БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 



Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Clavia Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 20  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord C2 D Combo Organ
61-key Dual Manual Combo Organ with 2 Sets of Physical Drawbars Per Manual; Tonewheel, Vox, and Farfisa Models; and Sampled Baroque Pipe Organ
ЦЕНА: 189.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Органи > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Drum 2
The Nord Drum 2 is a one of a kind drum synthesizer for drummers, percussionists and producers seeking unique and playable percussive sounds.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Clavia
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Drum Pad 6
The Nord Drum Pad 6 is a light weight (2.2 lbs) playable solution for playing the Nord Drum 2 with six super responsive drum pads and a convenient singlecable connector. Universal Module Mount included.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Clavia
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Electro 4
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Electro 4 SW73 has twice the memory capacity of its predecessor, Nord Electro 3 SeventyThree, letting you use more sounds from the Nord Piano and Sample Libraries. The Organ section has been upgraded to the latest Tone Wheel engine from Nord’s dual manual organ Nord C2D, including a new 122 Rotary speaker simulation and Drive.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Electro 4HP
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Nord Electro 4 series feature everything from the award winning Electro 3 series, adding the acclaimed new Nord C2D tone wheel engine and 122 Rotary Speaker simulation, USB MIDI and more!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Electro 5D 73
Find a ton of organ and piano emulations onboard the impressive Electro 5D. Perfect for live settings, the keyboard can be split to play different sounds.
ЦЕНА: 128.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Органи > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Keyboard Stand
Clavias height adjustable Keyboard Stand EX are designed to give you maximum stability and comfort while playing.
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Lead 4
With innovative new performance features, advanced layering and synchronization possibilities, new filter types and on-board effects, the Nord Lead 4 is a synthesizer dream come true.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Модули > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Music Stand EX
The strong, metal Music Stand attaches to mounts included on the back of your instrument, and can accommodate four sheets of music. The stand is easily mounted without the use of any tools, and can be fitted in the soft case for transport. Dimensions: 700 x 250 mm (27.6" x 9.8").
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Piano2
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

The Nord Piano 2 HA88 is a portable 88-key hammer-action weighted keyboard that lets you play, split and layer Grand, Upright and Electric Pianos from the Nord Piano Library with sounds from the versatile Nord Sample Library.

ЦЕНА: 159.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Softcase 73er
Clavia Nord Softcase 73 Keys 3 - original Clavia bag for Nord Electro 3 73 and Stage Compact, not thomann suitable for Nord HP series, Dimensions: approx. 1130 x 330 x 130 mm
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Softcase Stage 76
The gig bag for the Nord Stage 76 is made of durable material, and includes a hard spine on the bottom, a set of wheels on the side, and a handle on the opposite end.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Softcase Stage 88
The gig bag for the Nord Stage 88 is made of durable material, and includes a hard spine on the bottom, a set of wheels on the side, and a handle on the opposite end.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia NORD Stage2 88
SOLD OUT
РАСПРОДАДЕНО

Representing a stunning new take on the famous Stage series, the Nord Stage 2 is our flagship instrument line. Utilizing our very latest sound generation technology in the three categories of Piano, Organ and Synthesizer combined with a well thought-out, user friendly interface, a choice of premium keybeds and an almost obsessive level of quality control, the Stage 2 truly sets itself apart as an instrument for the professional performing musician.

ЦЕНА: 219.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Органи > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nord Triple Pedal
The Nord Triple Pedal is the perfect set of pedals for your Nord Stage 2 piano. This pedal set adds extra functionality to your Stage 2 with far more subtlety than basic piano pedals.
ЦЕНА: 11.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Clavia Nordlead 2X
Originalni Nord Lead i Nord Lead 2 su najpopularniji synthesizeri ikada napravljeni.
Famozni "Nord Sound" dolazi iz klasične Lead serije, gdje je Nord Lead 2X posljednja
iteracija Clavia-nog virtualnog analognog syntha profi lige. Doživite snagu odlučnog,
toplog synth zvuka ...Nord Lead 2X s 61 tipkom.

ЦЕНА: 68.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
NORD ELECTRO 6D 73 SE
NORD ELECTRO 6D 73 SE

ЦЕНА: 110.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
Nord Lead A1
Analog Modeling Synthesizer Keyboard
ЦЕНА: 93.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Clavia
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
NORD PIANO MONITORS PAIR
Nord Piano Monitor
ЦЕНА: 33.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Clavia
 
 
  Kliknite za više informacija     Clavia
NORD STAGE 2 EX HP76 | STAGE PIANO
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
239.000,oo ден

НОВА ЦЕНА : 199.500,oo ден

Nord’s award-winning Organ, Piano and Synth technologies - All in one amazing package.

ЦЕНА: 239.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Workstations > Clavia
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2343550)

 
Behringer
 

2 .Shure (1353206)

 
Shure
 

3 .Peavey (952627)

 
Peavey
 

4 .Gewa (916050)

 
Gewa
 

5 .Rode (854595)

 
Rode
 

6 .American DJ (756363)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (739507)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (594527)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (585692)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (570123)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (517173)

 
Washburn
 

12 .Akai (473266)

 
Akai
 

13 .M-Audio (443852)

 
M-Audio
 

14 .Allen&Heath (443215)

 
Allen&Heath
 

15 .HK Audio (362594)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
 







 
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти