БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Sonor Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 25  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor CBS472 cymbal boom
"Mini Boom Ruka" iz vrlo solidne 400 serije.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor def TWBJ/TWSJ/TBBJ
SONOR дајре со ергономска рачка, со можност да се монтира на држач за тапани.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor DKH
Cool , univerzalni set ključeva za bubanj koji zašarafite ispod stolice...
ЦЕНА: 750 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor DP472R
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Profesionalna pedala laka za upoterbu sa odličnom cijenom.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor DP492S
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Dupla Bas pedala

ЦЕНА: 12.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor GBC22 Cymbal Bag
Superb quality cymbal bag takes full set of kit cymbals up to & including 22". Well-padded, with felt separating blankets.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor GHT12D Dajre
Професионално дрвено дајре со обем од 12 инчи и дури 20 пара звонци.
ЦЕНА: 1.350 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor HH444 Hi Hat
Stalak za HI-HAT SONOR HH-444
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor HH484 Hi-Hat
Stalak za fuš sa odličnim odnosom cijene i kvaliteta.
ЦЕНА: 6.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor MBA471
Stalak za činelu, samo ruka.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor MBS473 mini boom stalak
Stalak za činelu iz Boom serije
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR MINI CONGA CMC0910 NHG
Mini Conga Set
ЦЕНА: 11.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor MK Ključ za tapan
Ključ za bubanj.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor Rythm Add-on Bell with Stand
Комплет звоно, сталак и дајре со можност за монтажа на тапани.
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR SC 11 BW STREET CONGA
Street Conga 11"Street Congas were inspired by Cuban carnival drums (Boku). They are ideal for playing when walking (walking drums)
ЦЕНА: 9.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor SCH28 Bass Drum Beater
Dvostruki batić sa dvije površine za sviranje.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Sonor
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR SEF11 STAGE 3 SUNBURST

ЦЕНА: 77.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor Select Force SEF11 Jungle set

ЦЕНА: 52.000 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor Smart Force SMF11 Stage 2
Сет акустичен тапан
ЦЕНА: 36.000 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor SP273
Singl pedala iz serije 200
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor SS227
Stalak za Snare
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR SSE12 SAFARI 4 PIECE

ЦЕНА: 36.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR SSE12 SAFARI 4 PIECE BLACK SPARKLE

ЦЕНА: 38.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
SONOR SSE13 PLAYERS BLACK SPARKLE

ЦЕНА: 52.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Акустични Тапани > Sonor
 
 
  Kliknite za više informacija     Sonor
Sonor SW1418-B
Ove mrežice su idealno prilagodljive za svirku u bendu tako da možete koristiti i metlice i štapiće.
ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Sonor
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Sonor   
.
  Sonor MBA471  
  Sonor MBA471  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor DP472R  
  Sonor DP472R  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor Select Force SEF11 Jungle set  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  Sonor GBC22 Cymbal Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor DP492S  
  Sonor DP492S  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor Smart Force SMF11 Stage 2  
  Sonor Smart Force SMF11 Stage 2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor GHT12D Dajre  
  Sonor GHT12D Dajre  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Sonor  
.
  Sonor SW1418-B  
  Sonor SW1418-B  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364317)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746045)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти