БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  >> Аналогни Миксети  
  >> Дигитални Миксети  
  >> Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  > Монитори  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Миксети

 
   
   
        Вкупно Производи: 89  
.
  Аналогни Миксети  
  Аналогни Миксети (33)  
.
  Дигитални Миксети  
  Дигитални Миксети (46)  
.
  Summing Amps и Мастеринг Процесори  
  Summing Amps и Мастеринг Процесори (10)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer XENYX Q1002USB
Premium 10-Input 2-Bus Mixer with XENYX Mic Preamps & Compressors, British EQs and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 5.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER POWERPLAY P16M
BEHRINGER POWERPLAY P16M | 16-CHANNEL PERSONAL DIGITAL MIXER
Behringer Powerplay 16 P16-M 16-Channel Digital Personal Mixer - Lets each performer take control of what they hear, allowing the engineer to concentrate on providing the audience with the best possible listening experience.

ЦЕНА: 19.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo ден6-channel Analog Mixer with 2 Mic/Line/Instrument Channels, 2 Stereo Channels, and 2-band EQ

ЦЕНА: 7.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS MULTIMIX 8 USB FX
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.100,oo денALESIS MULTIMIX 8 USB FX | USB 1.1 MIXER WITH USB AND FX

8-channel mixer with an FX/USB audio interface, mic, line, and guitar-level inputs, and more.
The MutliMix 8 USB FX compact mixer comes with built-in effects and doubles as a computer recording interface so you can mix, record, or do both at the same time. Whether you are mixing a band or sub-mixing a group of inputs, such as a drumset, the MultiMix 8 USB FX is easy to use, rugged, and packed with features. Offering microphone inputs with phantom power, guitar-direct inputs, and line-level inputs for connecting everything else, plus a wide range of effects, the MultiMix 8 USB FX delivers clean audio to your PA or recording system with hassle-free computer connection.

ЦЕНА: 11.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Midas
Midas M32R Digital Mixer
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Midas
Midas M32
HOT DEAL!

40-channel Digital Mixing Console with 16 Midas Preamps, 25 Mix Buses, Over 50 Built-in FX, and 5" Full-color Display

*Акцијата трае до потрошување на залихите!

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER ZMX 2600
2-input 6-bus Rackmount Zone Mixer
ЦЕНА: 7.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER EURORACK PRO RX1602
8-channel Stereo Line Mixer with Individual Pan, Level, and Monitor Send Controls, Headphone Output, and Clip and Output Level LEDs
ЦЕНА: 12.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER X-AIR X18
BEHRINGER X18 X-AIR | DIGITAL MIXER FOR IPAD/TABLET

Transform your tablet into a powerful mixing tool with the Behringer X18, an iPad/tablet controlled digital mixer. The X18 connects to your iPad or tablet via an 18x18 channel, bi-directional USB interface, giving you full control of all features via your screen and allowing you to record directly to your device.

ЦЕНА: 33.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER X-AIR XR18
BEHRINGER XR18 X-AIR | 18-INPUT WIRELESS DIGITAL MIXER FOR IPAD AND ANDROID

EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 49900 ,oo ден
ПРОМО ЦЕНА : 46600,oo ден
X-Air Series 18-Channel, 12-Bus StageBox/Rackmount Digital Mixer for iOS/Android/Mac/PC/Linux Devices with 16 Programmable Midas Preamps, Integrated Wi-Fi Module, Multi-Channel USB Audio Interface, and Rackmount Ears

ЦЕНА: 49.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 10FX
Allen & Heath ZED10 10-Channel Multi-purpose mixer with integrated USB for live sound, recording and production. With built-in digital effects from Allen & Heath consoles. Guitar DI input. Includes AmpliTube X-Gear Software

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 20400,oo ден

ЦЕНА: 20.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer XENYX 302USB
Premium 5-Input Mixer with XENYX Mic Preamp and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 3.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Europower PMP580S
10-channel, 500W Powered Mixer with Built-in FX Processor, 7-band Graphic EQ, and FBQ Feedback Detection

ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 23.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2
The MixWizard series has been at the heart of the Allen & Heath range since the mid 1990s and with close to 100,000 mixers sold it has earned industry standard status for its proven quality, versatility and ruggedness.

Now in its 4th generation, the latest models in the MixWizard family feature enhanced styling and functions, whilst remaining faithful to the audio and build quality standards that have secured a place for the Wizards with rental companies, live venues, houses of worship, recording studios and broadcasters.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-14FX
Live or in the studio, ZED60-14FX is a compact, portable mixer that is ideal for small bands.
ЦЕНА: 31.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath ZEDi 10FX
HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 420
16-channel Live and Studio Mixer with USB
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath QU-32
The QU-32 digital mixing console is ideal for recording & live applications for clubs, studios, auditoriums & houses of worship, with 33 motor faders, AnalogiQTM recallable preamps, multi-track, subgroups, multi-color touchscreen, iOS control & more!
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Allen&Heath
Allen&Heath QU-16
in a feature-packed new Chrome Edition, Qu-16 reshapes digital mixing, combining innovative design and exceptional functionality to create a superb professional mixing experience. Bristling with all the features you’d expect from a top of the range digital console and incorporating technologies pioneered on the GLD and iLive digital mixing systems, Qu-16 has the power and pedigree to deliver class-leading audio performance. Hot new features include Automatic Mic Mixing and Spectrogram for feedback-hunting, plus upgraded, high contrast metallic finish controls. Whether you’re switching from analogue or updating your digital desk, it’s time to experience the new digital with Qu-16.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Xenyx QX1204USB
Premium 12-Input 2/2-Bus Mixer, XENYX Mic Preamps & Compressors, KLARK TEKNIK Multi-FX Processor, Wireless Option and USB/Audio Interface
ЦЕНА: 15.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети
 
rows: 39
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath ZED 428  
  Allen&Heath ZED 428  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 12FX  
  Behringer S16 Digital Snake  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer S16 Digital Snake  
  Behringer S16 Digital Snake  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 10FX  
  Allen&Heath ZED 10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  BEHRINGER X-AIR XR18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Avid  
.
  Avid C24  
  Avid C24  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer XENYX X2442 USB  
  Behringer XENYX X2442 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Миксети :  
 
Alesis
Allen&Heath
AMS Neve
APi Audio
Avid
Behringer
Fairlight
LINE6
Manley
Midas
Peavey
PreSonus
Rupert Neve
SM Pro Audio
SPL
Tascam
TL Audio
Toft Audio Designs
Tube-Tech
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти