БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  >> Аналогни и Моделирачки Синтисајзери  
  >> Модули  
  >> Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Синтисајзери

 
   
   
        Вкупно Производи: 68  
.
  Аналогни и Моделирачки Синтисајзери  
  Аналогни и Моделирачки Синтисајзери (24)  
.
  Модули  
  Модули (18)  
.
  Синтисајзери  
  Синтисајзери (26)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
Arturia KeyStep
32-key Slim Keyboard with Polyphonic Step Sequencing; Chord and Arpeggiator Modes; Capacitive Pitch and Mod Strips; and CV/Gate, MIDI, DIN Sync, and Sync I/O
ЦЕНА: 7.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER NEUTRON
Behringer Neutron Semi-Modular Analog Synth
ЦЕНА: 22.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
  Изберете за Повеќе Информации     Moog
MOOG DRUMMER FROM ANOTHER MOTHER

ЦЕНА: 36.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
  Изберете за Повеќе Информации     Clavia
NORD ELECTRO 6D 73 SE
NORD ELECTRO 6D 73 SE

ЦЕНА: 110.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION BASS STATION II
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 26.400,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 28.900,oo ден

NOVATION BASS STATION II | ANALOGUE MONO SYNTHESIZER

The Novation Bass Station II is an analogue mono-synth perfectly suited to massive bass lines as well as leads and arpeggios.
Building on the original and much loved Bassstation, the Bass Station II utilises an all-analogue signal path, including the effects section. Bringing the synth up to date, you can now store and recall patches with spaces for 64 user presets alongside 64 killer on-board presets. Intuitively laid out, there are plenty of knobs and sliders for all the major synth functions meaning dynamic performance is at the very heart of the keyboard and to further this there are 25 velocity sensitive, full size keys with assignable aftertouch. Also included is MIDI over USB or 5 pin din.

ЦЕНА: 23.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation MiniNova
MiniNova is a compact, super-cool studio and live synth with the same sound engine as its big brother; UltraNova. It comes with 256 incredible onboard sounds that you can tweak with five knobs, or totally warp with eight 'animate' buttons. It has up to 18 voices with as many as five synth effects on each sound. MiniNova also has an onboard VocalTune™ effect as well as a classic vocoder so you can recreate iconic vocal sounds from hip hop, urban and electronic music.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers
 
  Изберете за Повеќе Информации     MODAL ELECTRONICS
MODAL SKULPT SYNTH
Modal Electronics SKULPT synthesiser
ЦЕНА: 18.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
  Изберете за Повеќе Информации     Yamaha
YAMAHA PSR E263
61-key Portable Arranger with 400 Voices, 32-note Polyphony, 112 Accompaniment Styles, and Yamaha Education Suite
ЦЕНА: 10.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Yamaha
YAMAHA EZ-220
61 touch-sensitive, lighted keys with 392 high-quality instrument Voices and built-in wireless connectivity to Yamaha's Page Turner application for iPad, EZ-220 Page Turner.

61 touch-sensitive, lighted keys
Total of 392 high-quality instrument voices and 100 accompaniment styles
100 +1demo built-in songs for easy learning - Fingering guide, Y.E.S., and "EZ-220 Page Turner" for iPad.

ЦЕНА: 14.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Kurzweil
KURZWEIL KP110
Equipped with hundreds of sounds including Kurzweil's Triple Strike Piano (from the PC3 Series workstations), a 6-track song recorder and over 200 auto-accompaniment patterns, the KP110 is a powerful, portable keyboard aimed at beginners and music enthusiasts alike.


ЦЕНА: 19.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Аранжери > Home
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS RECITAL PRO
88-key Digital Piano with Hammer-action Keyboard, Lesson Mode, Recording, Integrated Speakers, Metronome, Onboard Effects, Sustain Pedal Input, and Headphone Output
ЦЕНА: 26.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
ALESIS RECITAL PRO
88-key Digital Piano with Hammer-action Keyboard, Lesson Mode, Recording, Integrated Speakers, Metronome, Onboard Effects, Sustain Pedal Input, and Headphone Output
ЦЕНА: 26.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Moog
Moog Minitaur
Monophonic Analog Desktop Synthesizer Module with Two Oscillators, Saw and Square Waveforms, and MIDI/CV/USB-MIDI Control Inputs
ЦЕНА: 29.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER DEEP MIND 12 | 49-KEY 12-VOICE ANALOG SYNT
49-key, 12-voice Analog Polysynth with 2 Oscilators and 2 LFOs per Voice, Noise Generator, Unison Detune, VCF, HPF, 3 ADSR Envelopes, 8-bus Modulation Matrix, 32-step Sequencer, 4 Digital Effects Engines, USB, MIDI in/out/thru, Tablet Remote Control, and Built-in Wi-Fi
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
BEHRINGER DEEP MIND 12 | 49-KEY 12-VOICE ANALOG SYNT
49-key, 12-voice Analog Polysynth with 2 Oscilators and 2 LFOs per Voice, Noise Generator, Unison Detune, VCF, HPF, 3 ADSR Envelopes, 8-bus Modulation Matrix, 32-step Sequencer, 4 Digital Effects Engines, USB, MIDI in/out/thru, Tablet Remote Control, and Built-in Wi-Fi
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Model D Analog Synthesizer
Eurorack-sized Analog Monosynth Module with 3 Oscillators, Lowpass/Highpass VCF, Filter and Amp Envelopes, LFO, Portamento, A-440 Tuning Reference, CV I/O, MIDI In/Thru, and USB-MIDI

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
  Изберете за Повеќе Информации     Behringer
Behringer Model D Analog Synthesizer
Eurorack-sized Analog Monosynth Module with 3 Oscillators, Lowpass/Highpass VCF, Filter and Amp Envelopes, LFO, Portamento, A-440 Tuning Reference, CV I/O, MIDI In/Thru, and USB-MIDI

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
Arturia Minibrute 25 Synthesizer
FULL-BLAST ANALOG SYNTHESIZER

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 31900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 24500,oo ден

ЦЕНА: 31.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
Arturia Minibrute 25 Synthesizer
FULL-BLAST ANALOG SYNTHESIZER

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 31900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 24500,oo ден

ЦЕНА: 31.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Korg
Korg Volca Keys
Polyphonic Analog Synthesizer, with 3 x Self-tuning Oscillators, Built-in Delay Effect, Unison Mode, Ring Modulation, MIDI In, and Sync I/O
ЦЕНА: 10.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули
 
rows: 30
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil PC3 LE8  
  Kurzweil PC3 LE8  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  Kurzweil PC3K6 BUNDLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Moog  
.
  Moog Sub Phatty  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Arturia  
.
  Arturia Minibrute 25 Synthesizer  
  Arturia Minibrute 25 Synthesizer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Ketron  
.
  Ketron SD4 Module  
  Ketron SD4 Module  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Korg  
.
  Korg Volca Keys  
  Korg Volca Keys  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Waldorf  
.
  Waldorf Blofeld  
  Waldorf Blofeld  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Синтисајзери :  
 
Access
Akai
Alesis
Arturia
Behringer
Clavia
Dave Smith Instruments
dbx
Hammond
Kawai
Ketron
Korg
Kurzweil
MODAL ELECTRONICS
Moog
Novation
Waldorf
Yamaha
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти