БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Kurzweil Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 35  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil Artis
Featuring our stunning NEW German Grand, Artis' astonishing sound quality, dependability and ease-of-use help you take your performance to the next level!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil CC1 volume pedal
he Kurzweil CC1 Continuous Control Pedal - (for Volume Change, Filter Sweeps, real-time MIDI control)
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil CUP110 Andante
EXTRA ПОНУДА!
РЕДОВНА ЦЕНА : 99.000,oo ден
ДЕМО ПРОИЗВОД!: 75.900,oo денн

Последен примерок !

88-Note, fully weighted, hammer action digital piano

ЦЕНА: 75.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil CUP120 Andante
The Authentic Piano Experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil CUP2 Andante
The Compact Upright, CUP-2, the latest addition to Kurzweil's growing family of home digital pianos, offers a contradiction that most players will surely welcome; a top of the line, powerful sound system in what seems to be an impossibly small, discreet enclosure.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO
ХИТ ЦЕНА!
Цена во Европа : 3.299 €
АРТИСТ ЦЕНА : 179.900,oo ден

Kuzweil Forte!!! Најнапредната пијано технологија кое го носи логото на Kurzweil!

ЦЕНА: 179.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO
ХИТ ЦЕНА!
Цена во Европа : 2.999 €
АРТИСТ ЦЕНА : 169.900,oo ден

The most advanced keyboard to ever wear the Kurzweil logo - now in a more portable 76-note, fully-weighted package.

ЦЕНА: 169.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL KA130 SR | ROSEWOOD DIGITAL PIANO

ЦЕНА: 49.990 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL KA150 ROSEWOOD DIGITAL PIANO
KURZWEIL KA150 RW | ROSEWOOD DIGITAL PIANO

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 54.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 61.900,oo ден

Kurzweil stands for quality, which you can expect from the moment you receive the KA150 delivered to your front door! Perhaps you've tried to learn to play the piano before? Learning to play is a blast with the KA150!

ЦЕНА: 61.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KA90
Portable Digital Piano with Arranger

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
36.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:29.900,oo ден

ЦЕНА: 36.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Аранжери > Home > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KB61 keyboard bag
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 99 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден


The SKB KB61 keyboard bag is a 61 note,fully padded bag that includes in-line skate style wheels, metal hardware, moulded runners and a hands free shoulder strap on the back. 45" W X 6-1/2 " H X17" D

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KB76
РАСПРОДАДЕНО

A Classy Keyboard Bag!
This special version of the KB76 keyboard case features an embossed Kurzweil logo. It's perfect for your 76-key Kurzweil keyboard!

ЦЕНА: 7.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KB88 Gig Bag
Kurzweil KB88 Gigbag, Softcase for PC3K8, PC3X, SP4-8, SP3X, SP2X, PC2X, PC1X, PC88, SP88X, SP88, wheels, extra compartment on outside, color: black, outer dimensions: 151 x 43 x 15 cm, inner dimensions: 151 x 43 x 15 cm.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KORE 64
With Kurzweil's KORE 64 ROM expansion, your PC3 or PC3K explodes with a galaxy of sonic potential - from stunningly realistic instruments to totally outrageous electronic sounds.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Картици (надградба) > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KP1 sustain pedal
FOR KURZWEIL, CASIO, ENSONIQ, FATAR KEYBOARDS
Single piano-style footswitch pedal.

* 1/4", mono (TS) connector
* wired, normally closed

ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL KP110
Equipped with hundreds of sounds including Kurzweil's Triple Strike Piano (from the PC3 Series workstations), a 6-track song recorder and over 200 auto-accompaniment patterns, the KP110 is a powerful, portable keyboard aimed at beginners and music enthusiasts alike.


ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Аранжери > Home > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KP2 sustain pedal
Kurzweil KP2 Sustain Pedal.

Compatible with Yamaha, Roland, Kawai, Akai, Casio & Korg Keyboards.

ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KP3 sustain pedal
Kurzweil KP-3 switchable Sustain Pedal, compatible with other keyboards.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil KS40A
Kurzweil is pleased to present a new line of affordable, compact self-powered monitor speakers. The first model to be introduced, the KS-40A system, is a solid value, competing favorably with other monitors in and above its price range.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil M1 SR
The M-1 is the most recent addition to Kurzweil’s line, come together with both worth and affordability with the most excellent sounds ever developed for Kurzweil Pro keyboards.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil M210 Digital Piano White
88-note, fully weighted graded hammer action keyboard with adjustable touch sensitivity.

ПРОЗИВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL M210 SR
Digital Piano | Satin Rosewood

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 59.000,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 71.000,oo ден


Keyboard: 88 Note fully weighted graded-hammer action with adjustable touch sensitive keys (LK-70M)
Keyboard Sensitivity: 4 selectable response levels
Display: 3 x 7 Segment LED
Polyphony: 128 voice
Preset Programs: 20 (full GM set available via USB-MIDI)

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL M230 SR
KURZWEIL M230 SR | DIGITAL PIANO SATIN ROSEWOOD

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 61.900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 89.000,oo ден


Kurzweil definitely knows their stuff. When this company designs a digital piano, you just know it's going to be an excellent product. Of course, the recently announced M230 digital piano is no exception; it's a great, simple model with just a few nice extras thrown in for good measure.

ЦЕНА: 61.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
KURZWEIL MP10-F SR
KURZWEIL MP10-F SR | DIGITAL PIANO SATIN ROSEWOOD w/ 88 Note Fatar keyboard fully weighted action with adjustable touch sensitive keys

ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
77.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
66.900,oo ден
The newest addition to our Mark Pro line, the MP-10 combines value and affordability with the best sounds ever developed for Kurzweil Pro keyboards. The MP-10 uses the same chips as our PC3 Series keyboards and features 88 onboard sounds taken directly from the PC3

ЦЕНА: 66.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil MP15 Digital Piano
EXTRA ПОНУДА!
АРТИСТ ЦЕНА: : 79900.00 ден
ДЕМО ПРОИЗВОД!: 59900.00 ден EВРОПСКА ЦЕНА: 1599 €


Последен примерок !


The MP-15 digital piano takes the entry-level MP-10 a step further with an easier to read and use control panel, a larger preset sound pallet, 64 of Kurzweil's innovative 4-zone multi-instrument "Setups", and an upgraded 4-speaker sound system.

ЦЕНА: 79.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil MP20
The MP20 digital piano combines value and affordability with 200 of the best sounds ever developed for KURZWEIL professional keyboards and sports features specifically engineered for sound, convenience, and control.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil MPS20
РАСПРОДАДЕНО


The New MPS20 is the ultimate "Pro-Consumer" portable piano for the home user, studio player, student, or pro gigging musician.

ЦЕНА: 54.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC2SRIB Super Ribbon Controller
The Super Ribbon is a 600mm touch sensitive programmable controller option for the PC3K8, PC3X, PC376, PC361, PC2X, PC2, PC1X, PC161, PC1SE, K2661, and ExpressionMate series of instruments.
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 116.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 81.000,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
Kurzweil PC3 Performance Controller
S 76-tipaka. Sadrži potpuno nove gudačke sekcije na ROM-u, kao i KB3 simulator orgulja. Tu je i perfektan Grand Piano. Donosi nam još i nejverovatnih 800 programa/zvukova iz dekada '60s, '70s, '80s, '90s, kao i današnjice, na veliko zadovoljstvo PROFESIONALACA.

ЦЕНА: 116.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3 LE6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 80.900,oo ден
НОВА ЦЕНА : 49.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
The PC3LE6 from Kurzweil gives you Kurzweil's legendary combination of fantastic sounds, rock-steady performance, musical expressiveness, and ease of use, in a supremely affordable instrument that shatters the price/performance barrier.

ЦЕНА: 80.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3 LE8
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 1200 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
72.000,oo ден

РАСПРОДАДЕНО
Fantastic sounds, reliable performance, musical expressiveness, ease of use; these are the things we believe are essential to the design of an affordable keyboard instrument.

ЦЕНА: 79.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC361
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 89.000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 60.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
PC361 je ultimativna performance kontroler klavijatura s ogromnom zbirkom fantastičnih zvukova u kombinaciji s sveobuhvatnim kontrolnim funkcijama u realnom vremenu. 61 tipka i 128 glasova.

ЦЕНА: 89.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3K6 BUNDLE
АРТИСТ АКЦИЈА!
АРТИСТ ЦЕНА : 109.900,oo ден
This Bundle contains: Kurzweil PC3K6 Keyboard Bag, PC2S Ribbon Controller and Kore 64 Sound Expansion ROM


ЦЕНА: 109.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3K7
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА : 120000,oo ден
НОВА ЦЕНА : 116900,oo ден

The PC3K7 from Kurzweil is an 76-key performance controller that features a semi-weighted-action keybed, and is loaded with a sound set that is both broad and deep, with no compromises on sound quality.

ЦЕНА: 116.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 76 Типки > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  Kliknite za više informacija     Kurzweil
Kurzweil PC3K8
ХИТ ЦЕНА!
ЦЕНА во ЕВРОПА : 2500,oo Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 149900,oo ден

The PC3 introduced the world to a new generation of ground-breaking Kurzweil technology, having a synthesis architecture that remains unparalleled in depth and flexibility, combined with a staggering amount of effects processing power. The PC3 sound set, which encompasses everything from the traditional to the cutting edge, has been widely acknowledged as second to none.

And now the PC3's successor has arrived. The Kurzweil PC3K is the pinnacle of our PC3 line, bridging the gap between Kurzweil's past successes and present innovations.

ЦЕНА: 149.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Kurzweil
Kатегорија: Клавијатури > Органи > Kurzweil
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Kurzweil
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Kurzweil   
.
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  Kurzweil MP15 Digital Piano  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M210 SR  
  KURZWEIL M210 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil KA90  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3  
  Kurzweil PC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil Forte 8 / 88-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil PC3K7  
  Kurzweil PC3K7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  Kurzweil FORTE7 | PORTABLE 76-KEY DIGITAL STAGE PIANO  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Kurzweil  
.
  KURZWEIL M230 SR  
  KURZWEIL M230 SR  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364318)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746045)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523181)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти