БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Konig & Meyer Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 86  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 115/2 Sheet Music and Document Holder
Držač nota. Pomoću navoja se jednostavno pričvrsti uz stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 11540 Sheet Music and Document Holder
Notni stalak predviđen za ugradnju na mikrofonski.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 11899 Orchestra Music Stand
Orkestralni stalak za note.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 12235 Music Stand Light Starlight
Lampa za osvijetljenje teksta ili nota. Moguća montaža na razne vrste stalaka
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 122e Music Stand Light
Odlično svijetlo. Lagano montiranje. Usmjerenost. Prekidač.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 140/25 Drum Seat
Bubnjarska stolica idealna za početnike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 14000 Drummers Throne »Gomezz«
Profesionalna bubnjarska stolica "Gomezz".
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 14066 Keyboard Brench
Kvalitetna klupa za klaviriste/klavijaturiste
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 141 Bass Stand
Standardni stalak za bas.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 14545
Gitarski kapodaster
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 14670 Footrest
14670 Gitarska klupica
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 14940 Tuba Stand
For German and English tubas. Supporting arms fully adjustable in height and width. Arms are covered with exclusive non-marring material to protect instrument finishes. Big bottom instrument support with non-marring material to protect the instrument from damage.
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 152/3 Flute Stand
Mainly for Böhm flutes. Combination plastic/wooden peg, approx. 18 mm in diameter, feet retract into base for compact storage.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 152/6 Stand
K&M 152/6 stand for piccolo or soprano recorder, similar to 152/3.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 160/2 Drink Holder
160/2 Držač za čašu ili bocu. Može se staviti na bilo koji stalak do 23 mm promjera. Težina 0,2 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 16015 Ashtray
Pepeljara
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 16235 Guitar Wall Mount
The 16235 Guitar Wall Mount from K&M is a screw-on wall mount bracket for displaying guitars in a retail environment. It is perfect for situations where guitars need to be hung parallel to each other in space-saving rows.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 16255 Guitar Wall-Mount Holder
Zidni nosač gitare
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 16280 Guitar Wall-Mount Holder
Zidni ugradbeni nosač gitare - crni.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 164/1 Harmonica Holder
Држач за усна хармоника со врвен квалитет и изработка од германската фирма König & Meyer
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 17550 Guitar Stand
Stalak za gitaru akustičnu/električnu s mogućnošću podešavanja prema tijelu gitare
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 17560 E Guitar Stand
17560 Stalak za električnu gitaru »ROCKY«
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 17581 Electric Guitar Stand
A very unique guitar stand designed especially for electric guitars. Easy to set up. Compact, folding design makes it easy to transport and store. Exclusive non-marring material to protect guitar finishes is molded onto stand during manufacturing process.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 17670 Guitar Stand »Memphis Pro«
Profesionalni stalak za gitaru s patentiranim sistemom kvačenja i zaključavanja.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18840 Keyboard Stand »Baby-Spider Pro«
»Baby-Spider« stalak za klavijature.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18850 Keyboard Stand »SPIDER«
18850 Stalak za klavijature SPIDER
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18851 Torba za Spider
Torba za najpopularniji stalak za klavijature K&M "Spider Pro".
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18852 Adapter for »SPIDER«
Adapter - držač mikrofona namijenjen stalcima Spider i/ili Baby-Spider.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18855 Support Arm Set
Opcionalna dodatna ruka za "Spider" stalak
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18860 Spider Pro
Top model stalka za klavijature.
Izrađen od dur-aluminijuma - za vrhunske mehaničke karakteristike sa izuzetno malom masom.

ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18866 Arm Set B
Arm Set B - dodatak za treću klavijaturu namijenjen popularnom stalku SPIDER PRO.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18950 Table-Style Keyboard Stand
Profesionalni stabilni teški stalak univerzalan za razne namjene.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18952 Stacker
Opcionalni držač za stalke 18950 ili 18953.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 18962 Keyboard Stand
18962 Stalak za jednu klavijaturu
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 210/2 Microphone Stand
Industrijski standard za mikrofonski stalak. Praktički vječan. Odlična izrada i stabilnost.
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 210/9 Microphone Stand
Klasični mikrofonski stalak-pecaljka profesionalne kvalitete.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21021 Overhead Microphone Stand
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i zborova
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21080 Microphone Stand »Soft-Touch«
Mikrofonski stalak pecaljka s Boom rukom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21100 Boom Arm
Klasična jednodjelna boom ruka.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21311 Carrying Case
Zaštitna vodootporna torba za stalke.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21336 Distance Rod
Šipka za spoj satelita.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21337 Distance Rod
Čelična šipka - nosač zvučnika. Spoj satelita i basa.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21338 Distance Rod With Hand Crank
Čelična cijev za konekciju satelita u sistemu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21339 Distance Rod with Hand Crank
Šipka držač za zvučnu kutiju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21348 Distance Rod
Čelična šipka za vezu između satelita.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 214/6 Speaker Stand
World-class aluminijski stalak s duplom bazom. Nosivost do 50 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 214/6 Speaker Stand
Stalak za zvučnike, svjetske klase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21450 Speaker Stand
Stalak za zvučnu kutiju, vrlo jednostavan za sklapanje i rasklapanje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21455 Speaker Stand
Aluminijski stalak za zvučnike.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 21485 Speaker Stand
21485 Aluminijski stalak za zvučnike
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 215 Thread Adapter
Niklovani adapter za lulicu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Mikrofonski stolni stalak
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 231/1 Table Microphone Stand
Lagani stolni nosač mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 234 Table/Floor Microphone Stand
Dvodijelni stalak s mehanizmom idealan za bubnjare ili studio.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 237 Table Clamp
Stolni držač lulice/mikrofona
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23770 Microphone »Fishing Pole«
Vrlo dugi (4600 mm) 4-dijelni nosač mikrofona.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23800
Stalak za mikrofon. Najčešće korišten od strane tamburaša.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23800 Microphone Holder
Mikrofonski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23850 Microphone Desk Arm
Mikrofonska stolna "ruka"
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23855 Table Flange

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23956 PopKiller
Popkiller - svijetski klasik. Viđen u svim studijima svijeta.


ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 23966 PopKiller (Large)
Popkiller - svijetski klasik (veći model). Viđen u svim studijima svijeta.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 240/1 Microphone Arm
Stalak za mikrofon "ruka". Idealan za tamburaše, akustičnu gitaru, sax i ostalo.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 24030 Mic Holder
Kompaktni stalak za mikrofon, namijenjen ozvučavanju bubnja.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 24035 Microphone Holder for Drums
Nosač mikrofona za bubnjeve.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 24105 Mounting Fork
Čelična cijevna kombinacija za 2 zvučnika.
Dijameter cijevi je 35 mm.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 24180 Speaker Wall Mount
Zidni nosač zvučnika.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Инсталации > Останато > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 24518 TV Pin
Female thread M10 x 35 mm. Steel, nickel finish, diameter 28/35 mm, L: 215 mm.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 259/1 Microphone Stand
Mikrofonski stalak posebno dizajniran za bas bubanj. Može poslužiti i za ozvučenje pojačala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 25950 Microphone Stand »Rien«
Profesionalni stalak mikrofona za bas bubanj ili drugu namjenu. Vrlo kratkih i teških nogu pruža maksimalnu stabilnost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 26720 Monitor Stand
Čelični monitorski stalak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 26740 Monitor Stand
Monitorski stalak diametra 450 mm.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 27105 Microphone stand
Mikrofonski stalak visokih perfomansi.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 28075 Mixer Stand
28075 Stalak za miksetu ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 28101 Monitor Stand
Perfektan stalak za monitor ili pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 28200 Rack Wagon
Pokretni rack velike fleksibilnosti u studiju i Live situacijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 40900 Rack Desk Stand
Stolni Rack stalak s osam standardnih utora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 42040 Mikser Stand
Držač miks pulta aluminijske konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 42080
Ultimativna radna ploha za DJ-eve.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 48260 R
19" Rack pomični s 16 HE.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 85050 Mikrofonklammer
Tapered slip-in microphone clip diameter 22-28 mm, high quality elastic rubber.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 85055 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: 180 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M 85060 Microphone Clip
Lulica za mikrofon.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M Mighty Bright - Encore Light
Attractive, mini light with 6 extra bright, light emitting diodes. The Encore delivery includes 3 AAA batteries, an external power supply and a practical carrying bag. Two levels of brightness are selected using the push button. The light beam is confined to the music sheet by a glare protector and angled in any direction with the flexible gooseneck. The light is attached to the stand with a practical clip. With the magnet holder 85695, the light can also be used as a stand light.
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
 
 
  Kliknite za više informacija     Konig & Meyer
K&M Mighty Bright XtraFlex LED Book Light
Bright white, energy-efficient LED
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Konig & Meyer
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Konig & Meyer
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959348)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923636)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574459)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти