БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите DigiTech Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 15  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech Control 2
Control2 izgrađen je kao tenk s izdržljivim metalnim kućištem. Jednostavno se spaja na DigiTech GSP1101 preko jednog kabla koji isporučuje i napajanje i kontrolu signala. Podešavanje postavki brzo i jednostavno.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech DF7 Distortion Factory
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.300,oo денDistorzija pedala iz X-Serije s zvukovima baziranim na sedam klasičnih distorzija pedala. Stereo izlaz.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DigiTech Element XP
Guitar Multi-Effects Processor with Expression Pedal
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech FS 3X
Digitech FS 3X, prekidač s 3 funkcionalnosti namijenjen za:Jamman Looper i Jimi Hendrix Experience pedalu, solidne metalne konstrukcije. U kompletu i stereo kabl. Pasivna, nije potrebno napajanje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech GSP1101
Gitarsko predpojačalo s modelingom. Preko 120 modela pojačala, kabineta, predpojačala i efekata, uključivši vintage pedale i modele gitarskih magneta. Stereo efekt petlja. 40 tonskih i 40 efekt biblioteka -- 1600 exluzivnih DigiTech® kombinacija. Globalni EQ. Balansirani stereo XLR ¼" izlazi. Kromatski štimer. USB + Editor/biblioteka programi uključeni. MIDI In / Thru. Gitarski ulaz i izlaz za slušalice na prednjem panelu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > DigiTech
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Предзасилувачи (Гитраски и Бас) > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DIGITECH OBSCURA STEREO DELAY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
9.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.800,oo денThe Digitech Obscura Guitar Effects Pedal is a guitar effects pedal, featuring an altered delay. The Obscura Altered Delay from DigiTech allows you to turn your delays upside down and inside out. The Obscura’s four delay types can be darkened, degraded and distorted on the fly with the stacked Tone and Degrade controls. Combine these controls with the Obscura’s Repeat/Hold feature and lose yourself in long, trippy, gurgling repeats or backwards-manipulated sonic mayhem.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech PS200R - 230 Power Supply
Strujni adapter za X seriju pedala, RP50 i BP50, te druge Digitech-ove uređaje.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DigiTech RP360
Guitar Multi-Effect Floor Processor with USB Streaming

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
9.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
8.800,oo ден


ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech RP360 XP
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
13.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
11.600,oo ден


The DigiTech® RP360XP guitar multi-effect processor is a complete 360° guitar effects solution. It includes over 160 different effects (54 amps, 26 cabinets, 82 stompboxes) inspired by world’s best-selling pedals and iconic amps.

ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > DigiTech
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DIGITECH TRIO BAND CREATOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.500,oo ден


The Digitech TRIO Band Creator Guitar Effects Pedal is your own band inside a guitar pedal.
The TRIO Band Creator has been uniquely designed to listen to your guitar playing and within a few bars will create the perfect drum beat loop and bass line to accompany your playing.
Just plug your guitar into the TRIO, press the footswitch to teach TRIO your chord sequence and rhythm, then press the footswitch again to start playing with your own personal band.

ЦЕНА: 7.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR
DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR| LOOPER GUITAR EFFECTS PEDAL

HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 17.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
15.700,oo ден


The Digitech Trio Looper new for 2016 is an innovative practice pedal ideal for songwriters and budding musicians offering instant and intelligent grooves that respond to your playing.
The TRIO listens to the way you play and automatically generates bass and drum parts that match your song. Just plug your guitar into TRIO, press the footswitch to teach TRIO your chords and rhythm, then press the footswitch again to start playing with your own personal band!
The TRIO provides seven music genres to choose from including: Blues, Pop, Alternative Rock, Rock, Country, R&B, and Jazz. Up to twelve song styles are available for each genre and you can select between 3/4 and 4/4 time signatures.

ЦЕНА: 15.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > DigiTech
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > DigiTech
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech V-10 POWER SUPPLY
Your pedalboard is the sum of all its parts. Power your pedals with the same high-quality materials that every HardWire pedal is built with.
ЦЕНА: 11.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech Whammy (5th Gen)
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 10500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 13200,oo ден

The legendary Whammy pedal is the premier pitch-shifting pedal for any guitarist’s board, and it only gets better with time. In addition to the classic Whammy sound, we’ve added chordal Whammy pitch-shifting and true bypass.

ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > DigiTech
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
DigiTech Whammy DT
Get the guaranteed best price on Harmonizer, Pitch Shifter, Octave & Ring Modulator Effects Pedals like the DigiTech Whammy DT Drop Tune Guitar Effects ...
ЦЕНА: 12.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > DigiTech
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > DigiTech
 
 
  Kliknite za više informacija     DigiTech
Digitech XMS Main Squeeze
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.300,oo ден
>

Kompresor pedala iz DigiTech-ove X serije

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > DigiTech
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > DigiTech
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  DigiTech   
.
  Digitech DF7 Distortion Factory  
  Digitech DF7 Distortion Factory  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  DigiTech Whammy DT  
  DigiTech Whammy DT  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech RP360 XP  
  DIGITECH OBSCURA STEREO DELAY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  DIGITECH OBSCURA STEREO DELAY  
  DIGITECH OBSCURA STEREO DELAY  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech XMS Main Squeeze  
  Digitech XMS Main Squeeze  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR  
  DIGITECH TRIO+ BAND CREATOR  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech GSP1101  
  Digitech GSP1101  
  ПовеќеПовеќе  
.
  DigiTech  
.
  Digitech Whammy (5th Gen)  
  Digitech Whammy (5th Gen)  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364315)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365295)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862845)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746044)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447401)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти