Rane AM1 Automixer
The Rane AM1 is an Automixer with four gain-sharing XLR Mic/Phantom/Wireless Inputs, combined with a manual mixer with one RCA Line Input, one 3.5 mm Line Input with a USB charge port, USB Audio Input and Output, XLR Mix Output, RCA Record Output, and a Headphone Amp with source selector. It is cascadable to add more inputs with AM2 Automixers, and has a RAD Port connecting to CobraNet via Mongoose.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > RANE
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Инсталациски Миксети :  
 
Allen&Heath
Apart
Australian Monitor
Behringer
Numark
RANE
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти