БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Audio-Technica Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 33  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AE2500
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 650 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
31.500,oo денSOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Kick-drum mikrofon s revolucionarnim dual-element dizajnom. Sastoji se od dvije kapsule, kardioidne kondenzatoreske i dinamičke, koje su objedinjene u jedan mikrofon. Odličan za bas bubanj ili BERDU!

ЦЕНА: 39.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AE3300 Artist Ellite
Vrhunski vokalni mikrofon kreiran za nastupe uživo.
Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija: 20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AE5100
Artist Elite AE5100 kardiodni kondenzatorski mikrofon duge dijafragme i beskompromisne tonske kvalitete namijenjen za: prijelaze, perkusije. akustične gitare, gudače i ostale akustične instrumente
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AE5400 Artist Ellite
Vokalni mikrofon najviše klase! Namijenjen pjevaču
na bini. Kardiodni kondenzatorski. Frekvencija:
20 Hz-20 kHz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AE6100 Artist Elite
Vrhunski dinamički kardiodni vokalni mikrofon. Frekvencija: 60-15000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC
This professional stereo turntable features a high-torque direct-drive motor for quick start-ups and a USB output that connects directly to your computer

Direct Drive Professional Stereo USB turntable
AT95E Cartridge

ЦЕНА: 22.600 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT2010
Profesionalni kondenzatorski vokalni mikrofon čvrste metalne konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT2020
Kondenzatorski mikrofon niže klase, sa izuzetno prihvatljivom cijenom. Idealan za home recording varijante, upotrebu u radijskim studijima, te za snimanje OFFova za potrebe TV emitiranja.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT2020USB+
USB kardiodni kondenzatorski mikrofon studijske kvalitete odličan za kućne studije.
ЦЕНА: 11.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT2035
Large-diaphragm Condenser Microphone with Low-cut Filter, 10dB Pad, Cardioid Pickup Pattern, and Custom Shockmount
ЦЕНА: 11.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT4033 ASM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon izuzetno čistog izlaznog signala. Stroge presentnosti, inače soničnog potpisa “ 40 Serie” pro-audio klasik.
Frekvencijska osjetljivost: 30-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT4040SM
Čisti kondenzatorski mikrofon. Optimalnog senzibiliteta i čistih soničnih karakteristika.
Frekvencijska osjetljivost: 20-20,000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT4047 SVSM
Kardiodni kondenzatorski mikrofon. Bogati topli zvuk klasičnog F.E.T. Studijskog mikrofona. S dvostrukom dijafragmom kontruiran i stvoren za najkritičnije i najzahtjevnije akustične trenutke pri studijskom snimanju. Izvrstan za vokale, gudače, tamburaše, manje sastave ili vokalne grupe.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT4050
Predstavljamo kondenzatorski multi-patern mikrofon, sposoban uhvatiti svaku nijansu. S tri promjenjiva polar paterna: cardiod, Omnidirectional ili Figure-of-eight. Idealan i za studio i za Live za: vokale, piano, tamburice, elemente bubnja, gitarska pojačala i više...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica AT8539 Power Module
Power module for the Audio Technica AT892 MicroSet headworn microphones.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATH M20X
Pure. Professional. Performance.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATH M30X
Pure. Professional. Performance.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATH-M50x
Professional Monitor Headphones
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATM250
Dinamički mikrofon za ozvučenje bas bubnja, basa, berde. Također idealan za perkusione i puhače.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATM250DE
Novi mikrofon za ozvučenje bas bubnja iz Artist serije. Iznimnih osobina. Sastoji se od dvije kapsule (kardiodna kondenzatorska i hiperkardioidna dinamička). Praktički - dva mikrofona u jednom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATM350
Kardiodni kondenzatorski Clip-On mikrofon. Namijenjen prvenstveno: puhačima, za violine, snare, tamburice...
Izrazito čistog i transparentnog signala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATM450
Beskompromisna kvaliteta za ozvučavanje bubnja, perkusija, akustičnih gitara, violina i ostalih akustičnih instrumenata
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica ATM650
Hiperkardiodni dinamički instrumentalni mikrofon. Hi-ENERGY® Neodymium magnet daje vrlo jak izlaz, te je idealan za ozvučavanje snara, tomova, udaraljki ili gitarskih kabineta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Audio-Technica
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Микрофони за Тапани > Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica IEM M3
Daljinski "Ear Monitor System" sadrži: EP3 in-ear slušalice, M3T stereo odašiljač, M3R stereo prijemnik.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA LP-5
Direct Drive Turntable

A perfect balance of technology and design, the sleek contemporary lines of the AT-LP5 turntable grace any room in the home, whilst delivering performance features born out of Audio-Technica's rich analogue heritage.

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Грамофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
AUDIO TECHNICA M40X
Closed-back Circumaural Headphones with Collapsible Design, Swivel Earcups, 40mm Neodymium Magnet Drivers, Straight and Coiled Cables, 1/4" Adapter, and Carrying Pouch
ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > Audio-Technica
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica MB1k
Neusmjereni dinamički vokalni mikrofon. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica MB2k
Neusmjereni Handheld/Stand dinamički - optimalni instrumentalni mikrofon/pickup. Hi-ENERGY® neodymium magnetne strukture.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica Pro 35cW
he Audio-Technica Pro-35cW is a cardioid condenser clip-on microphone with a frequency and sensitivity response suitable for capturing instruments. The microphone includes the AT8418 instrument mount for perfect positioning on horns, guitar, stringed instruments, etc.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica PRO31
Vrlo dobar dinamički kardiodni vokalni mikrofon izuzetno povoljne cijene. Frekvencija: 60-13000 Hz
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica PRO35
Idealan za TAMBURAŠE!!!

...i gitariste, harmoniku (lijeva i desna strana), puhače. Kako za uživo tako i za studio.

Kardiodni kondenzatorski klip instrumentalni mikrofon.

ЦЕНА: 13.000 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica PRO41
Odličan dinamički kardiodni vokalni mikrofon.
Frekvencija: 90-16000 Hz

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Audio-Technica
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Audio-Technica
 
 
  Kliknite za više informacija     Audio-Technica
Audio Technica PRO70
Minijaturni kondenzatorski mikrofon idealan za vokale i gitaru. Posebna preporuka za BISERNICU! Preporuka i za TV studije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Audio-Technica
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Audio-Technica
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Audio-Technica
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Audio-Technica   
.
  Audio Technica AT8539 Power Module  
  Audio Technica AT8539 Power Module  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica PRO35  
  Audio Technica PRO35  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica ATH-M50x  
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  Audio Technica AE6100 Artist Elite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AT2020  
  Audio Technica AT2020  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AE3300 Artist Ellite  
  Audio Technica AE3300 Artist Ellite  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  Audio Technica AT4040SM  
  Audio Technica AT4040SM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Audio-Technica  
.
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  AUDIO TECHNICA AT-LP120 USB HC  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364316)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746045)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти