БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите KV2 Audio Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 35  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EPAK 2500
Četverokanalno pojačalo 2500 W / aktivni kontroler
specijalno dizajniran za Kv2 Audio ES seriju modula

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EPAK 2500R
Četverokanalno pojačalo 2500 W / aktivni kontroler
specijalno dizajniran za Kv2 Audio ES seriju modula u rack verziji.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0
Trosistemska pasivna zvučna kutija najviše kvalitete sa 1.75” visokotoncem, 6” srednjakom i 12” Mid-Bas zvučnikom. Izrađuje se u Češkoj. Izlaza 131 dB. Potreban mu je EPAK 2500 za snagu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.0 zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Horizontal Bracket
Horizontalna konzola - nosač kutije KV2 Audio ES 1.0 .
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.0 Vertical Bracket
Vertikalna konzola - nosač KV2 Audio ES 1.0 zvučne kutije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.5
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
15” neodymium wooferom izlaza 126 dB.
Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije,
a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.5 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.5 zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.8
Kompaktni bas modul dizajniran s jednim
18” wooferom izlaza 131 dB. Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.

ЦЕНА: 82.359 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 1.8 Cover with Cart
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 1.8 zvučnike sa novim magnetnim ES Cart.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.5
Kompaktni pasivni bas modul dizajniran s dva asimetrično postavljena 15” woofera izlaza 134 dB (po komadu). Namijenjen je satelitima Kv2 Audio ES serije, a potreban mu je EPAK 2500 za snagu.
ЦЕНА: 97.533 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.5 Cover
Vrlo čvrsta vodootporna navlaka za ES 2.5 zvučnike sa novim magnetnim ES Cart.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES 2.6
Subwoofer vrlo jakog izlaza namijenjen:

- kao dio profesionalnog PA sistema

- vrlo kvalitetnim fiksnim instalacijama

- multimedijalnim spektaklima

- profesionalnim mobilnim DJ-evima u kombinaciji s ES 1.0 i EPAK-om 2500/R.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio ES Cover 1.8 - 2.5 - 2.6
Navlaka za KV2 audio ES 1.8 zvučnu kutiju
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EX10
Dvosistemska aktivna “full range” kompaktna zvučna kutija s vrlo širokom primjenom. 10” Neodymium woofer i 1.75 kompresioni drajver ekstremne rezolucije. Visoko učinkovito pojačalo 450 W + 50 W daje 126 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EX12
Dvosistemska aktivna “full range” kompaktna zvučna kutija s vrlo širokom primjenom. 12” Neodymium woofer i 1.75 kompresioni drajver ekstremne rezolucije. Visoko učinkovito pojačalo 450 W + 50 W daje 127 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EX2.2
Aktivni bas sa dvije dvanaestice i nevjerovatnom decibelažom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EX2.5
Kompaktni aktivni bas woofer - “aktivna” replika pasivnog bas modela ES 2.6. Opremljen s 2 x 15" modulima i visoko efikasnim EPAK 2500/2500R pojačalom iznutra, kao i ugrađenom stereo skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio EX6
Portable razglasna aktivna kutija namijenjena: sviranju, pjevanju, govoru ili multimediji. Također odlična i kao studijski monitor. KV2 kvalitete!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio MH120 6pin 12 8
Šest pinski kabl dužine 12 metara namijenjen spajanju KV2 sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 1.0 L/R

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 1.21
VHD 1.21 je jedan 21“ subwoofer sa veoma snažnim izlazom. Zvučnik je niskofrekventni zasnovan na Low Q Bandpass akustičnom dizajnu. VHD 1.21 je dizajniran da bude napajan od samo strane VHD 3200 pojačivačkog sistema. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 6-core cables
Kabl EP6 dužine 12 metara / 6 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 cover
Vrlo čvrsta navlaka za zaštitu VHD 2.0 kabineta prilikom transporta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.0 L/R
VHD 2.0 je trokanalni dizajn koji dolazi u 3“ kompresionom zvučniku sa NVPD tretiranom kupom, dve horne od 8“ sa 3“ neodymium magnetskom strukturom i AIC tehnologijom namotaja koji postiže bitno niže generiranje distorzije. Posjeduje i dvije horne od 12“ za mid-bass zvučnike. Svi zvučnici koriste neodymium tehnologiju za povećanje snage, unaprijeđenje kontrole i smanjenje težine. Nominalna disperzija za VHD 2.0 je 80 stupnjeva horizontalno i 40 stupnjeva vertikalno, kada se koristi kao neovisan zvučnik. Lijeva i Desna verzija zvučnika je ponuđena radi postizanja većeg formata vertikalnih redova srednje-visokih sistema. Kada su dva VHD 2.0 sistema složena vertikalno, horizontalna disperzija je održana na istom nivou, dok je verikalna manja od 10 stupnjeva. Odziv sistema je od 25Hz do 20 kHz, ovisno od izbora subwoofer-a.
Akustika sistema: +/- 2 dB odziv 100Hz – 22kHz, Max SPL long-term – 137 dB, Max SPL Peak – 140 dB,
VHD 2.0 dolazi na kutiji ima sve klasične dodatke za jednostavno i lagano postavljanje (na zemlju ili na noseće kranove).
Dimenzije: 933 mm x 700 mm x 495 mm
Težina: 70 kg
Svaki VHD 2.0 zahtjeva VHD 2000 pojačivačku i kontrolnu jedinicu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2.15
VHD 2.15
VHD 2.15 je dvostruki 15“ subwoofer koji je zasnovan na KV2 Audio-vom ES 2.5 i EX 2.5 dizajnu koji je postao standard za kompaktna, snažnog izlaza sobwoofer sprave. Akustični dizajn je zasnovan na ekstremnom učitavanju asimetričnih akustičnih komora koje isporučuju visok izlaz i kontrolu. VHD 2.15 predstavlja novi woofer zasnovan na neodymium strukturom motora. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. VHD 2.15 sistem je dizajniran da bude podržan isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema.
Akustične performanse – 3dB odziv 38Hz - 230Hz, –10dB odziv 32Hz - 250Hz
Osjetljivost 105 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL longterm 135dB, Max SPL Peak 138dB (sa jednim VHD 2.15)
Osjetljivost 108 dB 1 Watt / 1 metar, Max SPL long-term 140dB, Max SPL Peak 143dB (Dva VHD 2.15)
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 65 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 2000
Kontrolni sistem i pojačalo za VHD seriju. Trostazno u rack izvedbi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 3200
Pojačalo namijenjeno Sub-ovima iz VHD serije - dvokanalno.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD 4.18
VHD 4.18 je četvorokutni 18” subwoofer sistem koji se sastoji od četiri neovisne jedinice. Svaki VHD 4.18 kabinet se naručuje neovisno. Cilj je bio u pravljenju sistema koji je krajnje modularan, jednostavan za transport i podešavanje. Kada je sklopljen VHD 4.18 sistem postaje visoko efikasni subfoower sistem sa ogromnom izlaznom snagom. Sistem je dizajnira sa konstantnim vođenjem računa o analizi osjetljivosti, te pruža 110 dB osjetljivosti na jedan vat. Ovaj kabinet je napravljen da podrži robusne ture bendova i rental kompanija i ima sve neophodne detalje za što lakše podešavanje i postavljanje na binu. Quad 18 sistem je dizajniran za rad isključivo sa VHD 3200 pojačivačkim sistemom. Procesiranje signala je pruženo od strane VHD 2000 pojačivačkog i kontrolnog sistema. Akustične performanse (sa četiri VHD 4.18 kabineta) -3dB odziv 36 Hz do 170 Hz – 10 dB odziv 32 Hz do 180 Hz, Osjetljivost 110 dB 1 Watt- 1 metar, Max SPL longterm 146 dB, Max SPL Peak 150dB.
Dimenzije: 600mm x 700mm x 750mm
Težina: 52 kg

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > KV2 Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD Fly Clip
12" kabl s Fly Clip-om za osiguranje VHD kabineta od ostalih i za Fly Bar.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD Flybar
FlyBar za jedan ili nekoliko VHD kabineta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD SUB 4-core cables
Kabl dužine 4 metra / 4 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD SUB 4-core cables 1,5
Kabl dužine 1,5 metra / 4 pinski namijenjen spajanju VHD sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio VHD sub cover 01
Vrlo čvrsta navlaka za zaštitu VHD 4.18 ili 2.15 sub-a prilikom transporta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     KV2 Audio
KV2 Audio Wheel Kit
Wheel kit for Kv2 carts.

Contains four (4) heavy-duty blue castor wheels.

Required for all carts.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > KV2 Audio
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти