БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
  > Микрофони  
  > Софтвер  
  > Звучни и DSP Карти  
  > Контролери  
  > Дигитални ХД Снимачи  
  > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard)  
  > Конвертори  
  > Миксети  
  > Монитори  
  >> Активни Монитори  
  >> Пасивни Монитори  
  >> Студиски Засилувачи  
  >> Монитор Контролери  
  > Студиски Слушалки  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Монитори

 
   
   
        Вкупно Производи: 86  
.
  Активни Монитори  
  Активни Монитори (60)  
.
  Пасивни Монитори  
  Пасивни Монитори (5)  
.
  Студиски Засилувачи  
  Студиски Засилувачи (4)  
.
  Монитор Контролери  
  Монитор Контролери (17)  

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam T5V
Active Vertical 2-way Nearfield Monitor with 50W 5" Woofer and 20W U-ART Accelerated-ribbon Tweeter
ЦЕНА: 11.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam A7X
The ADAM A7X is the successor to the mighty A7. The original A7, became the most famous of all ADAM monitors in a very short time. Not only has it been reviewed over three dozen times with outstanding results, it has also received numerous awards.
ЦЕНА: 35.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Monitor Speakers 1C
Ultra kompaktni dvostazni monitorski zvučnici namijenjeni audio/video i multimedijalnim aplikacijama. Odlični za kafe barove, restorane.

Crna ili bijela boja.

ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
NORD PIANO MONITORS PAIR
Nord Piano Monitor
ЦЕНА: 33.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     KRK
KRK RP7 G4
ROKIT 7 G4
7" Powered Near-Field Studio Monitor

ЦЕНА: 16.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     KRK
KRK RP5 G4
ROKIT 5 G4
5" Powered Near-Field Studio Monitor

ЦЕНА: 12.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Tannoy
Tannoy Reveal 502
ПОПУСТ!
РЕДОВНА ЦЕНА : 14900,oo ден
РАСПРОДАЖБА : 10500,oo ден

PREMIUM TONAL CLARITY ACROSS MUSICAL STYLES!
EXPERTLY VOICED FOR MASSIVE SWEET SPOT!

ЦЕНА: 10.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
ADAM T7V
Active Vertical 2-way Nearfield Monitor with 50W 7" Woofer and 20W U-ART Accelerated-ribbon Tweeter
ЦЕНА: 13.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL MC16
MC16
16 Channel Mastering Monitor Controller

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER MONITOR 2
Speaker and Headphone Monitor Controller with VCA Control and USB Audio Interface
ЦЕНА: 11.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER MONITOR 1
Passive Monitor and Volume Controller with Mono and Mute Functions
ЦЕНА: 4.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Numark
NUMARK N-WAVE 360

ЦЕНА: 6.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO AV32.1

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO BX8 D3
150-watt Active Studio Monitor with 8" LF Driver and 1.25" HF Driver (each)
ЦЕНА: 9.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis M1 Active 320 USB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Par aktivnih zvučnika s USB-om

ЦЕНА: 7.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis Elevate 3

ЦЕНА: 6.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Adam
Adam A3X
With the A3X, ADAM Audio present their smallest monitor to date, making it perfectly suited for all environments where space is limited but sound shouldn’t be constricted. The A3X combines a tiny footprint with the much acclaimed ADAM sound quality by using the X-ART tweeter for the higher frequencies, a guarantee for crystal clear music reproduction
ЦЕНА: 16.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER MONITOR 2 USB
BEHRINGER MONITOR 2 USB | HIGH-END SPEAKER AND HEADPHONE MONITORING CONTROLLER WITH VCA CONTROL AND USB AUDIO INTERFACE
ЦЕНА: 11.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     FLUID AUDIO
FLUID AUDIO F5 PAIR
FLUID AUDIO F5 | 70W STUDIO MONITORS PAIR

luid Audio's remarkably affordable F5 monitor brings a lot of technology and value to the table. The amplifier rear panel has not only XLR and TRS inputs for more professional applications, we have also included an RCA input for more "consumer friendly" applications

ЦЕНА: 14.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
Kurzweil KS40A
Kurzweil is pleased to present a new line of affordable, compact self-powered monitor speakers. The first model to be introduced, the KS-40A system, is a solid value, competing favorably with other monitors in and above its price range.
ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори
 
rows: 38
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Event Electronics   
.
  Event 20/30  
  Event 20/30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio BM14S II  
  Dynaudio BM14S II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  FLUID AUDIO  
.
  FLUID AUDIO F5 PAIR  
  Behringer MS20 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer MS20 Pair  
  Behringer MS20 Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Dynaudio Acoustics  
.
  Dynaudio LYD8  
  Dynaudio LYD8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 2030 studio monitor  
  Event 2030 studio monitor  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Event Electronics  
.
  Event 20/30  
  Event 20/30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai RPM3 Monitors  
  Akai RPM3 Monitors  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Монитори :  
 
Adam
Akai
Alesis
Avant Electronics
Behringer
Blue Sky
Clavia
Crane Song Ltd.
Dynaudio Acoustics
Event Electronics
FLUID AUDIO
KRK
Kurzweil
KV2 Audio
LINE6
M-Audio
Mackie
MC² Audio
Neumann
Numark
PreSonus
Roland
SM Pro Audio
SPL
T.C. Electronic
Tannoy
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти