БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите M-Audio Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 26  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO AV32.1

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio AV42
Desktop Speakers for Professional Media Creation
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Axiom AIR Mini 32 USB
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 6.900,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
5.400,oo ден


Shatter barriers with the Axiom AIR Mini 32 from M-Audio. Uniting serious power and unmatched ease-of-use, the Axiom AIR Mini 32 is the ultimate tool for the mobile musician.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > M-Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELER
Portable Headphone Amplifier with Dual Outputs and 2-Level Boost
ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO BASS TRAVELLER
M-AUDIO BASS TRAVELLER | PORTABLE HEADPHONE AMP WITH DUAL OUTPUT

Bass Traveler is a portable headphone amplifier with two 1/8-inch headphone jacks that lets two people listen at the same time to the same signal. Many personal digital music players have a limited output for driving high-quality headphones—which may have a higher impedance, a lower passband voltage sensitivity or both—but Bass Traveler has a 2-level gain switch to boost the signal level, so the sound is always crisp and clear. It is ideal for use with virtually all headphones from 16-100 ohms.

ЦЕНА: 2.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > M-Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO BX8 D3
150-watt Active Studio Monitor with 8" LF Driver and 1.25" HF Driver (each)
ЦЕНА: 9.700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > M-Audio
Kатегорија: HI-FI & Consumer > HI-FI Звучници > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO CODE 25
M-AUDIO CODE 25 | 25-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER WITH X/Y TOUCH PAD

The M-Audio Code 25 USB MIDI Controller Keyboard is a professional semi-weighted 25 note keyboard controller that combines remarkably smooth feeling action with a complete feature set to create a keyboard of unusually professional capability at great value for money.

ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO CODE 49
M-AUDIO CODE 49 | 49-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER WITH X/Y TOUCH PAD

The M-Audio Code 49 USB MIDI Controller Keyboard is a professional semi-weighted 49 note keyboard controller that combines remarkably smooth feeling action with a complete feature set to create a keyboard of unusually professional capability at great value for money.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Code 61
M-Audio presents its Code Series keyboard controllers, a family of three full-featured models, combining all of the production power and performance you need to get the most from your music software and MIDI gear.
ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio EXP Expression Pedal
EX-P univerzalna kontrolna pedala radi s svim M-audio uređajima i drugima, jer ima ugrađen prekidač za polarizaciju.
ЦЕНА: 2.350 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO KEYSTATION 49 MK3
Keystation 49 MK3
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II
M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II | USB CONTROLLER KEYBOARD

The M-Audio Keystation Mini 32 Mk2 is a USB masterkeyboard. Step into computer-based music creation and performance with the Keystation Mini 32 keyboard controller from M-Audio. Keystation Mini 32 is a simple, powerful MIDI controller designed for sequencing music and playing virtual instruments on the go.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO M-TRACK 2X2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5900,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 7400,oo ден

For artists who want studio-quality recordings!
With the M-Track 2X2, you can create flawless 24-bit/192kHz studio-quality recordings with an intuitive and easy-to-use audio interface. Boasting an elegant pro-grade metal chassis with a large central volume knob, the M-Track 2X2 features all-new transparent low-noise pre-amps and pristine A/D converters that deliver the highest audio performance in its class.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO M-TRACK 2X2M
M-AUDIO M-TRACK 2X2M | MIDI / USB-C AUDIO INTERFACE

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 7500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 8900,oo ден

2-channel USB Interface with 24-bit/192kHz Resolution, MIDI In/Out, Direct Monitoring, XLR/TRS and TS Inputs, Central Monitor Knob, +48V Phantom Power, Cubase LE, and AIR Software Suite

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > M-Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > M-Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio MIDISPORT 1x1
The USB MIDISPORT 1x1 offers a simple, inexpensive solution for when you’re just starting out or only need basic 16-channel MIDI in/out connectivity for your computer. Bus-power makes it easy to take anywhere.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE
M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE | USB MIDI INTERFACE

SB MIDI interfejs sa 2 ulaza i 2 izlaza i indikacijom protoka podataka.

Standardna podrška za 16 (32/32) MIDI kanala + THRU funkcija.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Midisport 4x4 AE
In commemoration of M-Audio’s 20th anniversary, the Midiman MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition gives the popular multi-port USB MIDI interface an updated new look. MIDISPORT 4x4 Anniversary Edition addresses a total of 64 x 64 discrete channels of MIDI I/O via USB, allowing you to simultaneously connect a variety of MIDI devices. Bus-powered architecture provides the option of totally mobile operation.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Midisport Uno USB
Osnovni USB MIDI interfejs. Najlakši način da povežete izvor MIDI informacije na Vaš PC.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > M-Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Oxygen 25 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Oxygen 49 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Oxygen 61 IV
M-Audio pioneered the portable MIDI controller market with the Oxygen series of keyboard controllers. Today, M-Audio continues to be a leader of this technology by developing intuitive controllers for software-based music production and performance.
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > M-Audio
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-AUDIO SP-TRIPLE
M-AUDIO SP-TRIPLE | TRIPLE FOOT PEDAL

The SP-Triple pedal from M-Audio performs all the standard sustain, sostenuto, and damping functions that your performance demands.

ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio SP1
Sustain pedala ili prekidač kontroler.
Za sintove, tonske module i ritam mašine.

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio SP2
Sustain Pedal kompatibilna sa svim klavijaturama
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Torq Control CD
Torq Control CD allows you to manipulate audio files in Torq using your favorite DJ CD player.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     M-Audio
M-Audio Torq Control Vinyl
Torq Control Vinyl disk allows you to control audio files in Torq with the same feel and response as real vinyl records.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > M-Audio
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  M-Audio   
.
  M-Audio Code 61  
  M-Audio Code 61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 49 IV  
  M-Audio Oxygen 49 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Midisport 4x4 AE  
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  M-AUDIO SP-TRIPLE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  M-AUDIO KEYSTATION MINI 32 MK II  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE  
  M-AUDIO MIDISPORT 2X2 AE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-AUDIO CODE 25  
  M-AUDIO CODE 25  
  ПовеќеПовеќе  
.
  M-Audio  
.
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  M-Audio Oxygen 61 IV  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364320)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746046)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523181)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446869)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти