БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Rode Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 82  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
Rode Blimp Extension
Long Shotgun Blimp Extension Kit for original Blimp.
ЦЕНА: 5.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Blimp Zeppelin
RØDE Blimp je kompletna zaštita od vjetra i shock mount za: NTG-1, NTG-2 i NTG-3 mikrofone, te ostale mikrofone-pucaljke do 325mm dužine.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Boom Pole
Rode Boompole teleskopski držač mikrofona dužine do 3 metra. Namijenjen za NTG-1, NTG-2, NTG-3, NT4, NT5, NT55, M3.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE BOOMPOLE PRO
RODE BOOMPOLE PRO | 3M CARBON FIBER BOOM POLE

Made from carbon fibre, the RODE Boompole Pro weighs only 535gm (18oz) and, from a compact 810mm (2‘ 8”), extends to a full 3m (10’).
Designed for use with professional shotgun microphones such as the RODE NTG3 as well as the Blimp windshield system, the Boompole Pro joins RODE’s popular boom pole range which now consists of five models ranging in size, weight, and construction material.
Each of the five pole sections is comprised completely from carbon fibre making it incredible lightweight while maintaining high levels of strength. The sections are easily extendable with one hand thanks to an intuitive twist-lock mechanic.
RODE offers boom pole cable clips as an optional accessory, however the company’s new RODELink wireless XLR adaptor allows users to record audio from a shotgun microphone on the end of the Boompole Pro without the hassle and possible handling noise of cables.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Broadcaster
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
23.60000,oo ден

НОВА ЦЕНА:
20.400,oo денGospodar Etera!
Precizni kondenzatorski mikrofon.
Specijalno dizajniran za radio-stanice.

ЦЕНА: 23.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Dead Cat
RODE Dead Cat je specijalno dizajniran za zaštitu od vjetra za mikrofone: Video Mic, NTG-1, NTG-2, NTG-3 i ostale.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Dead Kitten Mic Windscreen
Заштитник при ветер за микрофон.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Dead Wombat Blimp Windscreen
Details
The DeadWombat windshield is designed for minimising wind noise when recording in high wind conditions using the RODE Blimp.

Its artificial fur is specially designed so as to minimise wind noise while remaining acoustically transparent.

ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE DEADCAT GO | FOR THE VIDEOMIC GO
RODE DEADCAT GO | ARTIFICIAL FUR WIND SHIELD FOR THE VIDEOMIC GO


ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE DeadCat VMP for VideoMic Pro
The Rode DeadCat VMP Wind Muff for VideoMic Pro is an artificial fur wind cover for the Rode VideoMic Pro. The windshield is designed to minimize any wind noise when recording in high wind conditions while remaining acoustically transparent and accurate.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Останата Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE HS1 Headset
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
16.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
7.900,oo ден


Bilo da vam treba naglavni mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode HS-1 mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.

ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Headset Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE K2
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Лампашки студиски микрофон со највисоки перформанси.
Настанат е како резултат на долгогодишнати истражувања и развој на иновативниот Австралиски произведувач RODE
Базиран на селектирани 6922 dual-triode tube работејки во Class-A конфигурација и во заемна врска со bipolar output транзистори кои ја исклучуваат потребата од output transformer

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Лампашки Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Lavalier
Bilo da vam treba lavalier mikrofon za televiziju ili za stage, za auditorijum od 20,000 sjedećih mjesta ili za religioznu ustanovu, Rode Lavalier mikrofon vam donosi čist i oštar zvuk s minimalnom količinom šuma.
ЦЕНА: 13.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE M1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
5.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


Dinamički mikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE M1S
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
7.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
6.500,oo денMikrofon namijenjen živoj vokalnoj izvedbi s dinamičkom kapsulom jakog izlaza. Stvoren i sazdan u Australiji.
Od sada i sa prekidačem.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE M2
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.700,oo ден

НОВА ЦЕНА:
5.500,oo ден


Novi Rode M2 donosi studijsku kvalitetu na binu.
Kondenzatorski vokalni mikrofon dizajniran i napravljen u Australiji.

ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE M3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
6.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден


M3 je novi kardiodni kondenzatorski mikrofon od proslavljenog Australijskog proizvođača ekstremno velike primjene: za kućna snimanja, studio, na lokacijama. Vrlo malog šuma.

ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE M5 Matched Pair
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
11.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
9.300,oo денDesigned and made in Australia, the M5 is a compact ½” cardioid condenser microphone with low noise and a full frequency response.

ЦЕНА: 11.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon-5
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon1
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon2
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
Konverzija na mini stereo jack.

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon3
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon4
Rode MiCon priključak omogučava vam beskrajnu integraciju između Rode HS-1 naglavnog mikrofona i Lavalier mikrofona s širokim spektorom raznih wireless sistema.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE MiCon6
The RØDE MiConTM connector system provides seamless integration between the RØDE HS1 headset,PinMic and Lavalier microphones and a wide range of wireless systems.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Micro Boompole
The RØDE Micro Boompole provides ultimate boom pole performance in a convenient and portable size.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Mini Boompole
The Rode Mini Boompole is a compact, lightweight solution to electronic-news-gathering (ENG) and field recording applications that do not necessarily require a long boompole.
ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Mini-Jack to XLR
Rode VXLR - Mono Mini-Jack to XLR Converter
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NEWSSHOOTER KIT WIRELESS SYSTEM

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT 1+AI 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
20.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.900,oo ден
Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with 1-channel USB Audio Interface, Shockmount, Pop Shield, and XLR Cable

ЦЕНА: 20.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT-USB
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
12.200,oo ден

НОВА ЦЕНА:
9.900,oo денRODE NT-USB | VERSATILE STUDIO-QUALITY USB MICROPHONE

The Rode NT USB is a high quality microphone that plugs straight into your computer through USB. This compact yet functional microphone manages to provide studio quality sounds for an astonishingly good price.


ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT1 Kit w/SMR Shockmount
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 16200,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 17900,oo ден
Extremely Low-noise Large-diaphragm Cardioid Condenser Microphone with SRM Combination Shock Mount and Pop Screen

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT1 Single Microphone
Rode NT1-Single, Large diaphragm condenser microphone with NEW CAPSULE.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT1000
Професионален кондензаторски студијски микрофон за сите намени.
ЦЕНА: 21.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT1A Matched Pair

Studijski kondenzatorski mikrofon svjetske klase. Dolazi u paru s Shockmount-om i u koferu.

ЦЕНА: 28.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT1A Set

The NT1A Anniversary model includes a premium shockmount with integrated pop filter, high quality 6m (20’) XLR cable, microphone carry pouch and even a bonus instructional DVD. Presented by RØDE founder and company president, Peter Freedman, the NT1A Studio Secrets DVD features a range of tips and techniques to help NT1A owners get the most from their new microphone.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT2000
Студиски кондензаторски микрофон со варијабилен полар patern, филтер и пад-м на самото тело на микрофонот.
Истражувајте, контролирајте, креирајте!

ЦЕНА: 31.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT2A Studio Solution Set
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
22.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
18.800,oo денThe Rode NT2 a Studio Solution Set includes the professional large diaphragm microphone Rode NT2 a, the deLuxe SM6 shock mount with pop filter, a protective bag, a XLR microphone cable and a tutorial DVD on recording.

ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT3
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
11.900,oo денStudijski, binski i lokacijski 3/4” kondenzatorski mikrofon s dvostrukim napajanjem /48V phantom ili interna 9V baterija/, omogućava rad bilo gdje.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT4
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

X/Y Stereo studijski i lokacijski 1/2” kondenzatorski mikrofon.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT5
Kompaktni 1/2" kardioidni kondenzatorski mikrofon, namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT5 Matched pair
Par kompaktnih NT5 1/2" kardioidnih kondenzatorskih mikrofona namijenjen snimanju ili ozvučavanju: akustičnih instrumenata, hi-hata, činela itd.
ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT55
Компактен 1/2" кардоиден кондензаторски микрофон. Напредна верзија на популарниот RØDE NT5.
ЦЕНА: 19.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NT6
Kompaktni 1/2" kondenzatorski mikrofon NT6 s odvojenom kapsulom je namijenjen za film, televiziju, kazalište, Broadcast, žive nastupe, Surround snimanja i sve ono što Vam mašta dozvoli.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NTG 1
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
13.900,oo ден

НОВА ЦЕНА:
10.900,oo денKondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalomЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NTG2
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 13800,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 15200,oo ден


Directional Shotgun Condenser Microphone with Battery/Phantom Power Option, Windscreen, Stand Mount, and Zip Pouch

ЦЕНА: 15.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NTG3
Kondenzatorski mikrofon pucaljka, specijalno dizajniran za rad s aplikacijama u filmu,
videu, televiziji, broadcast-u i ostalom. Nastavak sjajne RODE NTG tradicije - profesionalni broadcast zvučni kvalitet.

ЦЕНА: 41.500 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE NTK
Dobitnik brojnih svjetskih priznanja i nagrada u klasi "A Dual 1” Condenser Microphone". Lampaški mikrofon A klase - izbor mnogih profesionalaca širom svijeta.
ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Лампашки Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE PG1 Cold Shoe Pistol Grip
The PG1 Cold Shoe Pistol Grip is a convenient and ergonomic way to operate your RØDE VideoMic or Stereo VideoMic independently of your video camera.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE PG2 Shock Mount Pistol Grip
The Rode PG2 is an excellent pistol grip shockmount for recording applications with shotgun microphones. Built to reduce handling noise while providing a comfortable, ergonomic handheld design, the Rode PG2 features a rubberized, contoured base.
ЦЕНА: 4.700 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE PinMic
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
12.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
10.900,oo ден


Lavalier mikrofon koji možete postaviti na vaš odjevni predmet, a da ga gotovo nitko ne primjeti da ga imate...

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Lavalier Микрофони - БУБА > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Podcaster


Прв динамички USB микрофон на светот, специјално наменет за сите оние кои посакуваат нивните радио емисии да ги емитираам во етер или интернет. Носејчи се со времето и секогаш во трка со конкуренцијата, големите произведувачи секогаш сакаат да докажуваат и да им излезат во пресрет на своите корисници на сите можни начини. Користејќи го како основа својот повеќе пати наградуван и легенадрен Broadcaster, со кој се служат голем број радио станици во светот, Røde отидоа чекор напред за да ни го престават Podcaster.

ЦЕНА: 12.300 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Голема Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Pop Shield
The Rode Pop Shield keeps plosives from causing problems in your recordings. It's also designed specifically to be acoustically transparent, so your vocal tracks don't lose any of their high-end sparkle and detail, a problem found with many basic mesh pop filters.

ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Procaster
Професионален бродкаст микрофон од врвниот производител на микрофони RØDE® Microphones.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Студиски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE PSA1 Studio Arm
Swivel Mount Studio Arm Microphone Stand for radio, broadcast, studio and home use. It provides full 360 degree rotation.
The professional way to mount your microphone to a worktop or studio desk.

ЦЕНА: 5.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE PSM1 Shock Mount For Podcaster
Mounts to both 3/8 in. and 5/8 in. thread mounts. Fits Podcaster, and Procaster. Includes M20 captive nut to mount Microphone.
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Reporter Mic
The Reporter Omnidirectional Handheld Interview Microphone from Rode is designed for interview and presentation uses.
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT
RODE RODELINK NEWSSHOOTER KIT | WIRELESS SYSTEM FOR FILM AND VIDEO PRODUCTION

The RODELink Newsshooter Kit from RODE is a wireless system for ENG (Electronic News Gathering) using series II 2.4 GHz digital transmission and 128-bit encryption. The system is able to constantly monitor and hop between frequencies to maintain the strongest possible signal level at a range of up to 328'. Both units are battery powered and can run for up to seven hours.

ЦЕНА: 27.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Уреди за Теренско Снимање > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Rycote VideoMic
Directional Shotgun Microphone with Rycote Lyre Suspension System
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Теренски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE S1
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Super kardioidni kondenzatorski. RØDE S1 je dizajniran specijalno za žive vokalne izvedbe. Beskompromisna kvaliteta.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Микрофони за Настапи > Rode
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SC 1

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SC 6

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SC2
The SC2 is a high-quality shielded 3.5mm TRS patch cable. The cable extends from 170mm to up to 400mm, and features right-angle connectors for ergonomic use.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Теренски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
Rode SC3
3.5mm TRRS to TRS Adaptor for smartLav
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM1
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen studijskom mikrofonu NT1-A .
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM2
Ovjes za RODE mikrofone. Namijenjen modelima: Classic II, K2, NTK, NT2-A, NT1000, NT2000
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM3
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.450 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM4
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: RØDE NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM5
Suspenzioni Shockmount namijenjen mikrofonima: NT3, NT4, NT5, NT55, NTG-1, NTG-2, NTG-3
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE SM6 Shock Mount with Detachable Pop Filter
The SM6 is a high quality suspension shock mount that supports many large diaphragm RØDE microphones. It provides isolation from external physical factors that may cause unwanted rumble and vibrations in the microphone.

It includes a removable pop shield with two axes of adjustment and a telescopic arm for ultimate application versatility.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE smartLav+
The smartLav+ is a broadcast-grade wearable microphone designed for use in a wide range of applications, from the boardroom to the pulpit, the car to the classroom.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Stereo VideoMic
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 199 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
10.900,oo ден


X/Y Stereo kamermanski usmjereni pucaljka kondenzatorski mikrofon. Napravljen za rad u filmskoj industriji.

ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Stereo VideoMic Pro
Stereo On-camera Microphone

Building on the success of the VideoMic Pro, the defacto standard for DSLR on-camera audio, and RØDE’s original Stereo VideoMic, the new Stereo VideoMic Pro provides a high quality stereo option for videographers, and is ideal for recording music, and the atmospheric ambience essential in building a realistic audio scene.
Based around a matched pair of high sensitivity ½”cardioid condenser capsules in a coincident XY pair, the Stereo VideoMic Pro provides a wide stereo image with natural depth.

ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE VC-1
RODE VC1 3.5mm Stereo Extension Cable
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Студиски Светла > Rode
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
Rode VC1 Stereo Cable
Stereo Mini Male to Stereo Mini Female VideoMic Cable
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE Video Mic Go
Meet the new lightweight on-camera microphone from RØDE
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE VIDEO MIC ME - L
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
5.400,oo ден

НОВА ЦЕНА:
4.900,oo ден
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE VIDEO MICRO
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 3600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 4000,oo ден

RODE VIDEO MICRO | COMPACT ON-CAMERA MICROPHONE

The VideoMicro is a compact microphone designed to improve the audio quality of your videos. It incorporates a high-quality cardioid condenser microphone capsule for great quality audio recordings when used with a wide range of cameras. A directional microphone, the VideoMicro reduces distracting peripheral sounds and focusses on the audio in front of the camera. Its pickup is more forgiving than RØDE’s other on-camera microphones providing a more natural sound when recording indoors. Perfect for capturing incredible audio to accompany inspiring vision.

ЦЕНА: 4.000 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE VIDEOMIC ME - FOR SMART PHONES
RODE VIDEOMIC ME | DIRECTIONAL MIC FOR SMART PHONES


The VideoMic Me is a compact and lightweight, high-quality directional microphone with that connects directly to the iPhone TRRS microphone/headphone socket. Its flexible mounting bracket accommodates a wide range of smartphones and allows the microphone to be fitted for primary camera or front camera (selfie) use.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Динамички Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Теренска Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
Rode VideoMic Pro / Rycote Lyre
Broadcast Quality Condenser Microphone
ЦЕНА: 16.700 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Намена > Репортерски Микрофони > Rode
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Кондезаторски со Мала Мембрана > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE WS6 Windshield
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The RØDE WS6 Deluxe Windshield is an easy to use high-performance windshield for shotgun microphones.

ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Rode
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE WS7 Deluxe Windshield
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The Rode WS7 Large Deluxe Windshield is designed to reduce wind noise when recording in adverse environmental conditions.

ЦЕНА: 2.550 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Микрофони > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  Kliknite za više informacija     Rode
RODE WSVM Windshield
Rode WSVM Windshield for VideoMic, NTG-1 and NTG-2 Microphones
ЦЕНА: 950 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Rode
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Rode
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  RODE   
.
  RODE NT1A Set  
  RODE NT1A Set  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE Reporter Mic  
  RODE Reporter Mic  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1 Kit w/SMR Shockmount  
  RODE NT1A Matched Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NT1A Matched Pair  
  RODE NT1A Matched Pair  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE M2  
  RODE M2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE PSA1 Studio Arm  
  RODE PSA1 Studio Arm  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  RODE NTG 1  
  RODE NTG 1  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RODE  
.
  Rode SC3  
  Rode SC3  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364315)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365295)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862845)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746044)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447401)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти