БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! artikaldownloadgalerijagarantni_listkategorija_glavnakategorija_sa_artiklimakategorija_sa_kategkontaktLinklivesearchlivesearch2livesearchPROBAnapravisitemapphpnovi50novi100phprintpocetna_stranapocetna_strana5pocetna_strananeokpocetna_stranaNEW oldpocetna_stranaNEWpocetna_stranaOLD2proizvodjac_artikli_kategorijaproizvodjac_artikli_sviproizvodjacireference_01vinstallreference_02minstallreference_03studio_broadcastreference_04rentalcireference_05artistrezultat_pretragespecijalne_ponudetell_a_friendvestARTvestivesti_menuvesti_menuSvesti2vesti2ALLvesti2NEWvesti2Svesti5vestiALLvestiNEWvestiSvestSVvirtuelna_setnjaCall: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
  background="../mex/awmdata/menu/main-button-tile.gif" >  
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.10.2015  
 
  KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент!  
 

Во текот на последните неколку години, Native Instruments издаде неколку видови на диџејски и студиски контролери, кои лесно се интегрираат со нивниот софтвер. Тука ги вклучуваме познатите : MACHINE, како и DJ-ските TRAKTOR KONTROL X1, Z1, Z2, F1, S4 и S8. Додека Maschine ја имаше целосната интеграција за Komplete, потрошувачите со нетрпение ја чекаа новата најавена контролна клавијатура која истотака ќе биде целосно интегрирана со Komplete. Поради тоа, Native Instruments ја создадоа "Komplete KONTROL S-серијата" која ги содржи трите модели (S25, S49, S61, односно клавијатурите со 25, 49, или 61 клавиши кои се многу солидно изработени од познатиот FATAR.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.09.2015  
 
  Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt.  
 
Apollo Twin го редефинираше домашното и студиското снимање, преку создавање на легендарен интерфејс за аналоген студиски звук кој секој може да го почувствува. Оваа 2x6 Thunderbolt аудио карта за Mac е комбинација на истиот беспрекорен 24 / 192kHz аудио конвертор на реномираните Universal Audio Apollo серии со onboard Realtime UAD SOLO или DUO обработка и процесирање.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
  Вкупно Производи: 50  
.
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR-PRO6 professional doubledoor Rack
Profesionalni rack za audio i rasvjetne komponente
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR-PRO8 professional doubledoor Rack
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente.
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR2 Doubledoorrack 19 2 RMS
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente s dvije visine.


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio DDR3 Doubledoorrack 19 3 RMS
DDR3 Doubledoorrack 19" 3 RMS

Profesionalni l L-rack za audio i rasvjetne komponente

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR
High quality gooseneck lamp with 4 extreme bright LED.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American Audio
American Audio VIZI LED Spot Case
This DUO moving head flight case offers maximum protection for two ADJ VIZI LED Spot or similar.
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Fog Juice 2 Medium 5l
Fog - Juice 2 Medium, punjenje za Dimne mašine
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ 3 pin 15 meter DMX Cable
3-pin, 15 meters long DMX cable to interconnect your DMX capable lights and DMX controller
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ 3 pin 3 meter DMX Cable
3-pin, 3 meters long DMX cable to interconnect your DMX capable lights and DMX controller
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ 3-Pin 10 meter DMX Cable
3-pin, 10 meters long DMX cable to interconnect your DMX capable lights and DMX controller
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ BOX-2 adapter for lights&bars,

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Bubble Juice 5l
Make your party bubble up with the right juice.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ BUBBLE TRON GO
The ADJ Bubbletron Go is a battery powered portable and lightweight bubble machine. It has a lightweight yet durable housing and includes a wireless On/Off remote. Bubbletron Go is great for bands, mobile entertainers, clubs, bars and small to medium size stages.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ CL-075 Clamp
Standard 50mm pipe clamp with truss protection clip
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Cleaning Fluid 250ml
Течност за чистење на машини за чад
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ DMX Cable 30m
American DJ DMX Cable (110 Ohm, 3 pin, 30 meter)
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ EZ Bubbles II
The American DJ EZ Bubbles II in the perfect solution for anyone that wants to create a fun or artistic effect on stage or at a performance.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Fog Juice 1 Light 5l
Fog - Juice Light 5 litara, punjenje za Dimne mašine
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Fog Juice 3 Heavy 5l
Fog - Juice 3 Heavy 5 litara, punjenje za Dimne mašine
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ fog machine cleaning fluid 250mL
Fluid za čišćenje standardnih dimnih mašina.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Fog Scent
Mirisi za dodatak dimu:

TROPICAL, STRAWBERRY, LEMON, VANILLA, RUM, MUSK, PEACH, AND APPLE

ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ FOG SCENT COCONUT 20ML
Flavor "coconut" for smoke liquid, 20 ml.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ General Electrics CSD-250

ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Mirror Ball Motor
Motor za disco kuglu 20cm
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Mirrorball
Quality mirrorballs with real glass mirrors.
The sizes >30cm have an safety hook.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Mirrorball 50cm
MIRRORBALL, 50CM WITH SAFETY POINT
ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Mirrorballmotor 40cm
Motor za veliku disco kuglu - 1,5U/min (40cm/4kg) s sigurnosnim motorom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ My DMX 2.0
myDMX 2.0 is a new stand alone, software/hardware package from American DJ. Available for Windows and Mac OS X operating systems, programming your light show has never been as easy or flexible to manage.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ MYDMX 3.0
DMX control software designed to help make programming lightshows easier. myDMX 3.0 is ADJ's latest control software / hardware.
ЦЕНА: 13.800 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Raylight Par 64

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ Remote F Timer FS 1200/1700HD
American DJ F Timer FS-1200, Timer Control for the Fog Storm 1200 /1700, cable length: 10m
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
AMERICAN DJ RFC
RF (Radio frequency) wireless remote control compatible with specific ADJ products.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ ROUNDLUX 800W Gx9.5 LL220V
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 55 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
999,oo ден


ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     American DJ
American DJ UC3 Basic controller
UC3 je jednostavan za upotrebu kontroler kompatibilan s mnogim ADJ fiksturama.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American DJ
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     ATHLETIC
Athletic NP-L2
Athletic NP-L2

РАСПРОДАДЕНО

A professional LED lamp equipped with 2 LEDs ensuring full adjustment and good illumination.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Bespeco
Bespeco LL100
Led lampa za muzičke stalke sa 10 super svijetlih LEDerica, podesive na dva nivoa svjetline.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Bespeco
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation Pro FS

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TF1000 Barndoor
Barndoor for TF1000 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TF500 Barndoor
Barndoor for TF500 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TF500 Frame
Filterframe for TF500 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TSP1000 Barndoor
Opcionalna vratašca namijenjena kazališnom usmjerenom reflektoru TSP-1000.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TSP1000 Filterframe
Zaštitni filter TSP1000-B namijenjen kazališnom reflektoru TSP1000PC-B i sličnima. Dolazi u crnoj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TSP2000 Filterframe
filterframe for TSP2000-B Theater Spot black.
Optional filterframe for color filters. The filterframe is made of steel and comes in black color.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TSP2000Barndoor
barndoor for TSP2000-B.
Optional barndoor for TSP-2000 Theater Spots.

The barndoor has 4 flaps to cut the beam and “form” the light. The 4 flaps are adjustable.
The barndoor is made of steel and comes with black paint.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Elation
Elation TSP500 Filterframe
filterframe for TSP500-B Theater Spot black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 12235 Music Stand Light Starlight
Lampa za osvijetljenje teksta ili nota. Moguća montaža na razne vrste stalaka
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M 21311 Carrying Case
Zaštitna vodootporna torba za stalke.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M Mighty Bright - Encore Light
Attractive, mini light with 6 extra bright, light emitting diodes. The Encore delivery includes 3 AAA batteries, an external power supply and a practical carrying bag. Two levels of brightness are selected using the push button. The light beam is confined to the music sheet by a glare protector and angled in any direction with the flexible gooseneck. The light is attached to the stand with a practical clip. With the magnet holder 85695, the light can also be used as a stand light.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Konig & Meyer
K&M Mighty Bright XtraFlex LED Book Light
Bright white, energy-efficient LED
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
  Изберете за Повеќе Инфорамции     Philips
Philips MSR 575/2
Philips MSR 575/2 works for following Fixtures:
Martin MAC 500, MAC 600, MAC 600NT, RoboScan Pro 918, and many others.

ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Категорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Philips
 
rows: 12
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  König & Meyer   
.
  K&M Mighty Bright XtraFlex LED Book Light  
  K&M Mighty Bright XtraFlex LED Book Light  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ ROUNDLUX 800W Gx9.5 LL220V  
  American DJ ROUNDLUX 800W Gx9.5 LL220V  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Elation  
.
  Elation Pro FS  
  American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR  
  American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Laserworld  
.
  Laserworld EL-60G  
  Laserworld EL-60G  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American Audio  
.
  American Audio VIZI LED Spot Case  
  American Audio VIZI LED Spot Case  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ BOX-2 adapter for lights&bars,  
  American DJ BOX-2 adapter for lights&bars,  
  ПовеќеПовеќе  
.
  American DJ  
.
  American DJ Mirrorball 50cm  
  American DJ Mirrorball 50cm  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
American Audio
American DJ
Athletic
Bespeco
Elation
König & Meyer
Philips
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти