БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  >> Динамички Микрофони  
  >> Бежични Микрофони  
  >> Headset Микрофони  
  >> Lavalier Микрофони - БУБА  
  >> Boundary Микрофони  
  >> Ribbon Микрофони  
  >> Кондезаторски со Мала Мембрана  
  >> Кондезаторски со Голема Мембрана  
  > Избор по Намена  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Кондезаторски со Мала Мембрана

 
   
   
  Вкупно Производи: 44  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE3300 Artist Ellite
Vrhunski vokalni mikrofon kreiran za nastupe uživo.
Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija: 20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE5100
Artist Elite AE5100 kardiodni kondenzatorski mikrofon duge dijafragme i beskompromisne tonske kvalitete namijenjen za: prijelaze, perkusije. akustične gitare, gudače i ostale akustične instrumente
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE5400 Artist Ellite
Vokalni mikrofon najviše klase! Namijenjen pjevaču
na bini. Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija:
20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2010
Profesionalni kondenzatorski vokalni mikrofon čvrste metalne konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2020USB+
USB kardiodni kondenzatorski mikrofon studijske kvalitete odličan za kućne studije.
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica Pro 35cW
he Audio-Technica Pro-35cW is a cardioid condenser clip-on microphone with a frequency and sensitivity response suitable for capturing instruments. The microphone includes the AT8418 instrument mount for perfect positioning on horns, guitar, stringed instruments, etc.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer B5 Condenser Microphone
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денStudijski cigaret kondenzatorski mikrofon sa pozlaćenom membranom namijenjen za studio ili Live aplikacije.

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C1 USB
USB Studio Condenser Microphone
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C2 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.600,oo ден2 ujednačena studijska kondenzatorska mikrofona.

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer C4
Novi C4, dva uparena Single Diaphragm Condenser Mikrofona.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ECM8000
Nedirektni mjerni kondenzatorski mikrofon velike preciznosti.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco GM4018
Professional condenser supercardioid gooseneck microphone table with on/off lead switch and 5mt cable XLR/Jack 6,3mm. Include a sponge windscreen which protects the capsule from wind sources. Powered by 2xAAA 1,5V batteries.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA 4011-TL
Kardioidni 4011-TL mikrofon je nova, unaprijeđena verzija klasičnog DPA 4011 mikrofona, glasovitog kao vrlo izniman mikrofon u studijima za snimanje po cijelom svijetu. State-of-the-art komponente vrlo su pomno izabrane kako bi omogućile optimalanu neutralnost, preciznost i ekstremno nisko izobličenje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA IMK 4061
IMK 4061 ovaj komplet dizajniran je za ozvučavanje iz bliza za širok izbor muzičkih instrumenata u live i studijskim situacijama te nudi vrlo čistu, detaljnu i prirodnu kvalitetu zvuka.
Mikrofon 4061-BM može podnijeti 144 dB prije izobličenja, dozvoljavajući korištenje mikrofona za doboš, trube, gitaru/bas gitaru i druge glasne izvore zvuka.Uključeni su držači za mikrofon za gudačke instrumente, univerzalni držači za montiranje na površinu s duplo-samoljepljivom trakom, magnetni držač i spužvasti zaštitnik od vjetra.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ICON
ICON U2 USB MICROPHONE
ICON U2 | HIGH-QUALITY USB MICROPHONE


ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > ICON
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Joemeek
Joemeek JM27
Studijski kondenzatorski cigaret mikrofon sa membranom malog promjera
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Joemeek
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ AUDIOSCOPE SG-5B
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.500,oo денBattery or phantom-powered short shotgun microphone with XLR output

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     MARANTZ
MARANTZ AUDIOSCOPE SG-5BC
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
3.900,oo денBattery Powered Short Shotgun Mic with integral cable terminated with 3.5mm plug

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > MARANTZ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann KMS105
Neumann is world renowned for their legacy of fantastic studio microphones, but with the elegant KMS-105 they are making their uncompromising standards available in an affordable high quality hand held microphone.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann U 87 Ai Set
The U87: A Well-deserved Reputation as the Best!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01
The MK 012 je kompaktni, high quality mikrofon sa jednom kapsulom namijenjen za broadcast, instalacije, kazalište, studija...
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01 MSP2
Oktava MK-012-01 MSP2 Factory Matched Stereo Pair Microphones

In pairs, the Oktava MK012-01s are perfectly suited for coincident and spaced stereo miking techniques, and also overhead usage in live and studio situations. This Factory Matched stereo pair comes with a cardioid capsule and -10 dB pad.

ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M2
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.500,oo ден


Novi Rode M2 donosi studijsku kvalitetu na binu.
Kondenzatorski vokalni mikrofon dizajniran i napravljen u Australiji.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Matched Pair

Studijski kondenzatorski mikrofon svjetske klase. Dolazi u paru s Shockmount-om i u koferu.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT1A Set

The NT1A Anniversary model includes a premium shockmount with integrated pop filter, high quality 6m (20’) XLR cable, microphone carry pouch and even a bonus instructional DVD. Presented by RØDE founder and company president, Peter Freedman, the NT1A Studio Secrets DVD features a range of tips and techniques to help NT1A owners get the most from their new microphone.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
11.900,oo денStudijski, binski i lokacijski 3/4” kondenzatorski mikrofon s dvostrukim napajanjem /48V phantom ili interna 9V baterija/, omogućava rad bilo gdje.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT4
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

X/Y Stereo studijski i lokacijski 1/2” kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT6
Kompaktni 1/2" kondenzatorski mikrofon NT6 s odvojenom kapsulom je namijenjen za film, televiziju, kazalište, Broadcast, žive nastupe, Surround snimanja i sve ono što Vam mašta dozvoli.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денKondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalomЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 13800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15200,oo ден


Directional Shotgun Condenser Microphone with Battery/Phantom Power Option, Windscreen, Stand Mount, and Zip Pouch

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NTG3
Kondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalom. Nastavak sjajne RODE NTG tradicije - profesionalni broadcast zvučni kvalitet.

ЦЕНА: 41.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE Reporter Mic
The Reporter Omnidirectional Handheld Interview Microphone from Rode is designed for interview and presentation uses.
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre
Broadcast Quality Condenser Microphone
ЦЕНА: 16.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 87A
Kondenzatorski vokalni mikrofon top klase. Sami vrh ponude! Superkardioidna karakteristika usmjerenosti.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 91A
Shure's outstanding Beta 91A half-cardioid condenser boundary microphone lets you capture a kick drum's true punch, without taking up a lot of real estate onstage. In fact, the Beta 91A excels at picking up all kinds of low-frequency-intensive instruments; its response is tailored for bass frequencies. The Beta 91A's integrated preamp makes it a very convenient condenser, and its ability to handle high SPLs means worry-free use in any environment (even with the loudest live drummers).

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG81 XLR
Osnovni model binskog kondenzatorskog mikrofona male membrane. Odličan za ozvučavanje akustičnih instrumenata, horova, kao i overhead mikrofon za set bubnjeva.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA 81
Condenser Microphone with Cardioid Polar Pattern and 40Hz-18kHz Frequency Response
ЦЕНА: 7.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 6
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications. Includes 1 PGA52 kick drum microphone, 2 PGA56 drum microphones, 3 PGA instrument microphones, 2 drum mounts, and 6 XLR cables.
ЦЕНА: 30.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM81
Visoko kvalitetni kondenzatorski mikrofon dizajniran za studijska snimanja, radio stanice, ozvučavanje akustičnih instrumenata, posebice gitara ili tambura, činela, piana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM86
Konenzatorski vokalni mikrofon više klase. Izuzetan zvuk po još uvijek prihvatljivoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WH30TQG
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 185 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден


Акцијата трае до потрошување на залихите!

Cardoid kondenzatorski mikrofon izrazito malog težišta pogodan za vokale koji sviraju neki instrument, ali i za glavne vokale koji žele imati "slobodne" ruke. Prenosivost, ugodnost, mala vidljivost mikrofona, i visoka kvaliteta zvuka je zagarantirana. Zbog svog kardoidnog (unidirectional) pickup patterna WH30 Vam pruža izolaciju od irelevantnih zvučnih izvora te ima izrazito visoku otpornost na mikrofoniju. Bežično spajanje na Shure bežićne baze uz pomoć 5' (1.5m) high-flex kabela sa T4Af priključkom.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Violet Design
Violet Design The Finger
Mikrofon srednjih dimenzija s jednom membranom. Vrlo precizan, neutralan i vrlo široke upotrebe. Za snimanje: ambijenata, vokala ili instrumenata.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Violet Design
 
rows: rows: 93
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Shure   
.
  Shure Super 55  
  Shure Super 55  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer C1 USB  
  Behringer C1 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure MX153 Earset  
  Shure MX153 Earset  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP25/SM58  
  Shure FP25/SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 57A  
  Shure Beta 57A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure SM57  
  Shure SM57  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Кондезаторски со Мала Мембрана :  
 
Audio-Technica
Behringer
Bespeco
DPA Microphones
ICON pro-audio
Joemeek
MARANTZ Professional
Neumann
Oktava
RODE
Shure
Violet Design
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти