БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Allen&Heath Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 63  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath dLive
design goal for dLive was to create the ultimate mixing system, with plenty of processing and flexibility to handle the most demanding live scenarios, while at the same time giving the engineer intuitive tools to comfortably keep all that power at their fingertips, freeing them to focus on the live mixing experience.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C1500
The C1500 is the first rack-mountable control Surface for the dLive MixRack. Packed in a tiny footprint are 12 faders over 6 layers, built-in audio I/O, an audio networking port, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C2500
The C2500 is a small-footprint yet powerful control Surface for the dLive MixRack. It features 20 faders over 6 layers, built-in audio I/O, an audio networking port, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive C3500
The C3500 is the largest C Class control Surface for the dLive MixRack. It features 24 faders over 6 layers, built-in audio I/O and networking port, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM32
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM48
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive CDM64
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are different sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM32
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM48
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DM64
The MixRack is the heart of any dLive system. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It is typically connected to a dLive Surface, but can also be controlled at the same time as or even without a Surface using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

There are 3 sizes of dLive MixRack available. All feature the same mix engine and differ only in the number of analogue I/O. All models can work with the full 128 channels by adding DX expanders or patching digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive DX32
The DX32 Expander adds remote, modular I/O to a dLive system. It provides 4x 8 channel slots to fit a selection of analogue or digital I/O. Up to 2 DX32 Expanders can be connected to the MixRack, and a further DX32 can be connected to the Surface.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S3000
The S3000 is a small-footprint yet powerful control Surface for the dLive MixRack, with the addition of built-in audio I/O and audio networking ports. It features 20 faders over 6 layers, a 12″ capacitive touchscreen and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S5000
The S5000 is a medium-sized control Surface for the dLive MixRack, with the addition of built-in audio I/O and audio networking ports. It features 28 faders over 6 layers, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH dLive S7000
The S7000 is the largest control Surface in the dLive family, with a whopping 216 assignable fader strips. It features 36 faders over 6 layers, dual 12″ capacitive touchscreens and the innovative Harmony UI for the fastest workflow in the industry.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH DM0
At just 4U, DM0 is the most compact dLive MixRack and is targeted at distributed audio scenarios and digital splits. It houses the XCVI processing core complete with audio I/O, control and audio networking ports. It can be controlled with a dLive Surface, using a laptop or iPad, Allen & Heath IP remotes or third party controllers via TCP/IP.

All dLive MixRacks feature the same mix engine and can work with the full 128 channels by adding DX expanders or digital sources.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 16
16-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 24
24-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 32
32-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GL2400 - 40
40-kanalna Live konzola opremljena svim elementima koje su potrebne jednom izvanrednom mikseru. Dolazi u izvedbama s 16, 24, 32, 40 kanala. Napajanje dolazi u kompletu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GLD-80
GLD is a user-friendly, cost effective and scalable live digital mixing system, conceptually based on the hugely successful digital iLive series. Plug n’ play I/O expanders make it easy to build systems with up to 48 mic inputs, supported by a full suite of apps, software and personal monitoring solutions.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GR05
Zonski mikser s 4 analogna izlaza namijenjen instalacijama s 2 mikrofonska ulaza i 3 stereo.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath GR2
GR2 zonski analogni mikser s 9-ulaza, 4-izlaza, 2-zone od Allen & Heath-a. Vrlo elegantno riješenje za moderne, ne preskupe instalacije, pozadinsku glazbu, prezentacije seminara, hotele i slično.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-32
iDR-32 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-32
iDR-32 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-4 DSP System
Audio mix procesor s DSP (digitalnim signal procesiranjem) kompletno. 6 balansiranih ulaza uključviši 2 XLR analgne mic/line i 4 TRS jack linijske ulaze. 6 balansiranih audio izlaza sadrže: 4 XLR analogna i 2 TRS jack linijska izlaza. 1U rack visine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-48
iDR-48 modul - Stage Box.
Live-T postavlja audio i procesiranje točno tamo gdje Vam treba .

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR-8
Audio mix procesor s 8+2 ulaza x 8+2 izlaza u 2U rack visine s DSP (digitalnim signal procesiranjem) kompletno. Opremljen fantastičnim mogućnostima daljinske kontrole.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
Kатегорија: Инсталации > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iDR10
The MixRack is the heart of the iLive system, housing the DSP, most of the I/O, networking and control interfaces. The modular iDR10 provides the largest I/O count, format flexibility and RAB2 module for more network options.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLive 144
Fenomenalan digitalni mikser s analognim “feeling-om”. Integrirani DSP procesori omogućavaju miksanje bez kašnjenja, dajući Vam potpunu kontrolu Vašeg miksa! Svaki od 64 ulaza posjeduje: Gain, parametrički EQ, komperesor limiter, De-esser i delay. A svaki od 32 izlaza ima 1/3 octave grafički EQ, parametrički EQ, kompresor, limiter i delay. Kompletna performansa se može sačuvati u kontroli i na USB Key-u
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLive 176
Digitalni mikser konzola s 64 ulaza, 32 izlaza, koji nudi puno više od tradicionalnih analognih sistema.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLIVE T112 + iDR-48
Kompletan veliki sistem s 48 mic, 112 fader strip sadrži Allen&Heath iLive-T112 + Allen&Heath iDR-48.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLIVE T80 + iDR-32
Kompletan kompaktni sistem s 32 mic, 80 fader strip sadrži Allen&Heath iLive-T80 + Allen&Heath iDR-32.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Озвучување > Разгласни Пакети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLive-T112
Digitalni Live mikseri Live-112 / 64x32 sistem s 32 kanala/8 buseva i kontrolnom površinom u stilu analognih miksera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath iLive-T80
Digitalni mikser sistem / 32x16 s kontrolnom površinom u stilu analognih miksera.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH IP 8
dLive Remote Controller
IP8 is a next generation remote controller for dLive, ideal for many install applications and greatly enhancing the system’s flexibility in live sound.

It interfaces with the dLive mixing system via standard TCP/IP Network connections and can be networked with other controllers, computers and third party devices using a standard Ethernet infrastructure.

The IP8 controls and functions are programmed using a dLive Surface or dLive Director software for PC/Mac, and can suit a number of applications including:SURFACELESS MIXING
Teamed up with a dLive MixRack and a laptop running Director software, IP8 is ideal for adding hands-on control to an ultra-compact dLive setup, such as a monitor rig for fly-in dates.SURFACE EXTENDER
The sound engineer can make use of all fader strips on a dLive Surface to control Input channels, and set up a ‘sidecar’ IP8 to control master levels.INSTALLATION
The installer or system integrator can configure the IP8 to provide the degree of control needed by the day to day operator, for example the levels of microphones and music sources in a room.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH IP6
IP6
Remote Controller
IP6 is a next generation remote controller for dLive, ideal for many install applications and greatly enhancing the system’s flexibility in live sound.

It interfaces with the dLive mixing system via standard TCP/IP Network connections and can be networked with other controllers, computers and third party devices using a standard Ethernet infrastructure.

The IP6 controls and functions are programmed using a dLive Surface or dLive Director software for PC/Mac, and can suit a number of applications including:PERSONAL MONITORING
The IP6 can be configured to control the Send levels, Pans and assignments of multiple channels to a specific mix on the dLive, e.g. for wireless IEM use, giving musicians the freedom to control their own monitor sound.INSTALLATION
The installer or system integrator can configure the IP6 to provide the degree of control needed by the day to day operator, for example the levels of microphones and music sources in a room.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Led Lamp PX
Lampa namijenjan PX seriji. LED.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath LED lamp SX18
LED lampa s 18” 4-pin XLR ulazom i ugrađenim dimmerom. Savitljiva i podesiva.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath MIXWIZARD WZ4 14:4:2
The MixWizard series has been at the heart of the Allen & Heath range since the mid 1990s and with close to 100,000 mixers sold it has earned industry standard status for its proven quality, versatility and ruggedness.

Now in its 4th generation, the latest models in the MixWizard family feature enhanced styling and functions, whilst remaining faithful to the audio and build quality standards that have secured a place for the Wizards with rental companies, live venues, houses of worship, recording studios and broadcasters.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH MPS16
MPS16 is the touring grade power supply for dLive S Class Surfaces and MixRacks, and the DX32 modular expander.

Two MPS16 supplies can be fitted to an S Class Surface, MixRack or DX32 expander to provide dual redundancy plus the ability to “hot-swap” supplies during use with no interruption to the audio.

Weighing in at only 1.27kg the MPS16 is lightweight enough for two to be used in the DM MixRack of a compact dLive Wings system providing additional peace of mind without significantly adding to the weight of the system.

Working in a theatre or studio environment? The fanless design ensures that noise levels remain constant whether you’re running a single MPS16 or a dual-redundant pair.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH QU 24 CHROME EDITION
ALLEN&HEATH QU 24 DIGITAL MIXER
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath QU-16
in a feature-packed new Chrome Edition, Qu-16 reshapes digital mixing, combining innovative design and exceptional functionality to create a superb professional mixing experience. Bristling with all the features you’d expect from a top of the range digital console and incorporating technologies pioneered on the GLD and iLive digital mixing systems, Qu-16 has the power and pedigree to deliver class-leading audio performance. Hot new features include Automatic Mic Mixing and Spectrogram for feedback-hunting, plus upgraded, high contrast metallic finish controls. Whether you’re switching from analogue or updating your digital desk, it’s time to experience the new digital with Qu-16.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath QU-32
The QU-32 digital mixing console is ideal for recording & live applications for clubs, studios, auditoriums & houses of worship, with 33 motor faders, AnalogiQTM recallable preamps, multi-track, subgroups, multi-color touchscreen, iOS control & more!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath XB14-2
XB-14-2 offers a host of specialised broadcast features that normally come at a much higher price, including telephone communication (telco) channels, mic channel ON switch sensing, stereo channel start/cue outputs for playback device control, automatic muting of speaker outputs and much more.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH XONE 23C
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
26.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
21.900,oo ден2-channel/4-deck DJ Mixer with VCA Fading, 3-band "Total Kill" EQs, Assignable VCF, Replaceable Crossfader, and 4 Stereo Channel USB Soundcard

ЦЕНА: 26.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Xone K2
Xone:K2 is a compact, slim line universal MIDI controller – incorporating a 4 channel soundcard, for use with any DJ software.
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Allen&Heath
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Конторлери и Процесори > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:23
Xone:23 is a 2+2 channel DJ mixer packed with pro features that would normally be found in the booth of a top-rated club, including an enhanced version of the legendary Xone filter with resonance control, VCA faders, 3 band total kill EQ, illuminated switches, crossfader curve selector and styling inspired by the flagship Xone:DB4.
ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:43
Created for DJs and electronic music purists, Xone:43 is a 4+1 channel DJ mixer that offers the very best of analogue audio quality, including the legendary Xone filter with resonance control, 3 band EQ, crossfader with three curve settings and X:FX for send/return to your favourite FX unit.
ЦЕНА: 54.800 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:92
Izlazeći u susret novoj generaciji DJ-eva i u potpunosti odgovarajući njihovim zahtjevima, A&H je napravio ultimativni DJ mikser s 6 kanala + Midi, postavljajući nove standarde. TOP mikser za TOP DJ-eve!
ЦЕНА: 81.500 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath Xone:PX5
Xone:PX5 is a 4+1 channel mixer, equipped with the legendary Xone filter, 3 band EQ on all channels and an intuitive layout.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 10FX
Allen & Heath ZED10 10-Channel Multi-purpose mixer with integrated USB for live sound, recording and production. With built-in digital effects from Allen & Heath consoles. Guitar DI input. Includes AmpliTube X-Gear Software

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 19500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 20400,oo ден

ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 12FX
ZED-12FX is ideal for groups who need to travel light. Even with its small footprint, the 12FX squeezes in 4 auxiliary channels and swept semi-parametric EQ on top of the already impressive feature set including configurable USB audio in/out makes it easy to capture stereo recordings.
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 14
ХИТ ЦЕНА!
СТАРА ЦЕНА :
27.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
23.800,oo ден


Analogni 14-kanalni mikser sa integriranim USB interfejsom. Fantastična sprava za one koji žele analogni zvuk i osjećaj u digitalno baziranom studiju!

ЦЕНА: 27.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 22FX
Mikser idealan za bendove. S odličnom FX sekcijom, novim DuoPreTM predpojačalima, 3-band EQ, USB. 16 mono i 3 stereo ulaza. USB omogućava direktno snimanje na PC

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 44500,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 49900,oo ден

ЦЕНА: 49.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 24
Mikser iz ZED serije s 16 mikrofonskih i 4 stereo ulaza. Gramofonski utor, USB audio ulaz i fleksibilne kontrole. Sve u svemu ZED-24 ima čak 129 različitih kontrola na panelu!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 420
16-channel Live and Studio Mixer with USB
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 428
ZED 428 je PA mikser s 24 mono + 2 dvostruka
stereo kanala.
Jedna od najvažnijih osobina ZED serije miksera je veliki broj konfiguracija sa različitim brojem ulaznih kanala. Pored najvećeg 36-kanalnog modela, u ponudi je model 428 koji pored 24 mikrofonska kanala ima i 2 dodatna stereo kanala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 436
Multifunkcionalni mikser s USB-om namijenjen svirci uživo, snimanju i produkciji s 32+2 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 6
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.800,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.900,oo ден6-channel Analog Mixer with 2 Mic/Line/Instrument Channels, 2 Stereo Channels, and 2-band EQ

ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-10FX
Live or in the studio, ZED60-10FX is an ultra-portable mixer for solo artists and small bands.
ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZED 60-14FX
Live or in the studio, ZED60-14FX is a compact, portable mixer that is ideal for small bands.
ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
ALLEN&HEATH ZED 6FX
НАМАЛЕНИЕ
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

НОВА ЦЕНА:
8.900,oo денCompact 6 input analogue mixer with FX

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Инсталациски Миксети > Allen&Heath
 
 
  Kliknite za više informacija     Allen&Heath
Allen&Heath ZEDi 10FX
HYBRID COMPACT MIXER / 4×4 USB INTERFACE WITH FX
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Allen&Heath
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Allen&Heath
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Allen&Heath   
.
  Allen&Heath iLive-T112  
  Allen&Heath iLive-T112  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:PX5  
  Allen&Heath Xone:PX5  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone:43  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath GLD-80  
  Allen&Heath GLD-80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  Allen&Heath LED lamp SX18  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath Xone K2  
  Allen&Heath Xone K2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath iLive-T80  
  Allen&Heath iLive-T80  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Allen&Heath  
.
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  Allen&Heath ZED 60-10FX  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959348)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923636)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574458)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти