БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
  > Миксети  
  > Засилувачи  
  >> Стандардни Засилувачи  
  >> 100V Засилувачи  
  > Звучни Кутии  
  > Процесори  
  > Микрофони  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Разгласни Пакети  
  > Мониторинг : In-Ear & Звучници  
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Засилувачи

 
   
   
        Вкупно Производи: 82  
.
  Стандардни Засилувачи  
  Стандардни Засилувачи (54)  
.
  100V Засилувачи  
  100V Засилувачи (28)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EPQ304
The EPQ Series power amplifiers pack the power of Accelerated Transient Response (ATR) technology into an exceptionally lightweight package. Ample power and high-tech efficiency combine to give you a feather-light supercharged workhorse that will keep your rig kicking for years to come.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     QSC
QSC GX 7
GX7
Power Amplifier

ЦЕНА: 39.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey CS2000
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
49.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.900,oo ден


Pojačalo s 1075 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 49.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer iNUKE NU3000DSP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
21.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
15.900,oo денUltra-Lightweight, High-Density 3000-Watt Power Amplifier with DSP Control and USB Interface

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PERFORMER M1000
Performer m1000
Mono Power Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     SPL
SPL PERFORMER S800
Performer s800
Stereo Power Amplifier

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer EPQ2000
Profesionalna pojačala male težine koja mogu raditi cijelu noć. Povoljne cijene i dovoljne snage za upotrebu u različitim aplikacijama. Ugrađena ATR (Accelerated Transient Response) tehnologija.
* 2 x 1000 W na 4 Ohma
* 2 x 600 W na 8 Ohma

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER NU1000DSP INUKE
BEHRINGER NU1000DSP INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000DSP power amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000DSP features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come.

ЦЕНА: 14.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER NU1000 INUKE
BEHRINGER NU1000 INUKE | 1000W POWER AMPLIFIER

The Behringer iNUKE NU1000 Power Amplifier packs massive amounts of output power into a exceptionally lightweight, rack-mountable package.
The Behringer iNUKE NU1000 features the revolutionary high-density Class-D technology combined with ultra-efficient switch-mode power supplies, ensuring that the feather-light iNUKE will drive your rig effortlessly for many years to come

ЦЕНА: 12.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey CS3000
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 900 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
39.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Pojačalo s 1550 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 56.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Reference Amplifier A500
Profesionalno studijsko pojačalo referensne klase snage 500 W.

SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: 13.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey PVXp Sub 15
Peavey Electronics® set the standard for affordable, feature-packed powered P.A. solutions more than four decades ago. The new Peavey PVX™ Series of active and passive loudspeakers are the culmination of decades of R&D and experience building the best portable, all-in-one audio solutions--bringing legendary Peavey performance and reliability to audio pros and musicians of all levels.
ЦЕНА: 44.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey PVXp 10
The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.
ЦЕНА: 20.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Europower EP4000
Novo pojačalo iz Behringerove Europower serije snage 2 x 1,400 Watts u 4 Ohms.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Peavey
Peavey PV1500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 570 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Stereo pojačalo široke namjene daje:
500 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
400 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 29.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Crown
Crown XTi1000
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 499 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
26.800,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The XTI Series of Crown amplifiers are professional tools designed and built for portable PA applications. All are rugged, lightweight, and feature an LCD screen with DSP speaker presets for crossover frequencies, EQ, limiting, delay, a subharmonic synthesizer.

ЦЕНА: 31.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Crown
Crown XLS 602D Power Amplifier
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 400 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
21.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Crown remains at the front of the power amp pack with their XLS Series!

ЦЕНА: 24.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     EAW
EAW CAM80 Amp-Mix

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     Australian Monitor
Australian Monitor AMIS 120P
Pojačalo snage 120 Watt-i.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > 100V Засилувачи
 
  Изберете за Повеќе Информации     American Audio
American Audio VLP2500
Pojačalo snage 750W RMS-a po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи
 
rows: 14
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Lab Gruppen   
.
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  Lab Gruppen FP 10000Q  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  Behringer EPQ2000  
  Behringer EPQ2000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 9000  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crown  
.
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  Crown XLS 602D Power Amplifier  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Crest  
.
  Crest CPX900  
  Crest CPX900  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Behringer  
.
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  BEHRINGER NU1000DSP INUKE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PVXp 10  
  Peavey PVXp 10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Lab Gruppen  
.
  Lab Gruppen FP 3400  
  Lab Gruppen FP 3400  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Засилувачи :  
 
American Audio
Apart
Australian Monitor
Behringer
Crest
Crown
EAW
KV2 Audio
Lab Gruppen
MC² Audio
Peavey
QSC
SPL
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти