БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
  > Избор по Конструкција  
  > Избор по Намена  
  >> Студиски Микрофони  
  >> Микрофони за Настапи  
  >> Репортерски Микрофони  
  >> Инсталациски Микрофони  
  > Дополнителна опрема и аксесоари  
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Микрофони за Настапи

 
   
   
  Вкупно Производи: 88  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C411PP
The C411 is a miniature vibration pickup for acoustic guitar, mandolin, violin and most other string instruments. Its integrated condenser capsule will reproduce the sound of the instrument clearly and without coloration.
ЦЕНА: 10.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG C520
Naglavni vokalni mikrofon idealan za frontmene ili raspjevane gitariste, klavijaturiste, bubnjare...plesače.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     AKG
AKG WMS 40 MINI Vocal Set ISM3
UHF Wireless-System with dynamic handheld transmitter.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > AKG
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE2500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 650 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
31.500,oo денSOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Kick-drum mikrofon s revolucionarnim dual-element dizajnom. Sastoji se od dvije kapsule, kardioidne kondenzatoreske i dinamičke, koje su objedinjene u jedan mikrofon. Odličan za bas bubanj ili BERDU!

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE5400 Artist Ellite
Vokalni mikrofon najviše klase! Namijenjen pjevaču
na bini. Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija:
20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AE6100 Artist Elite
Vrhunski dinamički kardiodni vokalni mikrofon. Frekvencija: 60-15000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica AT2010
Profesionalni kondenzatorski vokalni mikrofon čvrste metalne konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM250DE
Novi mikrofon za ozvučenje bas bubnja iz Artist serije. Iznimnih osobina. Sastoji se od dvije kapsule (kardiodna kondenzatorska i hiperkardioidna dinamička). Praktički - dva mikrofona u jednom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM350
Kardiodni kondenzatorski Clip-On mikrofon. Namijenjen prvenstveno: puhačima, za violine, snare, tamburice...
Izrazito čistog i transparentnog signala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica ATM450
Beskompromisna kvaliteta za ozvučavanje bubnja, perkusija, akustičnih gitara, violina i ostalih akustičnih instrumenata
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica MB1k
Neusmjereni dinamički vokalni mikrofon. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica MB2k
Neusmjereni Handheld/Stand dinamički - optimalni instrumentalni mikrofon/pickup. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica Pro 35cW
he Audio-Technica Pro-35cW is a cardioid condenser clip-on microphone with a frequency and sensitivity response suitable for capturing instruments. The microphone includes the AT8418 instrument mount for perfect positioning on horns, guitar, stringed instruments, etc.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO31
Vrlo dobar dinamički kardiodni vokalni mikrofon izuzetno povoljne cijene. Frekvencija: 60-13000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO35
Idealan za TAMBURAŠE!!!

...i gitariste, harmoniku (lijeva i desna strana), puhače. Kako za uživo tako i za studio.

Kardiodni kondenzatorski klip instrumentalni mikrofon.

ЦЕНА: 13.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Audio-Technica
Audio Technica PRO41
Odličan dinamički kardiodni vokalni mikrofon.
Frekvencija: 90-16000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer ECM8000
Nedirektni mjerni kondenzatorski mikrofon velike preciznosti.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
BEHRINGER ULM300
2.4GHz Digital Wireless System with Handheld Microphone Transmitter and Single-channel Receiver
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultravoice XM1800S
Komplet od 3 dinamička mikrofona za široku primjenu (vokal, ozvuka, pojačala, instrumenata, bubnjevi...).
Kutija i lulice u kompletu.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Behringer
Behringer Ultravoice XM8500
Сценски динамички микрофон по најповолна цена..

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Behringer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic BD M99
Dinamički mikrofon duge dijafragme: instrumentalni ili on-air broadcasting. Dobar za: vokale, radio voditelje, ozvučavanje instrumenata, bas bubanj.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic M160
Profesionalni mikrofon "Double Ribbon Transducer" namijenjen radio stanicama ili studijskom snimanju za: tomove, piano, gudače, tamburice, saxove ili vokale.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     BeyerDynamic
Beyerdynamic Opus 155 MkII
Neckworn set, comprises receiver, pocket transmitter and neckworn microphone


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > BeyerDynamic
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     dB Technologies
dB Technologies PU860L
UHF bežični sistem s 16 frekvencija. LMB100S Kondenzatorski lavalier mikrofon i prijemnik. Izrazito povoljna cijena!
ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > dB Technologies
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     DPA Microphones
DPA IMK 4061
IMK 4061 ovaj komplet dizajniran je za ozvučavanje iz bliza za širok izbor muzičkih instrumenata u live i studijskim situacijama te nudi vrlo čistu, detaljnu i prirodnu kvalitetu zvuka.
Mikrofon 4061-BM može podnijeti 144 dB prije izobličenja, dozvoljavajući korištenje mikrofona za doboš, trube, gitaru/bas gitaru i druge glasne izvore zvuka.Uključeni su držači za mikrofon za gudačke instrumente, univerzalni držači za montiranje na površinu s duplo-samoljepljivom trakom, magnetni držač i spužvasti zaštitnik od vjetra.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > DPA Microphones
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Neumann
Neumann KMS105
Neumann is world renowned for their legacy of fantastic studio microphones, but with the elegant KMS-105 they are making their uncompromising standards available in an affordable high quality hand held microphone.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Neumann
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Numark
NUMARK WM200
RUGGED DURABILITY AND CRYSTAL CLEAR VOCALS ARE COMBINED FOR THE PERFECT DJ MICROPHONE

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Numark
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Oktava
Oktava MK012-01 MSP2
Oktava MK-012-01 MSP2 Factory Matched Stereo Pair Microphones

In pairs, the Oktava MK012-01s are perfectly suited for coincident and spaced stereo miking techniques, and also overhead usage in live and studio situations. This Factory Matched stereo pair comes with a cardioid capsule and -10 dB pad.

ЦЕНА: 21.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Oktava
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVi 100 Microphone - XLR
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
1.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.600,oo денDinamički mikrofon namijenjen širokoj upotrebi s prekidačem.

ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Peavey
Peavey PVM DMS5
For the pro drummer who wants an all-in-one package, on stage or in the studio! The PVM DMS-5 drum microphone system includes one PVM 321 kick drum mic, one PVM 325 snare mic, three PVM 328 tom mics, four drum mount clips, four mic cables with a 90-degree XLR connector, one mic cable with a straight XLR connector, and carrying case.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Peavey
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
5.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


Dinamički mikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M1S
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
7.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo денMikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.
Od sada i sa prekidačem.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M2
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.500,oo ден


Novi Rode M2 donosi studijsku kvalitetu na binu.
Kondenzatorski vokalni mikrofon dizajniran i napravljen u Australiji.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE M3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


M3 je novi kardiodni kondenzatorski mikrofon od proslavljenog Australijskog proizvođača ekstremno velike primjene: za kućna snimanja, studio, na lokacijama. Vrlo malog šuma.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
11.900,oo денStudijski, binski i lokacijski 3/4” kondenzatorski mikrofon s dvostrukim napajanjem /48V phantom ili interna 9V baterija/, omogućava rad bilo gdje.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE NT55
Компактен 1/2" кардоиден кондензаторски микрофон. Напредна верзија на популарниот RØDE NT5.
ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Rode
RODE S1
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Super kardioidni kondenzatorski. RØDE S1 je dizajniran specijalno za žive vokalne izvedbe. Beskompromisna kvaliteta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser E835
Vokalni kardiodni dinamički mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser E845
Superkardiodni dinamički vokalni mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Sennheiser
Sennheiser MD421II
Dinamički kardiodni mikrofon s 5-pozicija bas roll-off prekidačem.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Sennheiser
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 520DX
Legendarni *Green Bullet* mikrofon za blues usnu harmoniku.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 55SH
Ovaj mikrofon je ikona koja krasi mnoge bine zadnjih šezdeset godina.Hromirano kućište svojim dizajnom će vas vratiti u pedesete.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure 565SD
Mikrofon koji je obilježio prostore Ex-Yu scene. Odlične karakteristike po odličnoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 52A
Vrhunski dinamički mikrofon sa membranom velikog promjera, prevenstveno namjenjen za ozvučavanje bas bubnja.
Mikrofon za najmasniju stopu na svijetu!

ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 57A
Vrhunski dinamički instrumentalni mikrofon.
Svi oni koji se nazivaju profesionalcima ne bi smjeli pristati na ništa manje...

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 58A
Изработен по традиција на SM 58. Вистински избор за пеачи. Кардиоден концепт.Кондензаторски фреквенциски распон: 40 - 20 kHz. Класика!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 87A
Kondenzatorski vokalni mikrofon top klase. Sami vrh ponude! Superkardioidna karakteristika usmjerenosti.
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 87C
Excellent for touring professionals, the Beta 87C premium vocal microphone delivers studio-grade performance and a smooth, extended high-end frequency response in a cardioid condenser design.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Beta 91A
Shure's outstanding Beta 91A half-cardioid condenser boundary microphone lets you capture a kick drum's true punch, without taking up a lot of real estate onstage. In fact, the Beta 91A excels at picking up all kinds of low-frequency-intensive instruments; its response is tailored for bass frequencies. The Beta 91A's integrated preamp makes it a very convenient condenser, and its ability to handle high SPLs means worry-free use in any environment (even with the loudest live drummers).

ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX14/P31 Headset
Wireless Microphone Headset System
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE BLX14RE-T11
BLX Series Guitar Wireless System with WA302 Guitar Cable, BLX1 Bodypack Transmitter, BLX4R Rackmountable Receiver
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/PG58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 17.200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17.900,oo ден


ЦЕНА: 17.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure BLX24/SM58 Handheld
Industry standard vocal wireless.

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 19.800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21.700,oo ден

This complete wireless package includes the BLX4 receiver along with the BLX handheld transmitter with a Shure SM58 capsule.

ЦЕНА: 21.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure DMK 57-52
Оптимално решение за врвни резултати при озвучување на сет тапани.
ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP25-VP68
Shure's ultra-portable, ultra-rugged FP Wireless series boasts intuitive, flexible components that give you superb audio in even the most demanding environments. FP Wireless feature patented Audio Reference Companding for crystal-clear sound. With components powered by just two AA batteries, FP Wireless offers easy mobility with no cumbersome cables to deal with.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP25/SM58
Wireless System HHLD FP2/SM58 Transmitter & FP5 receiver
ЦЕНА: 33.200 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure FP35 Plug-on wireless system
When portability and flexibility are required, FP Wireless is the ideal solution. FP Wireless
offers intuitive portable receivers and XLR plug-on transmitters.

ЦЕНА: 37.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD 24/BETA 87A-Z2
Latest and greatest Shure Digital Wireless Microphone System.
ЦЕНА: 40.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE GLXD 24R-SM 58
GLX-D Advanced Digital Wireless System with GLXD2/SM58 Handheld Microphone with Transmitter, GLXD4R Rackmountable Receiver, Lithium-ion Battery, and Accessories - 2.4GHz
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE GLXD 24R/B87A
GLX-D Advanced Digital Wireless System with GLXD2/BETA87A Handheld Microphone with Transmitter, GLXD4R Rackmountable Receiver, Lithium-ion Battery, and Accessories - 2.4GHz
ЦЕНА: 44.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD24/B58
Handheld Digital Wireless Beta58 Microphone System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 31.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 34.900,oo ден

Shure's legendary Beta 58 mic, 16-hour battery life, and LinkFreq smart frequency management all add up to one super-dependable wireless handheld system.

ЦЕНА: 31.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure GLXD24/SM58
Handheld Wireless System

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 28.600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 30.500,oo ден

Includes GLXD4 receiver, GLX2/SM58 handheld transmitter, microphone clip, power supply, rechargeable battery, USB cable, carrying case, and user guide.

ЦЕНА: 28.600 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG14E/PG30
РАСПРОДАДЕНО

Bežični mikrofonski sistem sa PG30TQG kondenzatorskim pilot mikrofonom

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG48 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG56 XLR
Kompaktni instrumentalni mikrofon, prvenstveno namjenjen ozvučavanju elemenata bubnja.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG57 XLR
Instrumentalni mikrofon niže klase. Dobar izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG58 XLR
Vokalni mikrofon niže klase. Odličan izbor za budžet rješenja i manje zahtjevne korisnike.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure PG81 XLR
Osnovni model binskog kondenzatorskog mikrofona male membrane. Odličan za ozvučavanje akustičnih instrumenata, horova, kao i overhead mikrofon za set bubnjeva.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA 56
Dynamic Microphone with Cardioid Polar Pattern and 50Hz-15kHz Frequency Response

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 6
Drum microphone kit includes 4 drum microphones to cover all you need in performance and recording applications. Includes 1 PGA52 kick drum microphone, 2 PGA56 drum microphones, 3 PGA instrument microphones, 2 drum mounts, and 6 XLR cables.
ЦЕНА: 30.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE PGA DRUMKIT 7
7-piece Drum Microphone Package with Shure PGA52, 3 Shure PGA56s, Shure PGA57, 2 PGA81s, Clip, Mounts, Cables, and Case
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE QLXD24E-B58 - GLAVNA
QLX-D Digital Wireless Handheld System with QLXD2/BETA58A Microphone with Transmitter, and QLXD4 Receiver
ЦЕНА: 79.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
SHURE SLX24E/BETA 58
The SLX24/BETA58 Handheld Wireless System is part of the SLX wireless systems family

ПРАЗНИЧНО НАМАЛУВАЊЕ !
НОВА ЦЕНА : 48.300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 50.900,oo ден

ЦЕНА: 48.300 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM48 SLC
Odličan vokalni mikrofon u srednjoj klasi. Vrlo povoljan odnos kvaliteta i cijene čini ga odličnim izborom za široku upotrebu u rental kompanijama manjeg obima posla, te za pjevanje back vokala u bendovima.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM57
Instrumentalni mikrofon više srednje klase. Neizostavan komad na svakoj bini širom svijeta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM58
Klasika za vokal. Preko 30 godina na svim binama.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM58S
Vokalni mikrofon više srednje klase. Standardni izbor profesionalaca u domenu klubske svirke.
Verzija sa ugrađenim prekidačem.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM81
Visoko kvalitetni kondenzatorski mikrofon dizajniran za studijska snimanja, radio stanice, ozvučavanje akustičnih instrumenata, posebice gitara ili tambura, činela, piana.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SM86
Konenzatorski vokalni mikrofon više klase. Izuzetan zvuk po još uvijek prihvatljivoj cijeni.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure Super 55
The Super 55 features the vintage design of the original iconic vocal microphone with a frequency response tailored for natural-sounding vocals and speech.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SV100 WA
The Shure SV100-WA is a Dynamic Cardioid Multi-Purpose Microphone that will fit any singer’s budget. Great for speeches, karaoke, meetings, and many other events, The Sv100-WA is a great microphone for a great price. Get your microphone today and start rocking the Shure way!
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure SV200-W
The SV200 delivers crisp, vibrant sound optimized for lead and backup vocals, karaoke performance and high-quality presentations. It features an on/off switch as well as a dent-resistant grille for years of dependable performance. Includes 15' XLR-XLR cable.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure ULXP24/Beta87c
Kondenzatorski mikrofon sa poboljšanim sistemom prenosa sa automatskim podešavanjem i izborom jedne od preko 1400 radnih frekvencija u UHF opsegu...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WH20TQG
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
8.100,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
6.300,oo денThe Shure Wireless WH20TQG is a rugged, lightweight, dynamic headset microphone that provides high-quality voice pickup for Shure
wireless systems. It fits securely for active mic users with low visibility for stage appearances. The Shure WH20 is suitable for any voice communications application where comfort and reliability are required.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Shure
Shure WH30TQG
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 185 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден


Акцијата трае до потрошување на залихите!

Cardoid kondenzatorski mikrofon izrazito malog težišta pogodan za vokale koji sviraju neki instrument, ali i za glavne vokale koji žele imati "slobodne" ruke. Prenosivost, ugodnost, mala vidljivost mikrofona, i visoka kvaliteta zvuka je zagarantirana. Zbog svog kardoidnog (unidirectional) pickup patterna WH30 Vam pruža izolaciju od irelevantnih zvučnih izvora te ima izrazito visoku otpornost na mikrofoniju. Bežično spajanje na Shure bežićne baze uz pomoć 5' (1.5m) high-flex kabela sa T4Af priključkom.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Shure
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     TC Helicon
TC Helicon MP 75
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
8.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo денDynamic Handheld Microphone with Helicon Control Switch

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Категорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > TC Helicon
 
rows: rows: 82
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE NTG3  
  RODE NTG3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP25/SM58  
  Shure FP25/SM58  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NTG2  
  Shure FP15/83 Wireless Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP15/83 Wireless Bodypack  
  Shure FP15/83 Wireless Bodypack  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK012-01 MSP2  
  Oktava MK012-01 MSP2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVM DMS5  
  Peavey PVM DMS5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure PG42 LC  
  Shure PG42 LC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure Beta 91A  
  Shure Beta 91A  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Микрофони за Настапи :  
 
AKG
Audio-Technica
Behringer
BeyerDynamic
dB Technologies
DPA Microphones
Neumann
Numark
Oktava
Peavey
RODE
Sennheiser
Shure
TC Helicon
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти