БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите TC Electronic Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 91  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC NETHER OCTAVER
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:2.950,oo ден

Classic All-Analog Octave Pedal with 1 or 2 Octaves Below Original for Adding Warm Deep Bottom End

ЦЕНА: 2.950 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC 2290 DT
Legendary Dynamic Delay Plug-In with Dedicated Desktop Interface and Signature Presets
ЦЕНА: 13.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC 3RD DIMENSION CHORUS
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage Analog Chorus Pedal Recreation with 4-Button Effect Selection and BBD Circuitry

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic AEON
Handheld Infinite Sustainer for Guitar, Bass, and Other Stringed Instruments

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 4900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 5400,oo ден

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Alter Ego X4
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo денVintage Echo Effects Pedal

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Arena Reverb
Arena Reverb is a customized take on the successful TC Electronic Hall of Fame Reverb.

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА : 9100,oo ден
НОВА ЦЕНА : 6900,oo ден

ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BC210
Use it alone or as part of TC Electronic's unique vertical-stacking concept!
ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас КАБИНЕТИ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BC410
Going for big and loud? BC410 is your choice. The 500 watt BC410 stacks up to any
rig, but it can also rock any venue with loads of bass punch on its own if necessary. However, combining two BC410 cabs will take you on an instant ride to rock heaven and give you a crucial
advantage of raw power when the battle begins. BC410 matches perfectly with its smaller brothers too, and it can be stacked both horizontally and vertically as you see fit.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас КАБИНЕТИ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BG250-112
Compact, powerful and rich with features
ЦЕНА: 23.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BG250-115
Compact Combo With Serious Punch and Features
ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BG250-208
Big rumble comes in small, feature-loaded packages.
ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BG250-210
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
33.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
21.900,oo ден


The original BG250 raised the bar for lightweight bass combos. Now our new range of BG250 combos share the same fundamental tone, yet they also sound unique.
Combo that combines tons of raw power with stunning tone shaping tools and an impressive list of unconventional features. Meet BG250-210.

ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BH250
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
20.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
18.200,oo ден


TC Electronic's new BH250 is the only bass head that offers virtually endless musical and tonal inspiration via the revolutionary TonePrint concept in a package small enough to fit in your gig bag pocket.

ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BH500
BH500 - Red Rocks!
BH500 is the newest addition to our Bass Amp 2.0 line up. Combined with the all-new BC410/BC212/BC210 cabinet range, it stacks up to become any rig you need – for small bar gigs, indoor rock clubs, outdoor stadium concerts, you name it!

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC BLOOD MOON PHASER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage-Style Phaser Pedal with Four-Stage Filter and All-Analog Circuit

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BMC2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Digitalno/Analogni konvertor visoke klase sa integrisanim konvertorom digitialnih formata i kontrolom monitoringa.

ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic BODYREZ ACOUSTIC PICKUP ENHANCER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.800,oo ден

TC ELECTRONIC BODYREZ ACOUSTIC PICKUP ENHANCER | GUITAR EFFECTS PEDAL

Compact Acoustic Guitar Processor Pedal with Feedback Suppression and 9V Power Supply
A common problem for acoustic guitarists is that once they plug their acoustic instruments into a PA, their beautiful and natural acoustic tone is suddenly turned into a super sensitive and flat-sounding, quacky mess. BodyRez is designed to fix that problem.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC BONAFIDE BUFFER
Analog Buffer with 1-Mohm Input/100-ohm Output Impedance and Intelligent Bypass Relay with True Bypass Output

EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.400,oo ден

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE | ALL-ANALOGUE OVERDRIVE PEDAL

The TC Electronic Cinders All-Analogue Overdrive Pedal is an all-analogue overdrive pedal with a transparent tube-like overdrive effect offering a responsive and expressive feel. Cinders Overdrive is designed for blues soloists and retro guitarists. An all-analogue circuit recreates the warm harmonic distortion associated with hard-pressed tube amps. A super wide gain-range ensures your tone will stay transparent at all times. A sturdy metal chassis, top-mounted input/output and true bypass means that Cinders Overdrive is roadworthy and pedal board friendly.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Corona Chorus
Corona Chorus is your go-to pedal for all your shimmering and warbly goodness. With two different chorus settings (the classic world-renowned TC Electronic SCF pedal and a Tri-Chorus) and a custom TonePrint setting, Corona Chorus will stand by you no matter what situation your playing might bring you in.
ЦЕНА: 8.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic D-Two
Vrhunski Live i studijski delay procesor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic D22
On-Line Broadcast Delay.
Delay visoke rezolucije namijenjen radio postajama za master kontrolu i linkanje/spajanje.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Процесори за Емитирање > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Dark Matter Distortion
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден
Dark Matter Distortion aims to give you that powerful, super-musical roar of an early plexi - a sound that will satisfy even the pickiest players out there. We are confident we have achieved just that, and this is one of those pedals you have to try to believe what it can actually do for your distorted sounds.

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic DBMax
DBMax je Level Maximizer i Audio Enhancement procesor za korištenje u digitalnom prijenosu, linkanju, webcast-u i radio STL aplikacijama. Komad opreme, vrlo često viđen na svim boljim radio postajama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Процесори за Емитирање > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic DITTO Looper
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
6.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.700,oo денDitto Looper is the looper you try once and love for life. And you simply gotta try it. We've taken all that is good about loopers, trimmed away all the non-essential, mood-killing tech hoopla and ended up with a looper that is intuitive, tons of fun, sounds great and doesn't break the bank.

ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Ditto Stereo Looper
Looper Pedal with Stereo I/O, Backing Track Option, and Battery Power
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic DITTO x2
Looper Effects Pedal
ЦЕНА: 11.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC ECHOBRAIN
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден
TC ELECTRONIC ECHOBRAIN | ANALOGUE BUCKET-BRIGADE DELAY PEDAL

The TC Electronic Echobrain Analogue Bucket-Brigade Delay Pedal is a delay pedal featuring an all-analogue bucket brigade circuit with a compact design and top-mounted jacks. The classic all-analogue bucket brigade design, means this compact delay pedal can deliver warm echoes and strong runaway delays. This circuit also gives you up to 300ms of delay time. At a lower delay time setting your echoes will be pristine and punchy, but the longer it is, the more you'll discover a natural high-end roll-off that represents a great analogue echo.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC EL MOCAMBO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денClassic Tube Overdrive Pedal with Intuitive 3-Knob Interface for Essential Blues Rock Tones

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC EYEMASTER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денSkull-Pounding Metal Distortion Pedal with 2-Knob Interface for Insane Gain

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC FANGS METAL DISTORTION
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денUltra-Thick, High Gain Distortion with Super Tight Response

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Finalizer 96K
Višestruko nagrađivani digitalni mastering procesor u svojoj najnovijoj
verziji.

ЦЕНА: 79.600 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Finalizer Express
Osnovna verzija digitalnog mastering procesora čuvenog danskog proizvođača.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic FireworX
Umjetnost efekata današnjice! Studijski efekt procesor s 200 tvorničkih preseta i 200 korisničkih.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Flashback Mini
Delay Guitar Effects Pedal
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Flashback X4 Delay
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
17.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo ден
Exceptional TonePrint-Enabled Delay Pedal with 16 Delay Types, 3 Presets and Tap TempoЦЕНА: 17.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC FORCEFIELD COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC FORCEFIELD COMPRESSOR | ALL-ANALOGUE COMPRESSOR PEDAL
The TC Electronic Forcefield All-Analogue Compressor Pedal is an all-analogue compressor pedal featuring a vintage-style output from subtle compression to all-out squash. From subtle sustain enhancements to smooth signal leveling you'll find it all and more in this great road-ready pedal. Forcefield Compressor's vintage circuit design differs greatly from modern studio compression.
You will receive tons of warmth and a smooth tonal characteristic that has helped shape the history of rock and country music. Forcefield Compressor easily fits into every setup due to its compact, yet extremely durable design with top-mounted ins and outs. On top of that it features True Bypass so it doesn't affect your tone in any way when off.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic G-Force
Legendarni G-Force s sjajnim sound efektima i lagan za programiranje i u formatu jednog rack-a. DSP tehnologija i 24 bitna rezolucija daje Vam masivnu memoriju, high-speed procesiranje i zvuk najbolje moguće kvalitete.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic G-Major 2
G-Major 2 - donosi sve legendarne efekte i još više od toga!
S novim algoritmima iz TC Nova linije i 10 ubojitih potpuno novih efekata.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic G-System
Najkompletniji gitarski efekt procesor na svijetu!
Savršen zvuk, totalna kontrola za pojačala i
pedale, perfektna izrada. Dobitnik najcjenjenijih nagrada, trenutno se nalazi na podu gotovo svih top gitarista.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC GRAND MAGUS
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денOrganic Tube-Like Distortion with Tight Bottom-End and Natural Sag

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC HALL OF FAME 2
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
10.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
6.900,oo денReverb Effects Pedal with 3 TonePrint Slots and Expression-capable Footswitch

ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC HELIX PHASER
The TC Electronic Helix Phaser Guitar Effects Pedal gives you all the classic phaser sounds straight out of the box. From massive sonic bends to subtle sweeps. It features TC Electronic's TonePrint which allows you to design your very own pedal, making the Helix Phaser a very versatile pedal.
The Phaser effect has been used by tons of guitarists over the years. With its easy to use and broad set of controls, the Helix Phaser allows you to dial in everything from bright vintage sounding Gilmore swirls, to modern phaser tones heard in Smashing Pumpkins and Radiohead. With True Bypass and Analogue-Dry-Through added to the mix, you have your new favourite sonic pedal.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic HOF Mini Reverb
ONE REVERB TO ROCK THEM ALL!!!
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC HONEYPOT FUZZ
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денVintage-Flavored Fuzz Pedal with Massive Wall of Tones and Miles of Sustain

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic HyperGravity Compressor
Compressor Pedal with TonePrint
A TonePrint Compressor!
Add classic and modern compressors to your pedalboard with the TC Electronic HyperGravity Compressor pedal. The HyperGravity uses a highly advanced multiband dynamics algorithm from TC Electronic's System 6000, which has been the preferred dynamics tool for top producers for over 10 years. Choose between three compression tones including the ultra-transparent Spectra setting, the classic tight squash Vintage setting, or a customized TonePrint. Get the compressor sounds you want with

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC IRON CURTAIN NOISE GATE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денUltra Fast and Efficient Noise Gate with 2-Knob Interface

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Level Pilot
Analogni kontroler za monitore visokih performansi i nevjerovatno praktičan zbog malih dimenzija i kvalitetne izrade.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic M-One XL
Izuzetan live reverb + multiefekt

Poboljšana (dual engine) verzija baznog M-One modela.
Snižena cijena!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic M2000
Studijski efekt procesor s digitalnim I/O. 250 tvorničkih preseta uključivši
Delay, Reverb, Ambience, Pitch, Dynamics, EQ + puno više.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic M3000
VSS3-reverb tehnologija - sastavni dio M 3000 je industrijski standard.
Visoko profesionalni, vrlo upotrebljiv reverb namijenjen glazbenicima
i filmskoj post produkciji.

ЦЕНА: 63.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic M350
Osnovni model TC reverb + multiefekt procesora sa dvostrukim procesingom
signala.

ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Mastering 6000
Vrh ponude za kraj lanca snimanja!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.700,oo ден


The TC Electronic Mimiq Doubler pedal is a new doubler effect for electric guitar. It uses TC’s new proprietary doubler algorithm, which creates a studio-quality double tracking effect. This gives your riffs and solos a massive sound all from a compact sized stompbox. The algorithm simulates the slight nuances in attack and pitch, which gives the effect its realistic sound and can also be controlled via the ‘Tightness’ control. Mimiq can add up to three additional guitar tracks.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic MojoMojo Overdrive
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.600,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден


MojoMojo Overdrive is the overdrive pedal that will breathe life, magic and that certain something into your sound, making your playing stand out.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Nova System
Gitarska multiefekt pedala - novitet iz TC electronica. Donosi nam NDT, sve analogne Overdrive/Distorzije s mogućnošću programiranja plus 6 FX efekata posuđenih iz G-Systema!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Nova System Gig Bag
Great high-quality Gig Bag for TC Electronic Nova System!
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic P2 Level Pilot
Digitalni kontroler glasnoće i limiter sa nezavisnom kontrolom 5 frekvencijskih područja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Процесори за Емитирање > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic PolyTune 2
The original PolyTune rocked the world. It forever changed the way TC Electronic looked at tuning. The world's first polyphonic tuner took the hearts of guitarists by storm.
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic PolyTune Clip
Polyphonic Clip-on Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

EXTRA ПОНУДА!
НОВА ЦЕНА : 2.500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 3.300,oo ден

ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Polytune Mini 2
Worlds smallest pedal tuner – will fit any pedal board

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Polytune Noir Mini 2
The first PolyTune Noir raised the bar for how ¼ber-cool a tuner could be with its compact design and sleek black look.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic RC4 RebelControl
Dizajnirana kao podni kontroler za RH450 bass glavu, RC4 takođe ima i indikator [timera, Mute prekidač, i mogućnost proyivanja tri preseta iz memorije. RC4 se napaja iz pojačala tako da je pravi par sa njim.
ЦЕНА: 9.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Контролери > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Reverb 4000
Vrhunski studijski reverb procesor, ogromne procesorske snage, sa
velikim brojem vrhunskih reverb algoritama identičnih višekanalnom
Systemu 6000, te velikim brojem preseta sa legendarnog TC-jevog
M5000 studijskog reverb procesora.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Ефекти > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic RS112
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

RS112 is a new high quality compact cabinet in the RS bass range. RS112 delivers TC tone in a small and compact package. But don't let the tight design fool you, RS112 handles 200 watts of power and the 12" driver and 1" tweeter is the perfect choice for a full toned sound anywhere spaces comes at a premium.

ЦЕНА: 29.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас КАБИНЕТИ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC RUSH BOOSTER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC RUSH BOOSTER | ALL-ANALOGUE BOOST PEDAL

The TC Electronic Rush All-Analogue Boost Pedal is an all-analogue boost pedal that delivers an ultra-transparent clean boost from a discrete analogue circuit with 20dB of gain. An all-analogue circuit produces up to 20dBs of super-transparent clean boost, perfect for solos or beefed up rhythm playing. All this housed in a sturdy enclosure with true bypass. The Rush Booster is a true tone gentleman and simply takes your core tone and makes it louder, leaving the punch and power in your chords intact. The Rush Booster has top-mounted I/Os so it fits perfectly into any setup.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC RUSTY FUZZ
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денTC ELECTRONIC RUSTY FUZZ | SILICON FUZZ PEDAL

The TC Electronic Rusty Fuzz Silicon Fuzz Pedal is a fuzz pedal with a silicon-based transistor circuit producing vintage-gated and Velcro-fuzz tones. Rusty Fuzz produces classic vintage fuzz tones from the past including silky-smooth sustain to ripping Velcro-fuzz tones. Rusty Fuzz is inspired by silicon Fuzz Face circuits and is known for its smooth gain structure and dynamic character. Rusty Fuzz stays true to the great classic tone, whilst alleviating the pesky downsides of old fuzz pedals by placing the circuit inside a super-solid but compact enclosure with top-mounted jacks and true bypass.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Shaker Vibrato Pedal
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 7500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8200,oo ден

Time to shake things up with this awesome vibrato! This beauty features the all-new TonePrint technology, giving you instant access to custom pedal tweaks made by world famous guitarists as well as all the good vibes you could ever need!

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB
TC ELECTRONIC SKYSURFER REVERB | ALL-PURPOSE DIGITAL REVERB PEDAL

The TC Electronic Skysurfer All-Purpose Digital Reverb Pedal is an all-purpose digital reverb pedal featuring three modes of Spring, Plate and Hall. Skysurfer delivers a versatile reverb via three high-quality reverb algorithms, all housed in a sturdy and compact pedal. Skysurfer produces lush and transparent reverb sounds without compromising your original tone. Spring gives you all the drippy, splashy goodness of an old spring reverb tank. Plate and Hall will let you take your tone from earthy and organic to interstellar spaceflight.

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Spark Booster
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.500,oo ден

The TC Electronic Spark Booster is a versatile guitar boost pedal from TC Electronic

The TC Electronic Spark Booster is a pedal ideal for use with your existing rig, realising the potential of the guitar, amp and pedals that you already have

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Spark Mini Booster Pedal
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 5.300,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
3.900,oo ден


Kick your playing into high gear with Spark Mini Booster, a stompbox-wonder for the initiated that features a completely clean boost with some serious tone enhancement under the hood once you really start cranking things.
A whopping 20 dB of boost
Revolutionary PrimeTime™ switching
Discrete Analog Circuit

ЦЕНА: 5.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
Tc Electronic SPECTRA DRIVE BASS PREAMP
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
15.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
9.900,oo ден


Bass Preamp/DI Pedal with Overdrive, Compression, 4-band EQ, 1/8" Headphone Output, 1/8" Aux Input, and TonePrint Technology

ЦЕНА: 15.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC SPECTRACOMP BASS COMPRESSOR
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денCompact Bass Compressor Pedal with TonePrint Circuitry and True Bypass Output

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC SUB N UP MINI OCTAVER
Mini Octave Pedal with Octave Up, Octave Down, and Dry Controls
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC SUB N UP OCTAVER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.900,oo ден

НОВА ЦЕНА :
5.700,oo ден
Octaver Pedal with Controls for Dry, Up, Sub, Sub 2, 3-way Mode Switch, and TonePrint Capabilities
TC Electronic's Sub 'N' Up Octaver pedal has the power to turn your guitar tone into a ringing 12-string, a mammoth synth-style tone, and still offer plenty of control to create your very own soundscapes. Glistening upper octaves and earth-shaking lows are dialed in with the Up, Sub, and Sub 2 knobs. You can expand the tone with added effects, download artist Sub 'N' Up patches, and create your very own presets with TC's revolutionary TonePrint smartphone app and software. With all of this power under the hood, the Sub 'N' Up Octaver is a definite go-to.

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Switch-3 Foot Pedal
Trostruki prekidač za produkte Helicon-a.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > TC Electronic
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC TAILSPIN VIBRATO
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.600,oo денClassic True Pitch Vibrato with All-Analog Bucket-Brigade Design

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.800,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.300,oo денTC ELECTRONIC THE PROPHET DIGITAL DELAY | GUITAR EFFECTS PEDAL

he TC Electronic The Prophet Compact Digital Delay Pedal is a compact digital delay pedal featuring three subdivisions settings of sixteenths, eights and 3/8. The Prophet delivers all the pristine digital delay tones a guitarist would need from short reverberating slapbacks to long stretch periods of ambience. The Prophet gives you access to crisp and clear digital delay tones. The toggle-switch lets you instantly set the subdivisions of the delay, so you can quickly jump from eighths and sixteenths to 3/8. The Prophet features a highly roadworthy design with top-mounted jacks.

ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC TUBE PILOT
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo ден

12AX7-Equipped Real Tube Overdrive Pedal with Warm and Expressive Sound

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC VISCOUS VIBE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
7.500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денSHIN-EI UNI-VIBE ELECTRIC GUITAR EFFECTS PEDAL


The TC Electronic Viscous Vibe Guitar Effects Pedal combines old analogue warmth with modern-day functionality. The analogue being chorus and vibrato and the modern being the Tone-Print feature, a feature that allows you 'Beam' signature effects to your pedal.
The Viscius Vibe is a 1:1 recreation of the original Shin-Ei Uni-Vibe. This chorus and vibrato pedal was used by many revolutionary guitarists such as David Gilmore, Robin Trower and Jimi Hendrix. This recreation was achieved by pushing the Viscious Vibe's powerful DSP to its very limits. Now you have recreations of the legendary 'phasey' goodness and thick dramatic swirls that only the original Shin-Ei Uni-Vibe could achieve.

ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic Vortex Flanger
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
8.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.900,oo денThis flanger will take you from a classic flange sound to a 747 taking off! Vortex Flanger allows you to toggle between a classic flange or a through zero tape-flange plus a custom TonePrint of your choice, while the Speed, Depth, Feedback and Delay-Time controls give you a creative and expansive palette of tonal options.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC ELECTRONIC WIRETAP RIFF RECORDER
24-bit Audio Recorder Stompbox with 8 Hours' Recording Capacity, Transport Controls, and Bluetooth Capability
ХИТ ПОНУДА !
Цена во Европа : 97 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 4900,oo ден

The TC Electronic WireTap pedal makes it easier than ever to capture a song idea while you're riffing, gigging, or jamming. You can play back ideas through your amp to craft parts on top live like a looper. Or you can export ideas via Bluetooth to the free WireTap app and store them for safe keeping or share with fans and friends. You can also take the opportunity to re-amp parts through an amp/amp simulator and create your own multi-track masterpieces. The TC Electronic WireTap records one idea at a time and stores up to 8 hours of uncompressed 24-bit audio


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronic XO24
Vrhunska digitalna distribucija signala za razglasne sisteme. Zovu je „GPS navigacijom za audio signale“, jer omogućava savršeno rutiranje audio signala uz mogućnost detaljne obrade.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > TC Electronic
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Electronics Alter Ego 2
The TC Electronics Alter Ego 2 is a vintage echo guitar effects pedal packed full of features. This has resulted in two delay pedals, which in no time at all have become modern-day classics due to their painstaking recreations of vintage echo-machines of the past. Now we're bringing you the best features and sounds from the original Alter Ego and Alter Ego X4, combined in a new pedal which is sure to satisfy all of your vintage-vibed echo needs!
9 exclusive Delay sounds, expertly crafted by TC Electronic and ProGuitarShop
A true celebration of the best of the best in tape, analog and digital delays
TonePrint Enabled - for a world of signature effects

ЦЕНА: 10.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC FLUORESCENCE SHIMMER REVERB
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
4.100,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.400,oo денShimmering Reverb Pedal with Intuitive 4-Knob Interface for Modern, Ethereal Reverb Sounds

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC GAUSS TAPE ECHO
Super-Saturated Tape Echo Pedal with Mod Switch, Delay, Sustain and Volume Controls

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC Helicon Express 1
РАСПРОДАДЕНО

The TC Helicon Express-1 is an ultra-compact expression pedal with long travel for precise control. Designed to work with TC-Helicon VoiceLive and VoiceLive 2 voice processors, the Express-1 comes complete with a stereo cable.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Ефекти > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC HELICON VOICELIVE 3 EXTREME EDITION
With four times the memory of its predecessor, the VoiceLive 3 Extreme takes TC-Helicon's versatile all-in-one performance tool to an entirely new level. When you want to shape and enhance your vocals with great-sounding onboard effects, create natural-sounding vocal harmonies, and process your guitar with effects and amp models based on TC Electronic's popular TonePrint family, this remarkable effects processor delivers. On top of that, the Extreme-ly feature-laden VL3X gives you backing track storage, groundbreaking effects automation features, and USB import and export of loops. The TC-Helicon VoiceLive 3 Extreme is an uber-powerful stage companion!
ЦЕНА: 53.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC QUINTESSENCE HARMONIZER PEDAL
Harmony Generator Pedal for Guitar with TonePrint Support, MASH Footswitch, Analog-dry-through Signal Path, and Selectable Buffered/True Bypass Switching
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TC VIBRACLONE ROTARY
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3,500,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.100,oo денRotating Speaker Emulator with Simple 2-Knob Interface and Toggle Switch for Classic Rock Tones

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > TC Electronic
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > TC Electronic
 
 
  Kliknite za više informacija     TC Electronic
TCelectronic UNITUNE CLIP
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
2.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
1.900,oo ден
Clip-on Chromatic Headstock Tuner with Adaptive LED Display, Custom Clip, and Multiple Tuning Modes

ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > TC Electronic
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > TC Electronic
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TC Electronic
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  T.C. Electronic   
.
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  TC Electronic MojoMojo Overdrive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Mastering 6000  
  TC Electronic Mastering 6000  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC CINDERS OVERDRIVE  
  TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER  
  TC ELECTRONIC MIMIQ DOUBLER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Spark Booster  
  TC Electronic Spark Booster  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic BH250  
  TC Electronic BH250  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic Spark Mini Booster Pedal  
  TC Electronic Spark Mini Booster Pedal  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronics Alter Ego 2  
  TC Electronics Alter Ego 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364315)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365295)

 
Shure
 

3 .Peavey (959350)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862845)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746045)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447401)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти