БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите HK Audio Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 52  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ActorDX Bass Cover
Zaštitna navlaka za Aktor-ov DX Bass
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ActorDX Satelite Cover
Zaštitna navlaka za AKtor-ov DX satelit
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Cohedra CDR208s
2 x 8"/1.4" visoki/srednji snage 500 W RMS-a ili 1000 W u programu. Frekvencija 88 Hz - 16 kHz. Težina 30 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Cohedra CDR210 SUB
Direktni subwoofer. 2x10 bas reflexi daju artikulirani i prirodni bas. Nominalna snaga je 600 W RMS-a i 1200 W u programu. Težina 32 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Cohedra Compact CDR108C
COHEDRA Compact™ zvučnik - 1 x 8"/ 2 x 1" Line Array Mid/High jedinica. Acoustic- Lens tehnologija. 250 W RMS-a, 500 W u programu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Cohedra Compact CDR210C
COHEDRA Compact™ 2 x 10" Subwoofer. 600 W RMS-a, 1200 W u programu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Array CTA118 SUB
Vrlo moćni pogon - dio ConTour Array sistema. 18“ CTA 118 SUB s 56-bit DDO-Pro™ digitalnim kontrolerom i dva pojačala snage 1000W RMS-a. Prvo pojačalo namijenjeno subwoofer-skom 18“ zvučniku, a drugo je namijenjeno CTA 208 mid/high jedinici ili ConTour Seriji CT 108, CT 112 or CT 115. Toplinska zaštita. Max SPL: 134 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Array CTA208
Mid/High jedinica - dio ConTour Array sistema. Snage 500W RMS-a /1000W/ 1500W i max. SPL: 136 dB. Nominalna impedanca 8 Ohma. Opremljen s:
- Low-midrange woofer-om: 2x 8”
- High frequency driver-om: 4x 1”, 2” voice coil
- Pasivnom skretnicom frekvencije: 2 kHz, 12 dB/ oktava

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT108
Ekstremno kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 200 W, 400 u programu i čak 800 W u peaku! Za manje klubove ili monitoring.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT112
Kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 400 W, 800 u programu i čak 1800 W u peaku! Namijenjena klubovima, kao monitor ili kao fronta u COHEDRA sistemu, te ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT115
Kompaktna “full range” zvučna kutija nominalne snage 600 W, 1200 u programu i čak 2400 W u peaku! Namijenjena klubovima, velikim binama ili kao fronta u COHEDRA sistemu, te ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Series CT118
Bas reflex subwoofer nominalne snage 1000 W, 2000 u programu i 4000 W u peaku! Namijenjen kombinaciji sa CT 108, CT 112, CT 115 radi visokih zvučnih karakteristika. Max 136 dB.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio ConTour Series SL218
Aktivni SubLow Subwoofer s 2x 18" Subwooferima snage 2000 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio DSM 2060
Digitalni Management zvučnika namijenjen fiksnim instalacijama ili touring sistemima.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio EA600
Housed in an enclosure that shares the same design as the mid/ high unit, the EA 600 amp module delivers 600 watts at 4 ohms.
ЦЕНА: 38.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio EF45 Base
The base accommodates the mid/ high units, amp module, and mounting pole.
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Elements E 835
Mid/High Unit
ЦЕНА: 50.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Elements E210 Cover
HK Audio Elements Protective Cover for E210 Subwoofer
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Elements E210 SUB
System Subwoofer
ЦЕНА: 140.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Elements SOFTBAG
This padded bag accommodates any combination of four mid/ high units or amp modules, for example, three mid/high units and one amp module. You can also easily tuck a speaker pole in the bag.
ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio EP1 / EP2 Speaker Poles
Extendable Speaker Poles for HK.
ЦЕНА: 6.600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio FirNet
FirNet - linearni FIR kontroler faza s 2 x ulazi, 4 x izlazi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 112 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 115 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 15"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 118 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 12"-cone zvučnikom i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 12.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 12.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 15.1
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 15.2
Dvostazna "fullrange" zvučna kutija preporučena za veće i kompleksnije instalacije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 218 Sub
Vrlo kompaktni subwoofer s 2 x 18" cone zvučnicima direktnog radijusa i pasivnom ugrađenom skretnicom namijenjen kompleksnijim ugradbenim aplikacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 60-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 60-CTC
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 60-TB/TW
Kompaktni dvostazni ugradbeni zvučnički kabineti isporučuju snagu 40 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 8.1
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 8.75
Kompaktna dvostazna zvučna kutija s CD-hornom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 80-CT
Kompaktni ugradbeni stropni zvučnici snage 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 80-TB/TW
Kompaktni dvostazni ugradbeni zvučnički kabineti isporučuju snagu 60 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > 100V Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio IL 82
Vrlo kompaktne "full range" zvučne kutije s ugrađenom pasivnom skretnicom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Инсталациони Разгласни Ситеми > HK Audio
Kатегорија: Инсталации > Звучници > Звучни Кутии > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio Linear 5 Protective Cover
HK Audio Linear 5 Protective Cover for L SUB 1200 A Subwoofer
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 12
Pasivna dvosistemska zvučna kutija sa 12" basom i 1" visokotoncem i 400W snage. Odlična kutija za upotrebu u razglasnim sistemima sa bas binovima.
Jako dobra cena!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 12M
Pasivna monitorska zvučna kutija - monitor, iz HK Audio Premium sistema snage 400 Watti RMS-a, 800 W u programu ili 1200 W u peaku.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 12MA
Aktivna zvučna monitorska kutija - monitor, iz PREMIUM PR:O serije s pojačalom snage 600 Watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 15
Pasivna zvučna kutija nevjerojatne kvalitete i zvuka. Ovo je vjerojatno najbolja kutija koja se može dobiti za tu cijenu. Ova kutija je opremljena sa 15” B&C zvučnikom snage 400 W RMS-a. Ovo je kutija spremna izdržati sve napore, pogodna je za sve prigode.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 15X
Pasivna zvučna kutija iz HK Audio Premium sistema snage 400 Watti RMS-a, 800 W u programu ili 1600 W u peaku.
ЦЕНА: 26.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 15XA
Aktivna zvučna kutija iz PREMIUM PR:O serije s pojačalom snage 600 Watti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Мониторинг : In-Ear & Звучници > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 18 Sub
Pasivni woofer iz HK Audio Premium sistema snage 400 Watti RMS-a, 800 W u programu ili 1200 W u peaku.
ЦЕНА: 35.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PR:O 18 Sub A
Aktivni woofer iz PREMIUM PR:O serije s pojačalom snage 600 Watti RMS-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PREMIUM PR:O 12 D
HK AUDIO PREMIUM PR:O 12 D | ACTIVE FULL RANGE PA SPEAKER

A fullrange cab in the classic 12"/1" format, this unit serves up a balanced sonic image and high SPL with remarkable speech intelligibility

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio PREMIUM PR:O 15 D
HK AUDIO PREMIUM PR:O 15 D | ACTIVE FULL RANGE PA SPEAKER
ЦЕНА: 43.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio RS153
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА/ПАР: 39.000,oo ден
ЦЕНА ЗА ПАР: 23.900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО

300Watt, 8Ohm Passive Box, 3-way cabinet with excellent midrange response. Ideal for rendering vocals as well as the entire band.

ЦЕНА: 19.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Audio SUB 1200 Linear 5
Compact System Subwoofer for Band& DJ systems
ЦЕНА: 49.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > Клубски Разгласни Системи > HK Audio
Kатегорија: Озвучување > Звучни Кутии > "Touring" Разгласни Системи > HK Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     HK Audio
HK Elements EF45 Bag Case Cover
Protective Bag for EF45 Base
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > HK Audio
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364315)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти