БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Peavey Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 110  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 212 Combo
Ovaj kombo isporučuje klasični zvuk u malom pakiranju. Sonični potpis tradicionalnih kombo pojačala je karakterstična disperzija zvuka rezultirana otvorenim kabinetom pozadi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Head
Želite pravi Heavy Metal ili Hard Rock sound. ovo je prava sprava za vas! 120 Sirovih Watti - full lampaš. Svojevremeno dizajniran s Edward Van Halen-om!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Nickel Wound Electric Strings
Premium nickel-wound electric guitar set.
Distinctive 6505 graphics.

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
10.600,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
8.700,oo ден


PEAVEY 6505 PIRANHA 20W MICRO HEAD | MICRO TUBE AMP

Powerful and portable, the 6505 Piranha harnesses the unmistakable character of the iconic 6505 Series in a convenient, miniscule package capable of a mighty 20 Watts (4 Ohms). No frills - just the raw gain and authority of the familiar Crunch and Lead channels with simple Pre-Gain and Post-Gain controls. A single knob EQ morphs the tone from the most notchy thrash to throaty and boosted metal tones.

A buffered Effects loop is included for ease of connecting effects, re-amping, or for use as a stand-alone preamp. Connect any source to the full range power amplifier section through the Auxiliary Input.

ЦЕНА: 10.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Plus 112
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
52.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
47.900,oo ден


Nakon više od 15 godina kovanja agresivnog zvuka i sticanja izrazitog poštovanja ljubitelja istoga prema seriji 6505 ® Peavey pojačala, po prvi puta je takav zvuk dostupan i u dvokanalnoj 1x12 Combo-amp konfiguraciji!

ЦЕНА: 52.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Plus Head
Legenda se vratila, i to bolja nego ikad. Treba vam nešto za Heavy Metal ili Hard Rock? Ovo je prava stvar za Vas. Izbor mnogih gitarista u Americi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Slant Cabinet
Kabinet vrhunskih perfomansi s 4 x Sheffield(R) zvučnicima i snage 300 Watti RMS-a. Kosi model.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey 6505 Straight Cabinet
Kabinet vrhunskih perfomansi s 4 x Sheffield(R) zvučnicima i snage 300 Watti RMS-a. Ravni model.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Acoustic 80-20 Brass Wound Strings
Peavey acoustic brass-wound strings were developed as very bring acoustic strings that deliver great balance and extended string life..

ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi
Peavey Phosphor Bronze-Wound strings are engineered to provide acoustic perfectionists a string that delivers perfect balance and extended life.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Chord Buddy
РАСПРОДАДЕНО

Acoustic-Electric Guitar with Chord Buddy Guitar Learning System and Practice Aid.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Cirrus™ Bass String
Thermal-fused.
Extra long (XL) strings are standard on the Cirrus® Bass (35'' (889mm) scale).

ЦЕНА за 5-ЖИЧЕН СЕТ: 1.300,оо ДЕН
ЦЕНА за 6-ЖИЧЕН СЕТ: 1.400,оо ДЕН

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Classic 30 Tube Combo - NEW MODEL
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 44900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 49900,oo ден

Peavey Classic 30/112 Celstion Tube Combo Amp

Revered by blues, country and rock players alike, these true all-tube amps span the tonal landscape from vintage to contemporary with ease. These amps are drenched in the tone that can only come from the combination of three 12AX7 and four EL84 tubes. Add features like 3-band EQ, footswitchable dual channels, footswitchable boost and reverb and you have one of the most versatile amplifiers on the market. Classic looks, classic tone, Classic 30!

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Classic 50/212
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


Legendarni combo u verziji sa 2x12". 50W čiste lampaške snage za izuzetan gitarski zvuk! Pojačalo sa pravim Tweed zvukom.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Classic 50/410
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


Legendarni kombo u verziji sa četiri desetke.
50W čiste lampaške snage za izuzetan gitarski zvuk! Pojačalo sa pravim Tweed zvukom.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Composer Ukulele

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey CS2000
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
49.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
33.900,oo ден


Pojačalo s 1075 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 49.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey CS3000
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 900 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
39.900,oo ден


РАСПРОДАДЕНО

Pojačalo s 1550 W RMS-a po kanalu na 2 Ohm-a

ЦЕНА: 56.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Delta Blues™ 115 TWEED
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


Klasični izgled, klasični ton, ali sa primjesom modernog zvuka. Ovo je pojačalo koje vas neće razočarati.

ЦЕНА: 55.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Deluxe Acoustic Guitar Gig Bag
Bag features front accessory pouch with embroidered Peavey logo, handgrips and adjustable shoulder strap. Fits many standard size dreadnought models.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Ecoustic E20
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


The Ecoustic E20 is rated at 20 watts, and has a compact, lightweight design that make it ideal for rehearsals. The 2 separate inputs make the E20 ideal for sharing small rehearsal spaces with an another player, or playing along to pre-recorded material.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Feedback® Ferret D
Peavey's advanced computer algorithm automatically identifies and suppresses microphone feedback so you can concentrate on running the mix. Just raise the levels on your mics to the onset of feedback.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Footswitch
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch for use with ValveKing® and Windsor™, 6505® Head and 6505® 112 Combo
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Grind Bass 4 BXP NTB
Osvajači nagrade urednika magazina "Bass Player" su GRIND NTB bas gitare, izrađene od imbuya drveta, čistog tona, izuzetno ugodnog vrata od mahagonija, sa fingerboardom od indonezijske ruže. Mekoća u sviranju osigurana je neck-trough-body konstrukcijom, a imaju solidan, rezonantan zvuk, dok im njihovo tamno drvo daje prirodan i izgled vrlo skupe gitare. Model s 4 žice.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Grind Bass 5 BXP NTB
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 420 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
20.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osvajači nagrade urednika magazina "Bass Player" su GRIND NTB bas gitare, izrađene od imbuya drveta, čistog tona, izuzetno ugodnog vrata od mahagonija, sa fingerboardom od indonezijske ruže. Mekoća u sviranju osigurana je neck-trough-body konstrukcijom, a imaju solidan, rezonantan zvuk, dok im njihovo tamno drvo daje prirodan i izgled vrlo skupe gitare. Model s 5 žica.


ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 10S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY HIGHWAY BRONZE 11S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY HIGHWAY PHOSPHOR 12S

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Highway Phosphor Bronze Strings
Highway phosphor bronze acoustic string sets available in 10's 11's and 12's.
Distinctive Highway sign graphics.

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey HP Custom Shop Nickel Wound
High quality nickel-wound set used on HP custom shop guitars.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Impulse 100
Dvostazni “full range” kabinet otporan na sve
vremenske uvjete namijenjen je otvorenim
prostorima. U crnoj ili bijeloj boji. Snage 175W kontinuiranog RMS-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Impulse 1012
Dvosistemski kabinet snage 500 W RMS-a.
12” Black Widow wooferi 90x45 CD horna. U
programu 1000 W i čak 2000 W u peaku.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Impulse 1015
Pasivni dvosistemski kabinet snage 500 W RMS-a.
15” Black Widow woofer i RX drajver. U
programu 1000 W i čak 2000 W u peaku.
Obožavana zvučna kutija od strane tamburaša.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey IPR DSP 6000
Nova generacija snagaških pojačala PEAVEY IPR™ sadrže dva neovisna kanala sa 100 Hz skretnicom i ventilatorom promjenjive brzine. Smještena su u lagana aluminijska kućišta. Sadrže i Peavey DDT ™ zaštitu zvučnika s nekoliko vrlo bitnih značajki poput: zaštite strujnih kola koja uključuje DC, temperature, signala i aktivne zaštite... i sve se očitava na prednjoj ploči s LED indikatora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Jack Daniels EXP
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Jack Daniel’s gitara, nastala kao rezultat suradnje Jack Daniel’s-a i Peavey-a.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey JD 30T
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


The JD30-T Jack Daniel's Combo 30 watt tube amp from Peavey packs a mean punch. Exclusively licensed Jack Daniel's Combo amps are built from a proven Peavey design utilizing three 12AX7s and four EL84 tubes with two channels clean and lead.

ЦЕНА: 45.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey JF1 EXP
ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


JF 1 gitara šupljeg tijela od jednog komada mahagonija, dizajnirana je u cilju superiornog sviranja i lakog pristupa višim pragovima. Izuzetno povoljne cijene.
JF 1 u sebi objedinjuje klasičnu jazz/fusion gitaru
sa Peavey-jevim modernim magnetima i svirljivošću. Grover mašinice, pozlata. 2 hambuckera, 22 Custom praga.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey KB1
Pojačalo za klavijature, primjenjivo i za ostale instrumente. Opremljeno je sa 1x8” zvučnikom, Snage čistih Peavey 20 W RMS-a. Dva neovisna kanala s 2-band EQ po kanalu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey KB2
Pojačalo za klavijature, primjenjivo i za ostale instrumente. Opremljeno je sa 1x10” zvučnikom i visokotoncem. Snage čistih Peavey 40/10 W RMS-a. Dva neovisna kanala s 3-band EQ po kanalu. FX send/return.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey KB3
Pojačalo za klavijature, primjenjivo i za ostale instrumente. Opremljeno je sa 1x12” zvučnikom i visokotoncem. Snage čistih Peavey 60 W RMS-a. Tri neovisna kanala s 3-band EQ po kanalu. FX send/return.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey KB4
Pojačalo za klavijature, primjenjivo i kao PA. Opremljeno je sa 1 x 15” zvučnikom i visokotoncem. Snage 70 W RMS-a (100 W sa vanjskim zvučnikom). Ima tri kanala i dvopojasni ekvilajzer po kanalu. Stereo mixer sa 2-band EQ. Mikrofonski/linijski kanal sa 3-band EQ. Send/return za efekat . Jako lijep dizajn.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey KB5
Pojačalo za klavijature, primjenjivo i kao PA. Opremljeno je sa 1 x 15” zvučnikom i visokotoncem. Snage 70 W RMS-a (100 W sa vanjskim zvučnikom). Ima tri kanala i dvopojasni ekvilajzer po kanalu. Stereo mixer sa 2-band EQ. Mikrofonski/linijski kanal sa 3-band EQ. Send/return za efekat . Jako lijep dizajn.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Засилували за Клавијатури > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Max 110
Moćan mali combo sa 10" zvučnikom, 20W snage i dvije vrste tona, dovoljno da zadovolji svakog basistu početnika!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Max 112
Moćan mali combo sa 12" zvučnikom, 40W snage i dvije vrste tona, dovoljno da zadovolji svakog basistu početnika!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Max 115
Moćan mali combo sa 15" zvučnikom, 60W snage i tri vrste tona, dovoljno da zadovolji svakog basistu početnika!

ЦЕНА: 17.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Max 126
Bas pojačalo za kućnu vježbu
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Max 158
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
9.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
6.300,oo денBas pojačalo za kućnu vježbu

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Messenger
The Peavey Messenger® is a complete, portable sound system designed with the compact size and carry-on convenience of a briefcase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Milestone III
Zašto birati nešto što će vam biti nedovoljno, kad možete svirati na legendarnoj Peavey kvaliteti i tehnologiji?
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Millennium 4 AC BXP
Peavey Millennium bas gitare smatraju se osnovnim instrumentom bas gitarista, ponajviše zbog svirljivosti i izrade. Profesionalci kao što su John Campbell (iz "Lamb of God") i Marco Mendoza ( "Ted Nudget" i "Whitesnake") su strasni zaljubljenici u Peavey Millennium bas.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Millennium 4 BXP
Početnički bass sa najboljim odnosom kvalitete i cijene na svijetskom tržištu! Izuzetan dizajn koji obraća pažnju! Odlične zvučne karakteristike uz nevjerovatnu lakoću sviranja!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Millennium 5 AC BXP
Peavey Millennium bas gitare smatraju se osnovnim instrumentom bas gitarista, ponajviše zbog svirljivosti i izrade. U stvari, profesionalci kao što su John Campbell (iz "Lamb of God") i Marco Mendoza (iz "Ted Nudget" i "Whitesnake") su strastni Millennium bas gitaristi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch
For use with TransTube® Bandit®/DeltaBlues™/Supreme™ Head/Ecoustic® 112/Mark™ VIII Footswitch,

Bandit®65/75/80/112, Special 112/130/150, Studio Pro®112, Envoy®110, Bravo®112, Classic®30 Head, Classic 30/112, Classic®50 Head, Classic 50/212, Classic 50/410 Classic®100 Head, TransTube®Envoy®, Protege™,Tour™ TNT® 115 Combo & Headliner™ Bass Amp Head

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Multi-purpose 2-button footswitch with LEDs
For use with ValveKing® and Windsor™, 6505® Head and 6505® 112 Combo
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Nickel Wound Electric Bass Elements 40s
Nickel winding adds a longer sustain to the magnetic characteristics required to drive the full volumes and precise intonations of electric bass guitars.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Pool Ball Nickel Wound
Pool Ball nickel-wound electric guitar strings available in 9's and 10's.
Distinctive Pool Ball Graphics

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY POOLBACK ELECTRIC GUITAR STRINGS 09-42

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PR10
Zvučna kutija opremljena sa 10" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PR12
Zvučna kutija opremljena sa 12" zvučnikom. Snaga ove kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PR12D
Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 200 Watti s DDT™ sistemom zaštite. Made in the U.S.A.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PR15
Zvučna kutija opremljena sa 15" zvučnikom. Snaga kutije je 200W RMS-a.
ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > Peavey
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PR15D
Aktivna dvosistemska zvučna kutija snage 200 Watti s DDT™ sistemom zaštite. Made in the U.S.A.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Pro VB-3
Potpuno lampaško bas pojačalo s aktivnim EQ. Snage 300 Watt-i. Clean i overdrive kanali. Resonance i Presence kontrole.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Pro15 MK II
The Peavey Messenger PRO 15 MKII is a full-range passive PA speaker. A cost-effective solution for both semi-pro and professional musicians alike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV 118D
The PV 118D je aktivni subwoofer s ugrađenom D klasom pojačalom 300 Watti ukupne snage koje pogoni 18" woofer.Sub sadrži također i 4-staznu Linkwitz-Riley skretnicu (120 Hz) i Peavey’vu poznatu DDT™ zaštitu zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV 215
PV215 dvostazna PA zvučna kutija s 2x15" premium woofer-a.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV 23XO
Dvosistemska stereo, odnosno trosistemska mono analogna skretnica. Ugrađeni 24dB Linkwitz Riley filtri, balansirane ulazno izlazne i precizne kontrole na prednjoj ploči uređaja. Uređaj koji oduševljava kvalitetom, ali i cijenom!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV 35XO
Trosistemska stereo, odnosno četvoro ili petosistemska mono analogna skretnica. Ugrađeni 24dB Linkwitz Riley filtri, balansirane ulazno izlazne konekcije sa posebnim sumiranim izlaznim konektorom za sub bas frekvencije, te precizne kontrole na prednjoj ploči uređaja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV10
Desetokanalni mikser izuzetnih zvučnih karakteristika iz Peavey-a. Peavey kao lider na polju inovacija u audio sistemima nije štedio na ovom malencu.
ЦЕНА: 18.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV10 USB
Deset-kanalni mikser s ugrađenim USB-om i digitalnim DSP efektima. Odličan za Live i snimanje.
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV14
Mikser s 10 mikrofonskih/linijkih ulaza, 2 stereo. 48 V fantom napajanjem i ugrađenim digitalnim efektima.
ЦЕНА: 19.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV14 USB
Odličan mikser kako za Live tako i za studio projekte s 14 kanala: 10 mic/line, 2 stereo. 3-band EQ na svakom kanalu. Ugrađen efekti. 48V fantom napajanje. Efekt Send/Return Monitor Send/Return. USB konekcija!
ЦЕНА: 23.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV1500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 570 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
22.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Stereo pojačalo široke namjene daje:
500 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
400 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV20 USB
Odličan mikser kako za Live tako i za studio projekte s 20 kanala: 16 mic/line, 2 stereo. 3-band
EQ na svakom kanalu. UgrađenI DSP efekti. 48V fantom napajanje. Efekt Send/Return. Monitor Send/Return. USB konekcija za snimanje iz miksera ili reprodukciju digitalnog audija.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV2600
Stereo pojačalo široke namjene daje:
900 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
500 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV3800
Stereo pojačalo široke namjene daje:
1300 W RMS-a po kanalu na 4 Ohm-a
775 W RMS-a po kanalu na 8 Ohm-a
Sadrži DDT-zaštitu.Turbo-V hlađenje.

ЦЕНА: 56.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.100,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Najmanji iz PV serije miksera. Opremljen s čak 4 RQ mikrofonskih predpojačala referensne klase. Ukupno 6 ulaza.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV6 USB
The PV6 USB by Peavey is a small-format mixer with large-format potential for both the stage and the studio. It weighs under six pounds, and its rugged, cast-metal housing is both durable and openly spaced for easy access to its controls. The PV6 USB is ready for a wide range of inputs, with four phantom powered RQ microphone inputs that boast reference-quality, low-noise performance (with an astonishing 0.0007% total harmonic distortion).
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV8
Одлична миксета како за во живо така и за во студио проекти. 8 канали: 4 mic/line, 2 stereo. 3-band EQ на секој од каналите. 48V фантомско напојување. Ефект Send/Return Monitor Send/Return.
ЦЕНА: 9.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV8 USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.800,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Osmokanalni model iz PV serije. Kompromisno rješenje za većinu vježbaonica i sličnih aplikacija. Poslužit će i kao odličan mikser za manje zahtjevne kafiće i klubove!

ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Peavey
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PV900
300 Watt-i po strani na 4 Ohm-a. 180 Watt-i na 8 Ohm-a i detented ulazna gain kontrola. DDT kompresije i Turbo-V Cooling. Dvije reck veličine. Varijabilna brzina okretanja ventilatora.
ЦЕНА: 25.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVi 100 Microphone - XLR
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
1.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.600,oo денDinamički mikrofon namijenjen širokoj upotrebi s prekidačem.

ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Peavey
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY PVI 2 XLR
Cardioid Unidirectional Dynamic Vocal Microphone


ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVi 4B
РАСПРОДАДЕНО

Mikser izuzetno jednostavan za korištenje i transport, konstruiran ekskluzivnom Peavey
tehnologijom. Snage 100 watt-i. Težina: 8.2 kg.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVi 8B
РАСПРОДАДЕНО

Mikser izuzetno jednostavan za korištenje i transport, konstruiran ekskluzivnom Peavey tehnologijom. Snage 150 watt-i RMS-a.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Power" Миксети > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVM DMS5
For the pro drummer who wants an all-in-one package, on stage or in the studio! The PVM DMS-5 drum microphone system includes one PVM 321 kick drum mic, one PVM 325 snare mic, three PVM 328 tom mics, four drum mount clips, four mic cables with a 90-degree XLR connector, one mic cable with a straight XLR connector, and carrying case.
ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Peavey
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVX 15
2-Way Passive PA Speaker Cabinet Black
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVXp 10
The PVXp™10 is a two-way sound reinforcement system based on a heavy-duty Pro 10 10" woofer and a RX™10N dynamic compression driver mounted on a 100 by 60 degree coverage constant directivity horn It's sleek modern appearance coupled with excellent performance offer an outstanding package.
ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey PVXp Sub 15
Peavey Electronics® set the standard for affordable, feature-packed powered P.A. solutions more than four decades ago. The new Peavey PVX™ Series of active and passive loudspeakers are the culmination of decades of R&D and experience building the best portable, all-in-one audio solutions--bringing legendary Peavey performance and reliability to audio pros and musicians of all levels.
ЦЕНА: 44.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY PVXP12

ЦЕНА: 26.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey QW 118 Subwoofer
Low Rider(TM) 18" woofer vrlo jakog izlaza.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey QW 218 Subwoofer
QW(TM) 218 isporučuje dva nova extra-high power Low Rider(TM) 18" woofera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey QW 4F
Trosistemski zvučnik s dva 15" Pro Rider zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey QW ML (Left Monitor)
Lijevi monitor iz QW sistema vrlo jakog izlaza i kristalno čistog tona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey QW MR (Right Monitor)
Desni monitor iz QW sistema vrlo jakog izlaza i kristalno čistog tona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY RAGE 158 IV
PEAVEY RAGE 158 IV | 15W GUITAR AMPLIFIER

The Peavey Rage 158 15W Guitar Amplifier features 2 channels and 2 radically different voicings -- Modern and Vintage. The Modern position maintains a warm, standard voicing while the Vintage position adds a hint of brightness to emulate some classic amp designs. Pre and post gain knobs, 3-band EQ, a headphone jack, and a tape or CD input make this hard-hitting little amp perfect for back porch jamming or solo practice.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Stainless Steel Wound Electric
Stainless steel winding offers our packaged balanced sets a brighter attack and a particularly brillant tone. Also, our stainless alloy is exceptionally noncorrosive and resistant to humidity and perspiration.
Package includes extra ‘E’ string

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey TT Backstage II
The Peavey Backstage guitar practice amplifier includes high and low EQ controls, a 6 1/2" speaker, switchable TransTube overdrive, a tape/CD input for jamming along to your favorite songs and a headphone output for silent rehearsal.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey TT Bandit 112
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
26.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
22.900,oo ден
The revamped TransTube-driven Bandit 112 has footswitchable clean and lead channels with a three band EQ on each, great sounding reverb with level control and a footswitchable effects loop.
The Peavey Bandit 112 is a powerhouse of a combo amp that is filled to the brim with killer tone for all styles.

ЦЕНА: 26.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey TT Envoy 110
The tone of this incredibly affordable combo amplifier can only be described as monstrous. The full 40 watts of power driving the 10 inch Blue Marvel speaker delivers incredible volume. Like all the other amps in this series, the Envoy 110 is equipped with the tube emulation circuitry for killer grit and sustain.
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey TT Rage 158
The basic building blocks of the TransTube® sound are the exclusive designs of the preamp and power amp. The preamp section tailors gain to meet the need for any amount of drive, from crystal clear to thick, smooth sustain. The power amp reacts just like a tube output section by responding to the preamp with natural compression that increases as the amp gets louder. With TransTube®, you get a killer amp with widely ranging dynamics and natural "grit," just like a tube amp!
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey ValveKing 412 Slant
Popratni kabinet za lampašku glavu ValveKing. Opremljen s 4 x 12 ValveKing® zvučnika. Kosi model.
ЦЕНА: 21.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey ValveKing 412 Straight
Кабинет за лампашката глава/засилувач ValveKing. Опремен со 4 x 12" ValveKing® звучници. Рамен модел.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey ValveKing II 20
20W 1x12 Tube Guitar Combo Amp.
ЦЕНА: 32.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey ValveKing II 50
Guitar amplification innovator Peavey Electronics has announced the next generation ValveKing® series tube guitar amplifiers. The original award-winning ValveKing line was designed to feature all of the tonal qualities and attention-to-detail circuitry of a boutique amplifier, but with a price point real working guitarists could afford.
ЦЕНА: 37.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Versarray 112 Line Array
Versarray(TM) 112 Line Array - ribbon-driver snage 1000 Watti u programu / 2000 Watt-i u peaku.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey Versarray 212
Peavey VersArray 212 s ekskluzivnom "jarbol" tehnologijom. Novi three-way Versarray 212 line-array donosi planar ribbon drivere, neodymium woofer-e i ekskluzivnu naprednu tehnologiju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey VYPYR VIP 1
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
16.200,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
11.900,oo ден20W 1x8 Guitar Modeling Combo Amp Black


ЦЕНА: 16.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
Peavey VYPYR VIP 2
40W 1x12 Guitar Modeling Combo Amp Black
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Peavey
 
 
  Kliknite za više informacija     Peavey
PEAVEY VYPYR VIP3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
23.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
18.900,oo ден


PEAVEY VYPYR VIP3 | 100W 1X12 GUITAR MODELING COMBO AMP BLACK

A modeling combo with massive power, endless options and simple controls.

The Peavey VYPYR VIP 3 guitar modeling combo amp uses Variable Instrument Input technology to provide amplification for a variety of instruments. Not only does this combo morph from a bass amp, to an acoustic amp, to an elecric amp, it also allows the guitar player to access instrument models as well. Peavey uses a combination of powerful 32-bit, floating point SHARC processors and patented TransTube® analog circuitry to create one of the best sounding modeling amps available.

ЦЕНА: 23.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Peavey
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Peavey
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Peavey   
.
  Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi  
  Peavey Acoustic Phosphor Bronze Mississippi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Messenger  
  Peavey Messenger  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV20 USB  
  Peavey PV14 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV14 USB  
  Peavey PV14 USB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PR10  
  Peavey PR10  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey PV2600  
  Peavey PV2600  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey Cirrus™ Bass String  
  Peavey Cirrus™ Bass String  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Peavey  
.
  Peavey 6505 Plus Head  
  Peavey 6505 Plus Head  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923637)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574459)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти