БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  >> MIDI Клавијатури - 25 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 49 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 61 Типкa  
  >> MIDI Клавијатури - 76 Типки  
  >> MIDI Клавијатури - 88 Типки  
  >> Останати MIDI контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

MIDI Клавијатури и Контролери

 
   
   
        Вкупно Производи: 69  
.
  MIDI Клавијатури - 49 Типки  
  MIDI Клавијатури - 49 Типки (15)  
.
  MIDI Клавијатури - 25 Типки  
  MIDI Клавијатури - 25 Типки (14)  
.
  MIDI Клавијатури - 76 Типки  
  MIDI Клавијатури - 76 Типки (1)  
.
  MIDI Клавијатури - 61 Типкa  
  MIDI Клавијатури - 61 Типкa (12)  
.
  Останати MIDI контролери  
  Останати MIDI контролери (21)  
.
  MIDI Клавијатури - 88 Типки  
  MIDI Клавијатури - 88 Типки (6)  
   

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation IMPULSE 61
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 21900,oo ден

Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
Novation IMPULSE 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 13500,oo ден


Impulse is a range of professional USB/MIDI controllers. They each have a precision keyboard and a full control surface powered by a brand new version of Novation's Automap control software - Automap 4 (which makes getting hands-on with your DAW/plug-ins fast and simple). Impulse also has 8 back-lit drum pads which can warp arpeggios, roll beats and launch clips in Ableton live.

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
ARTURIA KEYLAB 49 MKII BLACK
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 439 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
25.900,oo ден


49-note MIDI Controller Keyboard with Aftertouch, 16 RGB Backlit Performance Pads, 9 Large Faders, 9 Rotary Encoders, 4 CV Outputs, 5 Expression Control Inputs - Black

ЦЕНА: 25.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
ARTURIA KEYLAB 49 MKII BLACK
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 439 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
25.900,oo ден


49-note MIDI Controller Keyboard with Aftertouch, 16 RGB Backlit Performance Pads, 9 Large Faders, 9 Rotary Encoders, 4 CV Outputs, 5 Expression Control Inputs - Black

ЦЕНА: 25.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
Arturia KeyStep
32-key Slim Keyboard with Polyphonic Step Sequencing; Chord and Arpeggiator Modes; Capacitive Pitch and Mod Strips; and CV/Gate, MIDI, DIN Sync, and Sync I/O
ЦЕНА: 7.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Alesis
Alesis V25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo денThe Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 6.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
Arturia MiniLab
25-note USB Mini Keyboard Controller with 16 Encoders, Two Banks of Eight Pads, Pitch/Mod Touch Strips, and 5000 Sounds - Mac/PC/iOS
ЦЕНА: 6.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
ARTURIA KEYLAB ESSENTIALS 49
KeyLab is a one-stop solution to creating music, convenient enough for new users to enjoy straight out of the box, but with features that experienced producers will love.
ЦЕНА: 13.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
Akai MPK Mini mkII
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5700,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6700,oo ден
Go mobile without losing control. The new MPK mini is an ultra-compact keyboard controller designed for the traveling musician and the desktop producer.

ЦЕНА: 6.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Akai
AKAI APC KEYS 25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo денAKAI APC KEYS 25 | USB CONTROLLER FOR ABLETON LIVE

The Akai APC Key 25 is an Ableton Live controller designed to bring all your favourite elements of this amazing software into a more performance based format.

ЦЕНА: 6.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     Arturia
ARTURIA KEYLAB 61 MKII WHITE

ЦЕНА: 32.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa
 
  Изберете за Повеќе Информации     ICON
ICON IKEYBOARD 5X
iKeyboard 5X
ЦЕНА: 8.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-AUDIO KEYSTATION 49 MK3
Keystation 49 MK3
ЦЕНА: 6.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-Audio Code 61
M-Audio presents its Code Series keyboard controllers, a family of three full-featured models, combining all of the production power and performance you need to get the most from your music software and MIDI gear.
ЦЕНА: 19.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     M-Audio
M-Audio Code 61
M-Audio presents its Code Series keyboard controllers, a family of three full-featured models, combining all of the production power and performance you need to get the most from your music software and MIDI gear.
ЦЕНА: 19.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHKEY MINI 25
25-mini-key USB Controller Keyboard with 16 Tricolor Performance Pads, 8 Knobs, Dedicated Navigation and Control Buttons, and Bundled Software
ЦЕНА: 6.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHKEY MINI 25
25-mini-key USB Controller Keyboard with 16 Tricolor Performance Pads, 8 Knobs, Dedicated Navigation and Control Buttons, and Bundled Software
ЦЕНА: 6.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Native Instruments
NI KOMPLETE KONTROL M32
MICRO-SIZED KEYBOARD CONTROLLER
ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHKEY 49
Essential keyboard controller with everything you need to make music, collaborate and jam in Ableton Live
Launchkey is our easy-to-use MIDI keyboard controller. It’s pretty much the quickest and easiest way to produce and perform electronic music, especially in Ableton Live – because we designed it specifically for the purpose. You just plug in via USB and the keys, faders, knobs and pads immediately spring into life, giving you hands-on control of your grid, instruments, effects and mixer.

Of course, if you don’t use Ableton, it’ll automatically map to other major music software too

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Novation
NOVATION LAUNCHKEY 49
Essential keyboard controller with everything you need to make music, collaborate and jam in Ableton Live
Launchkey is our easy-to-use MIDI keyboard controller. It’s pretty much the quickest and easiest way to produce and perform electronic music, especially in Ableton Live – because we designed it specifically for the purpose. You just plug in via USB and the keys, faders, knobs and pads immediately spring into life, giving you hands-on control of your grid, instruments, effects and mixer.

Of course, if you don’t use Ableton, it’ll automatically map to other major music software too

ЦЕНА: 13.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери
 
rows: 43
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Novation   
.
  NOVATION LAUNCHKEY MINI 25  
  NOVATION LAUNCHKEY MINI 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai Ewi USB  
  Akai Ewi USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  Novation IMPULSE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Novation  
.
  Novation IMPULSE 25  
  Novation IMPULSE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q61  
  Alesis Q61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Akai  
.
  Akai SynthStation 49  
  Akai SynthStation 49  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Q49  
  Alesis Q49  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата MIDI Клавијатури и Контролери :  
 
Akai
Alesis
Arturia
Behringer
CME
Fatar
ICON pro-audio
Korg
Kurzweil
M-Audio
Moog
Native Instruments
Novation
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти