БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите LINE6 Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 18  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line 6 Firehawk FX
Guitar Multi-Effects
ЦЕНА: 30.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
LINE 6 SPIDER V 30
The Line 6 Spider V 30 Modelling Combo Amplifier is a 30W guitar combo amplifier, featuring an 8" loudspeaker and tweeter, over 200 amps, effects and cabs, a USB interface, and free recording software. The Spider V 30 amplifier is perfect for practicing and jamming. It comes with a bi-amped full-range speaker system with 8” loudspeaker + tweeter, as well as over 200 amps, effects, and cabs for your to achieve your favourite sound with ease. A built-in USB interface and free recording software allow you to record any of your ideas, while drum loops and a built-in metronome keep you in time. This amplifier is compatible with FBV3, FBV Shortboard MkII, FBV Express MkII, and FBV2.
ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Constrictor
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА : 6400,oo ден
НОВА ЦЕНА : 3.300,oo ден

SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Vrfhunski dinamički kompresor samo od Line 6.

ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Crunchtone
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.200,oo ден


Zasnovan na cijevnim modelima,Line 6 Crunchtone će oduševiti sve one koji vole topliji drive.

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 DL4 Delay Modeler
Isporučuje vrhunski delay u stomp box formatu.
ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 DM4 Distortion Modeler
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
12.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.700,oo ден


Vrhunska Overdrive & Distortion pedala sa mogućnošću programiranja.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Dr. Distorto Module
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 2.500 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
990,oo ден


SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Dr. Distorto Module from Line 6 delivers classic, full-bodied distortion tones and gives you the ability to achieve incredible sustain at any distortion level using an innovative harmonic feedback circuit.

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Echo Park
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Gitarska delay pedala, sa izvanrednim zvukom i naprednim kontrolama. U jedinstvenom, robusnom, LINE6 kućištu.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
LINE6 JTV-59 Variax
JTV-59 is built along the lines of the archetypal singlecut, set-neck, 24-9/16" scale-length guitar and it employs the tonewoods that made the format legendary since the 1950s.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > LINE6
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
LINE6 JTV-69 Variax
JTV-69 is designed in the classic 25-1/2” scale, 3-pickup tradition. Its alder body, maple neck, and 22-fret rosewood fingerboard produce a bright, percussive snap but can yield plenty of bluesy warmth when required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > LINE6
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
LINE6 JTV-89 Variax
For the player seeking optimum speed and power, JTV-89 is a contemporary shred-machine with a solid mahogany body, strong 3-piece maple neck and the super-slick Tyler Fast n’ Flat profile.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Otto Filter
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.800 ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.500,oo ден


Auto wah filter efekt s Band Pass, Low Pass, i custom 9 Line 6 Twin Filter modelima.

ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Power Supply
Adapter za Line 6 pedale i ostale uređaje.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Relay G90 Wireless
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 590 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
24.900,oo ден


300-foot range; 12 user-selectable channels. Broadcasts in the 2.4GHz band: optimal for guitar wireless. EQ settings match the sound of a guitar cable.

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > LINE6
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 StageScape M20d
StageScape™ M20d is the world's first smart mixing system for live sound. Utilizing a groundbreaking touchscreen visual mixing environment, StageScape M20d streamlines the way you mix to get your sound dialed in quickly and stay in the creative zone.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > LINE6
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > LINE6
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > LINE6
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > LINE6
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 STAGESOURCE L3T
StageSource™ L3t is designed to be the world’s most versatile loudspeaker system for musicians.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > LINE6
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Uber Metal
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Total gain meltdown in a single stompbox! Built-in noise gate and scoop for tonal contouring.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > LINE6
 
 
  Kliknite za više informacija     LINE6
Line6 Verbzilla
Pedala vrlo visoke upotrebljivosti u studiju i na bini. Donosi 11 čudesnih Reverb efekata.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > LINE6
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  LINE6   
.
  LINE6 JTV-69 Variax  
  LINE6 JTV-69 Variax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 StageScape M20d  
  Line6 StageScape M20d  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Power Supply  
  LINE 6 SPIDER V 30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  LINE 6 SPIDER V 30  
  LINE 6 SPIDER V 30  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  LINE6 JTV-89 Variax  
  LINE6 JTV-89 Variax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Crunchtone  
  Line6 Crunchtone  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  LINE6 JTV-59 Variax  
  LINE6 JTV-59 Variax  
  ПовеќеПовеќе  
.
  LINE6  
.
  Line6 Relay G90 Wireless  
  Line6 Relay G90 Wireless  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364316)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365296)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862845)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746045)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447402)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти