БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
  > Миксети  
  > Микрофони  
  > Монитори  
  > Слушалки  
  > Уреди за Репродукција и Снимање  
  > Процесори  
  > Теренска Опрема  
  >> Портабилни Миксети  
  >> Теренски Микрофони  
  >> Слушалки  
  >> Уреди за Теренско Снимање  
  >> Останата Опрема  
  > Студиски Светла  
  > Софтвер и Дополнителна Опрема  
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Теренска Опрема

 
   
   
        Вкупно Производи: 16  
.
  Портабилни Миксети  
  Портабилни Миксети (0)  
.
  Теренски Микрофони  
  Теренски Микрофони (2)  
.
  Слушалки  
  Слушалки (0)  
.
  Уреди за Теренско Снимање  
  Уреди за Теренско Снимање (7)  
.
  Останата Опрема  
  Останата Опрема (7)  
     

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE Rycote VideoMic
Directional Shotgun Microphone with Rycote Lyre Suspension System
ЦЕНА: 6.700,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Теренски Микрофони
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM BCF-8
BCF-8
ЦЕНА: 2.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM H4N PRO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 14300,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15400,oo ден
ZOOM H4N PRO | 4-CHANNEL HANDHELD DIGITAL RECORDER

Portable Digital Recorder.
Representing the next level of professional recording performance, the H4n delivers superior audio quality and dramatically improves the user experience.

ЦЕНА: 15.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Хард Диск Снимачи
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE SC2
The SC2 is a high-quality shielded 3.5mm TRS patch cable. The cable extends from 170mm to up to 400mm, and features right-angle connectors for ergonomic use.
ЦЕНА: 900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Теренски Микрофони
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     MARANTZ
MARANTZ PMD-706
PMD-706
6-Channel Solid State Field Recorder

ЦЕНА: 21.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Tascam
Tascam DR05 Recorder
Professional sound quality with simple operation 24-bit/96kHz linear PCM recorder with omnidirectional microphones
ЦЕНА: 6.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT | WIRELESS SYSTEM FOR FILM AND VIDEO PRODUCTION

The RODELink Newsshooter Kit from RODE is a wireless system for ENG (Electronic News Gathering) using series II 2.4 GHz digital transmission and 128-bit encryption. The system is able to constantly monitor and hop between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'. Both units are battery powered and can run for up to seven hours.

ЦЕНА: 27.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE Dead Cat
RODE Dead Cat je specijalno dizajniran za zaštitu od vjetra za mikrofone: Video Mic, NTG-1, NTG-2, NTG-3 i ostale.
ЦЕНА: 2.500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     D&R
D&R Teleporter 3
The Teleporter-3 is the new standard in portable telecommunication for professional reporters, who require communication with their studio without any problems or hassle with batteries.
The Teleporter-3 is a compact reporter unit which can be used to drive domestic phone lines with mic and line signals.

ЦЕНА: 17.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE Boom Pole
Rode Boompole teleskopski držač mikrofona dužine do 3 metra. Namijenjen za NTG-1, NTG-2, NTG-3, NT4, NT5, NT55, M3.
ЦЕНА: 7.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
Zoom Q4
Portable HD Video and Audio Recorder with Built-in XY Stereo Microphone System, LCD Screen, Onboard Speaker, and Windscreen
ЦЕНА: 17.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 5m
Accu Cable 5m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AmericanDJ Accu Cable 2xXLR Male / 2xJack Male 3m
Accu Cable 3m 2x XLR Male to 2x 6.3mm Mono Jack Audio Cable
ЦЕНА: 500,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     ZOOM
ZOOM APQ2HD Accessory Package
Give your Q2HD all the extras it needs to get the most out of your investment.
ЦЕНА: 1.600,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
 
  Изберете за Повеќе Информации     Rode
RODE DeadCat VMP for VideoMic Pro
The Rode DeadCat VMP Wind Muff for VideoMic Pro is an artificial fur wind cover for the Rode VideoMic Pro. The windshield is designed to minimize any wind noise when recording in high wind conditions while remaining acoustically transparent and accurate.
ЦЕНА: 2.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема
 
  Изберете за Повеќе Информации     Shure
Shure FP25/SM58
Wireless System HHLD FP2/SM58 Transmitter & FP5 receiver
ЦЕНА: 33.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони
 
rows: 8
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE Rycote VideoMic  
  RODE Rycote VideoMic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  ZOOM  
.
  ZOOM H4N PRO  
  ZOOM H4N PRO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Shure  
.
  Shure FP25/SM58  
  D&R Teleporter 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  D&R  
.
  D&R Teleporter 3  
  D&R Teleporter 3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE DeadCat VMP for VideoMic Pro  
  RODE DeadCat VMP for VideoMic Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Boom Pole  
  RODE Boom Pole  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Dead Cat  
  RODE Dead Cat  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT  
  RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Теренска Опрема :  
 
American DJ
D&R
MARANTZ Professional
RODE
Shure
Tascam
ZOOM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти