БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
  > Инсталациски Миксети  
  > 100V Засилувачи  
  > 100V Засилувачи со Уреди за Репродукција  
  > Звучници  
  >> Звучни Кутии  
  >> 100V Звучни Кутии  
  >> Компоненти (хорни, драјвери, звучници...)  
  > Конференциски и Преведувачки Системи  
  > "Paging" Системи  
  > Инсталациски Микрофони  
  > Останато  
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Звучни Кутии

 
   
   
  Вкупно Производи: 29  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Apart
Apart SUB2400
Pasivni Sub s 2 x 10” long Xmax zvučnicima. Visoka kvaliteta. Snage 2 x 400 watti. Perfektno riješenje za barove, klubove, restorane, hotele...
ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Apart
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMAV Model ST 30P
Dvostazni aktivni stereo zvučnički sistem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor AMAV Model ST 50P
Dvostazni aktivni stereo zvučnički sistem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Australian Monitor
Australian Monitor Install 50
Dvosistemska instalacijska
kutija kompaktnog dizajna i
odličnih tonskih karakteristika.

ЦЕНА: 12.073 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Australian Monitor
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Eurolive B208D
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денActive 200-Watt 2-Way PA Speaker System with 8" Woofer and 1.35" Compression Driver

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW SB184C
SB184C subwoofer namijenjen kino dvoranama s 1 x 18 wooferom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     EAW
EAW SB284C
Subwoofer namijenjen kino dvoranama s 2x 18 zvučnicima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > EAW
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 112 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 115 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 15"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 118 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 12.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 12.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 15.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 15.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 218 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 2 x 18" cone zvučnicima direktnog radijusa i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 60-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 60-CTC
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 8.1
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 8.75
Kompaktna dvostazna zvučna kutija s CD-hornom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 80-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 80-TB/TW
Kompaktni dvostazni ugradbeni zvučnički kabineti isporučuju snagu 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     HK Audio
HK Audio IL 82
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey Impulse 100
Dvostazni “full range” kabinet otporan na sve
vremenske uvjete namijenjen je otvorenim
prostorima. U crnoj ili bijeloj boji. Snage 175W kontinuiranog RMS-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR10
Zvučna kutija opremljena sa 10" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR12
Zvučna kutija opremljena sa 12" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PR15
Zvučna kutija opremljena sa 15" zvučnikom. Snaga kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ISIS I-282H
Dual 8-Inch, 2-Way System
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     QSC
QSC ISIS I-82H
8 inch, 2-way System
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > QSC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TURBO SOUND
TURBOSOUND TPX 122M
TURBOSOUND TPX 122M | 2 WAY 12" FULL RANGE PASSIVE STAGE MONITOR

TPX122M
2 Way 12" Full Range Loudspeaker and Stage Monitor for Portable PA Applications

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > TURBO SOUND
 
rows:
  НАША ПРЕПОРАКА:  
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Звучни Кутии :  
 
Apart
Australian Monitor
Behringer
EAW
HK Audio
Peavey
QSC
Turbosound - MUSIC Group
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти