БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
  > Аранжери  
  > Workstations  
  > Синтисајзери  
  > Дигитални Пијана  
  > MIDI Клавијатури и Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Педали  
  >> Картици (надградба)  
  >> Сталаци  
  >> Торби и Футроли  
  >> Останата опрема и аксесоари  
  > Засилували за Клавијатури  
  > Органи  
  > Drum&Groove Computers  
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Дополнителна Опрема и Аксесоари

 
   
   
        Вкупно Производи: 134  
.
  Педали  
  Педали (25)  
.
  Картици (надградба)  
  Картици (надградба) (1)  
.
  Сталаци  
  Сталаци (63)  
.
  Торби и Футроли  
  Торби и Футроли (21)  
.
  Останата опрема и аксесоари  
  Останата опрема и аксесоари (24)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bespeco
BESPECO VM 12

ЦЕНА: 1.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bespeco
BESPECO VM 14

ЦЕНА: 2.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bespeco
Bespeco VM14L Volume Pedal
Keyboard stereo volume pedal, with two independent inputs and outputs.
ЦЕНА: 2.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA KEYBOARD BAG PREMIUM
GEWA KEYBOARD GIG-BAG PREMIUM

ЦЕНА: 4.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли
 
  Изберете за Повеќе Информации     Bespeco
BESPECO BAG461KB KEYBOARD BAG 61
Keyboard Gig Bag
ЦЕНА: 2.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли
 
  Изберете за Повеќе Информации     ATHLETIC
ATHLETIC KB-CB KEYBOARD STAND BAG
Universal, „X” type keyboard stand case made of high quality material.
ЦЕНА: 1.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 6m

ЦЕНА: 700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 3m

ЦЕНА: 500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 6m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 3m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA 1,5m
2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA
ЦЕНА: 200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL RCA 1,5m
2x Cinch - 2x Cinch
ЦЕНА: 200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 3m
2x 6.3mm mono jack - 2x 6.3mm mono jack
ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE
ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
GEWA INSTRUMENT CABLE STEREO 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABEL STEREO
ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Gewa
ALPHA INSTRUMENT CABLE 3m
Gewa Basic Line Alpha Audio Instrument cable mono

-Mono jack plug, 6,3 mm - mono jack plug , 6,3 mm
-3 m

ЦЕНА: 300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Klotz
KLOTZ KIK 9.0 PPSW
Vrhunski instrumentalni kabl dužine 9 metara
ЦЕНА: 1.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     ATHLETIC
Athletic KB-20
Ako često mijenjate bine , idete na probe ovo je pravi stalak za Vas. Jednostavno ga sklopite , postavite svoju klavijaturu kao kofer i tu je ručka za lako upravljanje i točkići za lako kretanje , a ako se kratko zaustavite tu je i naslon za podlogu tako da ne morate brinuti da će klavijatura da padne. A sam stalak je težak 6,10kg sa duplim nogama koje mogu da nose maksimalno 50kg sa podešavanjem visine od 60 do 120cm.
ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци
 
  Изберете за Повеќе Информации     Ernie Ball
ERNIE BALL 6048 MONO JACK CABLE 3m

ЦЕНА: 1.300,00 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари
 
rows: 30
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  M-Audio   
.
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KB61 keyboard bag  
  Kurzweil KB61 keyboard bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kaces  
.
  Kaces XKP-9KB  
  STRUKTURE SMS1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Strukture  
.
  STRUKTURE SMS1  
  STRUKTURE SMS1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic KB-20  
  Athletic KB-20  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KORE 64  
  Kurzweil KORE 64  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  FX Piano bench  
  FX Piano bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Дополнителна Опрема и Аксесоари :  
 
AKG
Alesis
Athletic
Behringer
Bespeco
BOSS
Clavia
CME
Dave Smith Instruments
dbx
Ernie Ball Strings
Gewa
Hercules Stands
Kaces
König & Meyer
Ketron
Klotz
Korg
Kurzweil
M-Audio
Moog
Quik Lok
SM Pro Audio
Strukture
T.C. Electronic
Yamaha
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти