БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
  > Концертни Светла  
  > Клубски и ДЈ Светла  
  > Театарски Светла  
  > Декоративни Светла  
  >> За Внатрешна Употреба  
  >> За Надворешна Употреба  
  >> Контролери  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  > Сетови  
  > Truss Системи и Држачи  
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
 

Декоративни Светла

 
   
   
        Вкупно Производи: 19  
.
  За Внатрешна Употреба  
  За Внатрешна Употреба (13)  
.
  За Надворешна Употреба  
  За Надворешна Употреба (5)  
.
  Контролери  
  Контролери (1)  
 

 

 

  НАЈНОВИ ПРОИЗВВОДИ:  
.
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AMERICAN DJ MEGA BAR 50RGB RC
The Mega Bar 50RGB RC is a high quality high feature Professional Lighting bar from American DJ. With RGB color mixing this 22 inch Light bar gives any venue great lighting. "Daisy Chain" units and control them remotely with the Mega Bar 50RGB RC by American DJ.

ЦЕНА: 7.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
AmericanDJ Mega TRIPAR Profile PLUS
The ADJ Mega Tripar Profile Plus is a compact, low profile par designed for uplighting and stage lighting, and will bring color and excitement to any party.
ЦЕНА: 5.000,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ MICRO ROYAL GALAXIAN
The Micro Galaxian from ADJ creates cool and tantalizing laser effects in red and blue while at the same time being lightweight, portable, and energy efficient. Perfect for the at DJ at home or on the road, or if you're looking to add to the ambiance of your bar or night club.
ЦЕНА: 13.100,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Ribalta+
Spectacular lighting of large surfaces requires special appliances, with design and performance levels that will ensure maximum reliability and artistic yield.
istaknutih dijelova građevina itd.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Ribalta+
Spectacular lighting of large surfaces requires special appliances, with design and performance levels that will ensure maximum reliability and artistic yield.
istaknutih dijelova građevina itd.

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Palco 3+
Palco-3+ is a device with an exclusive design, an exceptional tool in terms of functional quality but also for the aesthetic contribution it can provide in any type of event, display, exhibition or installation.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Palco 3+
Palco-3+ is a device with an exclusive design, an exceptional tool in terms of functional quality but also for the aesthetic contribution it can provide in any type of event, display, exhibition or installation.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Uni Bar - single DMX dimmer
Novi vrlo kompaktni DMX dimmer namijenjen postavljanju na truss sistem ili stalke.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > Контролери
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation Design Panel 72 RGB B MKII IP65
Color L.E.D. Wash Panel
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Wash
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ REVO 4
LED DMX-512 Moonflower from the popular REVO Series with 256 razor sharp Red, Green, Blue & White Beams
ЦЕНА: 11.800,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Royal 3D Laser Light
The American DJ Royal 3D features one 30mW green and on 350mW violet blue laser beams that rotate back and forth creating amazing aerial effects on a ceiling or wall or projected onto a crowd. Perfect for small clubs or the entertainer on the go!
ЦЕНА: 29.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Ласери
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Color Burst 8 DMX
The American DJ Color Burst 8 DMX Color Wash LED Light (120VAC) is an easy-to-use LED color wash with 8 color banks. It's made up of 280 LEDs (70 red, 70 blue, 70 green 70 amber LEDs), and has 3 DMX channels. It has built-in chase programs, 0-100% dimming, Sound Active, DMX and Master/Slave modes, a 4-button LED menu, and it includes a hanging bracket for mounting options.
ЦЕНА: 8.400,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Wash
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ LED Messenger
Hit za slijedeći party! Kreira svijetleće natpise po zidu, podu, stropu. Jednostavno editiranje pomoću tipkovnice (ps2). 192 LED žarulje jakog izlaza. Jačina svjetlosti kao kod 400-Wattne halogene lampe.
ЦЕНА: 9.900,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Ефекти
 
  Изберете за Повеќе Информации     Elation
Elation X-Fade 6
Zidni manualni playback sistem s 6 kanala DMX dizajniran za kombinaciju s US junction box-om. U kompletu i daljinski upravljač.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     American DJ
American DJ Mirrorball 50cm
MIRRORBALL, 50CM WITH SAFETY POINT
ЦЕНА: 4.200,00 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Palco 3 Mobile IP33
Funkcionalno rasvjetno tijelo, male potrošnje energije i tihog rada, jer nema ventilator ili sistem hlađenja. 13 DMX kanala.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Genio IP65
High-tech svijetlo - kolor fikstura s 16 Led lampi vrlo jakog izlaza. Daljinski se kontrolira s pripadajućom IR jedinicom.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Palco 3 Mobile IP33
Funkcionalno rasvjetno tijelo, male potrošnje energije i tihog rada, jer nema ventilator ili sistem hlađenja. 13 DMX kanala.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  Изберете за Повеќе Информации     SGM
SGM Genio IP65
High-tech svijetlo - kolor fikstura s 16 Led lampi vrlo jakog izlaza. Daljinski se kontrolira s pripadajućom IR jedinicom.
ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Надворешна Употреба
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
  Избор на Производител во категоријата Декоративни Светла :  
 
American DJ
Elation
SGM
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти