БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  >> Гитарски Ефект Процесори  
  >> Бас Ефект Процесори  
  >> Гитарски Педали  
  >> Бас Педали  
  >> Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Ефекти и Педали

 
   
   
        Вкупно Производи: 303  
.
  Гитарски Ефект Процесори  
  Гитарски Ефект Процесори (83)  
.
  Бас Ефект Процесори  
  Бас Ефект Процесори (11)  
.
  Гитарски Педали  
  Гитарски Педали (183)  
.
  Бас Педали  
  Бас Педали (22)  
.
  Предзасилувачи (Гитраски и Бас)  
  Предзасилувачи (Гитраски и Бас) (4)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM B1ON
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.300,oo денBass Effects Pedal

ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss LMB-3 Bass Limiter
Bass Limiter/Enhancer
ЦЕНА: 5.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss FRV-1 Fender Reverb
A classic reborn
ЦЕНА: 6.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss FBM-1 Fender 59 Bassman
Fender Bassman Pedal
ЦЕНА: 6.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss PS-5 Super Shifter
Super Shifter
ЦЕНА: 9.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
BOSS FB-2
THE NEW-BREED BOOSTER WITH A BONUS
ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
BOSS FB-2
THE NEW-BREED BOOSTER WITH A BONUS
ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss AW-3 Dynamic Wah
Dynamic Wah pedal that puts you in the lead!
ЦЕНА: 8.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
Boss AW-3 Dynamic Wah
Dynamic Wah pedal that puts you in the lead!
ЦЕНА: 8.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
BOSS DS-1X
Guitar Distortion Pedal with Multi-Dimensional Processing to Ensure Quality Performance Across the Fretboard
ЦЕНА: 9.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     BOSS
BOSS DS-1X
Guitar Distortion Pedal with Multi-Dimensional Processing to Ensure Quality Performance Across the Fretboard
ЦЕНА: 9.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM B3N
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
12.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.200,oo денIntuitive Multi-Effects Processor for BassistsЦЕНА: 12.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM B1XON
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
5.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
4.200,oo денBass Effects Pedal with Expression Pedal

ЦЕНА: 5.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rocktron
Rocktron Cyborg Digital Delay
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
11.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Rocktron introduces the marriage between man, guitar and machine…achieve your digital destiny with these incredible Cyborg™ stomp boxes.

ЦЕНА: 11.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали
 
rows: 124
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  Boss RV-5 Digital Reverb  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY  
  Boss OD-3 Overdrive/Remote  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss OD-3 Overdrive/Remote  
  Boss OD-3 Overdrive/Remote  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic G-Force  
  TC Electronic G-Force  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  Boss AW-3 Dynamic Wah  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TC Helicon  
.
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  TC Helicon Mic Mechanic 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic AEON  
  TC Electronic AEON  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Ефекти и Педали :  
 
Behringer
Blackstar
BOSS
DigiTech
DOD
Electro-Harmonix
ENGL
Ernie Ball Strings
Eventide
Hotone
Kemper
LINE6
Mooer
Moog
Morpheus
Rocktron
Strymon
T-REX
T.C. Electronic
Tascam
TC Helicon
Two Notes
Vox
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти