БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
  > Класични Гитари  
  > Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Гитари  
  > Електрично-Акустични Бас Гитари  
  > Електрични Гитари  
  > Електрични Бас Гитари  
  > Останати Жичани Инструметни  
  > Засилувачи и Кабинети  
  > Ефекти и Педали  
  > Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  >> Жици  
  >> Штимери  
  >> Аксесоари  
  >> Лампи  
  >> Софтвер  
  > Контролери  
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
  КАТЕГОРИЈА  
  Дополнителна Опрема и Аксесоари  
  Локација: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Planet Waves  
     
   
     
 
  Вкупно Производи:21  
.
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 50G01 50mm Hootenanny 2
Planet Waves 50G01 50mm Hootenanny Style 2 Guitar Strap
ЦЕНА: 400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 25L00 Deluxe
The Deluxe Series sets the standard for leather straps.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 25L00 DX CNT STC
Planet Waves' 25L00-DX Deluxe Series black leather guitar strap features an exclusive tapered contour designed to prevent twisting when used with acoustic guitars.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 25PRF07
Perforated strap with an attractive hole pattern design
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 25SSC01
Planet Waves 25SSC01 2.5 Deluxe Suede Conchos Brown Guitar Strap
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 25SSC01 Conchos Strap
Stand out from the rest with the gorgeous brown Conchos guitar strap from Planet Waves.
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 50CT02
High grade Guitar/Bass Strap, Cotton, width 50mm, Lenght variable 89-152 cm, extra strong leatherends, Color Army (Oliv)
ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 50G00 50mm Hootenanny 1
Planet Waves 50G00 50mm Hootenanny Style 1 Guitar Strap
ЦЕНА: 400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves 75B000
Planet Waves 75B000 bass/guitar belt, 75mm broad, high-quality nylon, color black.
ЦЕНА: 950 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves Dual Action Capo
PW-CP-05C Dual-Action Capo - Silver
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves GLASS BOTTLE SLIDE
The secret behind the tones of many great slide players past and present. Based on the specifications of a vintage medicine bottle, the unique glass surface and light weight offer excellent tone, sustain and playability.
ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves Mandolin Strap
Каиш за мандолина.
ЦЕНА: 950 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves PWGS-SM Glass Slide
Each Planet Waves Glass Slide is individually heat treated to provide smooth edges and a perfect finish allowing the slide to glide over strings while the 4mm glass thickness produces a warm, thick tone. These slides are available in small, medium and large sizes.
ЦЕНА: 350 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves PWS100 Black
Our polypropylene straps are made from extra heavy–duty polypropylene webbing and will last much longer than ordinary polypropylene straps. Adjustable length from 35" to long 59.5"!
ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves PWS105 Silver
Polypropylene strap made from extra heavy-duty polypropylene webbing and will last much longer than ordinary polypropylene straps. Adjustable length from 35" to long 59.5".
ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves PWS107 Green
Planet Waves' PWS107 50 mm wide green polypropylene guitar strap is made from extra heavy-duty polypropylene webbing and will last longer than ordinary polypropylene straps.
ЦЕНА: 300 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves PWSPA200 Classic
Acoustic Quick Release CLASSIC Guitar Strap - Black
ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves Rachet Capo
The Planet Waves PW-CP01 Ratchet Capo uses a simple and intuitive design to gently lock strings into place at any desired fret.
ЦЕНА: 600 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves Screeching Halt Feedback Eliminator
This Planet Waves Screeching Halt PW-SH-01 feedback eliminator features rubber construction and a tapered design to fit securely into the soundhole of most acoustic/electric guitars to prevent harsh feedback that occurs when using an internal pickup.
ЦЕНА: 500 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
Planet Waves Woodstock Pick Collection
Heavy / Officially licensed Woodstock Pick Collection / Infuse the sound, style and atmosphere that still lives on today
ЦЕНА: 400 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
  Изберете за Повеќе Информации     Planet Waves
PlanetWaves PWPC1 Polish Cloth
Planet Waves pre-treated polishing cloths are produced with cleaner built into the cloth, so there's no need for extra polish. Plus, the cloths are made from double napped cotton flannel.
ЦЕНА: 350 ДЕН
Kатегорија Гитари и Бас Гитари / Дополнителна Опрема и Аксесоари / Аксесоари
 
rows: 413
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Orange   
.
  Orange Crush CR35RT  
  Orange Crush CR35RT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Blackstar  
.
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  BLACKSTAR FLY 3 BLUETOOTH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Jay Turser By Washburn  
.
  Jay Turser JT300M  
  Hotone BLUES Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Hotone  
.
  Hotone BLUES Overdrive  
  Hotone BLUES Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DAddario  
.
  Daddario XL Nickel Electric Bass - EXL  
  Daddario XL Nickel Electric Bass - EXL  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GP  
  Athletic GP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DR  
.
  DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series  
  DR Fat Beam - Marcus Miller Signature Series  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech GSP1101  
  Digitech GSP1101  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  ПРОИЗВОДИТЕЛ  
     
Planet Waves
     
  Погледнете ги останатите прозиводи на Planet Waves  
  Сите Категории  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2355737)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360184)

 
Shure
 

3 .Peavey (956492)

 
Peavey
 

4 .Gewa (919923)

 
Gewa
 

5 .Rode (859274)

 
Rode
 

6 .American DJ (759343)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743108)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597373)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587779)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572325)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520582)

 
Washburn
 

12 .Akai (475880)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445546)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445543)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364023)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти