БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
        Вкупно Производи: 378  
.
  Софтвер  
  Софтвер (1)  
.
  Жици  
  Жици (115)  
.
  Штимери  
  Штимери (21)  
.
  Аксесоари  
  Аксесоари (220)  
.
  Лампи  
  Лампи (21)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TCelectronic UNITUNE CLIP
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.900,oo ден
Clip-on Chromatic Headstock Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

ЦЕНА: 2.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TCelectronic UNITUNE CLIP
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.900,oo ден
Clip-on Chromatic Headstock Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

ЦЕНА: 2.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Thomastik
THOMASTIK JAZZ SWING SET 11
JAZZ SWING
ЦЕНА: 1.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Thomastik
THOMASTIK JAZZ SWING SET 10
JAZZ SWING
ЦЕНА: 1.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Thomastik
THOMASTIK-INFELD JAZZ BEBOP 12
JAZZ BEBOP
ЦЕНА: 1.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Thomastik
THOMASTIK-INFELD JAZZ BEBOP 11
JAZZ BEBOP
ЦЕНА: 1.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 3836 45-130 5 BASSSLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS

ЦЕНА: 2.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 3833 45-105 ELECTRIC BASS COATED STRINGS
HYBRID SLINKY COATED ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 2923 09-42 SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY M-STEEL ELECTRIC GUITAR STRINGS - 9-42 GAUGE
ЦЕНА: 850,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 2836045-130 5 STRING REGULAR SLINKY BASS GUITAR STRINGS
SUPER SLINKY 5-STRING NICKEL WOUND ELECTRIC BASS STRINGS - 40-125 GAUGE
ЦЕНА: 2.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 2733 045-105 COBALT HYBRID SLINKY LONGSCALE BASS STRINGS
HYBRID SLINKY COBALT ELECTRIC BASS STRINGS - 45-105 GAUGE
ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Two Notes
TWO NOTES C.A.B M
The Torpedo C.A.B. M («Cabinets in A Box»)…
… is the missing link between the guitarist’s rig and the PA or an audio interface. Use the best virtual cabinets available or load your own IR files.


ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     IK Multimedia
IK Multimedia iRig 2
The most popular guitar interface of all time just got better
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
Ernie Ball 2560 Extra Light Everlast Coated 80/20 Bronze Acoustic Strings - .010-.050
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated 80/20 Bronze Acoustic Guitar Strings
EVERLAST LIGHT COATED 80/20 BRONZE ACOUSTIC GUITAR STRINGS - 11-52 GAUGE
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 11-52 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2548 Everlast Phosphor Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 10-50 EVERLAST Coated Phosphor Bronze Acoustic Strings
Ernie Ball 2550 Everlast Phosphor Extra Light Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA SILVER NYLON Classical Strings
Ernie Ball 2403 Ernesto Palla Clear & Silver Nylon Classical Strings
ЦЕНА: 550,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK NYLON Ball End Classical Strings
Ernie Ball 2409 Ernesto Palla Black Nylon Ball End Classical Strings

ЦЕНА: 550,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL ERNESTO PALLA BLACK & SILVER
Ernie Ball 2406 Ernesto Palla Nylon Black and Silver Classical Acoustic Guitar Strings
ЦЕНА: 550,00 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици
 
rows: 120
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Ernie Ball Strings   
.
  ERNIE BALL 10-56 7 STRING Slinky Electric Guitar Strings  
  ERNIE BALL 10-56 7 STRING Slinky Electric Guitar Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  GHS  
.
  GHS VN Vintage Bronze  
  GHS VN Vintage Bronze  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Tascam  
.
  Tascam TC-1S  
  DAddario J62 80/20 Bronze Mandolin Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  DAddario J62 80/20 Bronze Mandolin Strings  
  DAddario J62 80/20 Bronze Mandolin Strings  
  ПовеќеПовеќе  
.
  GHS  
.
  GHS La Classique®  
  GHS La Classique®  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GIT-31  
  Athletic GIT-31  
  ПовеќеПовеќе  
.
  JJ ELECTRONIC  
.
  JJ TUBES 6L6GC - 5881  
  JJ TUBES 6L6GC - 5881  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  Daddario XL Nickel Electric Bass - EXL  
  Daddario XL Nickel Electric Bass - EXL  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
Adam Hall
AKG
Alpine Music Safe Pro
American Audio
Apogee
Athletic
Audio-Technica
Behringer
Bespeco
BOSS
Bugera
DAddario
DigiTech
DR
Electro-Harmonix
Elixir
Ernie Ball Strings
Gewa
GHS
Godin
Hercules Stands
Hughes & Kettner
IK Multimedia
JJ ELECTRONIC
Kaces
König & Meyer
Klotz
Korg
LINE6
Orange
Peavey
Pirastro
Planet Waves
Quik Lok
Roland
SAVAREZ STRINGS
Schertler
Shubb Capo
Shure
SM Pro Audio
SPL
T.C. Electronic
Tanglewood
Tascam
Thomastik Infeld
Two Notes
Washburn
Yamaha
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти