БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Paiste Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 78  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Crash 14
Crash 14" iz ekonomične i kvalitetne serije 101.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Crash 16
Crash 16"-инчна чинела за тапан од економичната и квалитетната серија 101 на Paiste.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Crash Ride 18
Crash/Ride 18" iz ekonomične i kvalitetne serije 101.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Essential Set 13/18
Set Hi-Hat: 13" sa CrashRide: 18" .
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Essential Set 14/18
Ovaj set iz serije 101 se sastoji od 14" Hi-Hata i
18" Crash Ride činele.

ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Hi-Hat 14
Hi-hat 14" iz ekonomične i kvalitetne serije 101.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Ride 20
Ride 20" činela iz ekonomične i kvalitetne serije 101.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 101 Brass Universal Set 14/16/20
Paiste 101 Univerzalni set koji se sastoji od: 14" Hi-Hat, 16" Crash i 20" Ride-a.
ЦЕНА: 10.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 20 Bag For Cymbals
Constructed of cordura, this bag will hold cymbals up to 20" in diameter.
ЦЕНА: 1.950 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 16 Crash
CRASH 16" iz serije 2002. Briljantno i snažno.

ЦЕНА: 14.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE 2002 16 PAPERTHIN
The Paiste 2002 Paperthin Crash Cymbal sounds smooth, warm, velvety, shimmery, and transparent. A buttery feel, very fast and responsive attack, paired with a light, shimmering decay. Well suited for acoustic instrumental music and suspended cymbal use.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 20 Ride
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 17.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 China 18
Novo China 18" iz serije 2002. Briljantno i snažno.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 Crash 15
Originalni model iz 1971. Potpuni novitet - reizdanje!
Crash 15" iz serije 2002. Briljantno i snažno.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 Crunch Hi-Hat 14
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 340 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
16.500,oo ден


Fus činele iz profesionalne 2002 serije promjera 14inča.

ЦЕНА: 21.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste 2002 Splash 8
Originalni model iz 1971. Potpuni novitet - reizdanje!
Splash 8" iz serije 2002. Briljantno i snažno.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha 14 China
China 14" iz Alpha serije. Čisti užitak.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE ALPHA 16 BRILIANT CHINA
Paiste Alpha 16'' China Cymbal, Brilliant Finish
ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE ALPHA 16 PS BOOMER CRASH
The renowned Swiss cymbal maker Paiste announces launch of Alpha Boomer cymbals
ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha 16 Thin Crash
Thin Crash 16" iz Serije Alpha. Čisti užitak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha 18 China
China 18" iz Alpha serije. Čisti užitak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha 18 Medium Crash
This Paiste Alpha Medium Crash features a brilliant finish with a bright, full, and shimmering character. It has a medium range, and a fairly clean mix with a balanced, responsive feel.
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE ALPHA 18 MEDIUM SWISS CRASH
The 18" Alpha Thin Swiss Crash with its circular holes is a visual stunner. Sound-wise it is a remarkable novelty in the Paiste program. Its explosive, forceful, trashy and mysterious sound enriches every cymbal set with exciting new sound colors. Due to the special placement and sizes of the holes the Swiss Crash fades out quite fast and balanced.

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha 18 Thin Crash
Thin Crash 18" iz Serije Alpha. Čisti užitak.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha Full Ride 20
Alpha Full Ride 20 pružiće pun i raskošan zvuk
ЦЕНА: 12.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha Medium Swiss Crash 18
Alpha 18 Medium Swiss Crash. Aggressive, bright, energetic, trashy and we mean that in a good way!
ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha Metal Splash 10
10'' Metal Splash iz serije Alpha. Užitak sviranja.
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha Thin Splash 10
Mala , ali opaka....
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Alpha Thin Splash 8
Najmanja splash činela iz NOVE Alpha serije.
Odlična cijena!

ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Giant Beat 14 Hi-Hat
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 21.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
17.500,oo ден


Fuš činele 14" iz Paiste Giant Beat serije

ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST 7 18 HEAVY CRASH
18" Heavy Crash Cymbal with CuSn8 Bronze Alloy Formulation

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 10
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 18 Crash/Ride
Crash Ride 18" činela iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 China 18
China 18" činela iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Crash 14
Crash 14" činela iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Crash 16
Crash 16" činela iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Essential Set 14/18
Ovaj set iz serije PST3 se sastoji od 14" Hi-Hata i
18" Crash Ride činele.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Hi-Hat 13
Hi-Hat 13" iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Hi-Hat 14
Hi-Hat 14" iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Ride 20
Ride 20" iz serije PST3 - zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST3 Universal Cymbal Set 14/16/20
Paiste PST3 Universal set koji se sastoji od tri elementa: 14" Hi-Hat, 16" Crash i 20" Ride
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 17 Medium Crash
Medium crash 17 inča iz PST5 serije.
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 20 Medium Ride
Medium Ride 20" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 21 Groove ride
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 22 Rock Ride
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 China 16
China 16" iz PST5 serije. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 China 18
China 16" iz PST5 serije. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Crash/Ride 18
Crash/Ride činela 18" iz PST5 serije...
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Effects Cymbal Pack 10/18
Paiste PST5 efektan set koji se sastoji od dvije činele: 10" Splash i 18" China.
ЦЕНА: 10.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Medium Crash 18
Medium Crash 18" iz PST5 serije....
ЦЕНА: 7.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Medium Hi Hats 14
Medium Hats 14" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Rock Crash 16
Rock Crash 16" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Rock Crash 18
Rock Crash 18" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 7.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Rock Hats 14
Vrlo energičnog i odsječenog definisanog tona.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Rock Ride 20
Rock Ride 20" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Splash 08
Splash 08" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Splash 10
Splash 10" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 2.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Thin Crash 14
Thin Crash 14" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Thin Crash 16
Thin Crash 16" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST5 Thin Crash 18
Thin Crash 18" iz serije PST5. Zvuk i tehnologija.
ЦЕНА: 6.350 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST7 14 HI HAT
14" Heavy Hi-hat Cymbals with CuSn8 Bronze Alloy Formulation (Pair)
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST7 14" CHINA
14" China Cymbal with CuSn8 Bronze Alloy Formulation
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST7 20 HEAVY RIDE
20" Heavy RIde Cymbal with CuSn8 Bronze Alloy Formulation
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST8 12 REF CAJON HATS
These 12" PST 8 Reflector Cajon Hi-Hats offer a crisp and tight tone, narrow range and a responsive feel.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST8 14 MED HI HAT
Fairly strong and defined sound
ЦЕНА: 12.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST8 16 REF CAJON CRASH
This 16" PST 8 Cajon Crash offers a medium bright tone with a tight range, a clean mix and a quick decay. Suitable to be played with percussion accessories from hands to light sticks, this cymbal has an extra thin weighting.
ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST8 16 Reflector Rock Crash
Чинела за тапан
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST8 17 Reflector Rock Crash
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE PST8 17 REFLECTOR ROCK CRASH
18" Medium Crash Cymba
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste PST8 20 Reflector Medium Ride
Чинела за тапан.
ЦЕНА: 11.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste RUDE Sound Edge Hi-Hat 14
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 24.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
17.500,oo ден


Sound Edge Hi-Hat 14" iz serije Rude. Snaga i Energija.

ЦЕНА: 24.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Rude Thin Crash 16
Thin Crash 16" iz serije Rude. Snaga i Energija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Signature Full Crash 14
Vrhunska činela Full Crash 14" iz Signature serije. Sloboda i sofisticiranost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Signature Full Crash 16
Vrhunska činela Full Crash 14" iz Signature serije. Sloboda i sofisticiranost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Signature Heavy China 18
Heavey China 18" iz Paiste Signature serije. Sloboda i sofisticiranost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Signature Splash 6
Solash 6" iz Paiste Signature serije. Sloboda i sofisticiranost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
Paiste Signature Splash 8
Splash 8" iz Paiste Signature serije. Sloboda i sofisticiranost.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Чинели > Paiste
 
 
  Kliknite za više informacija     Paiste
PAISTE STICK BAG BLACK
Folding, zippered stick bag holds about 8 pairs of drumsticks. Rugged Cordura nylon construction, nylon woven handle.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Paiste
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2355730)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360183)

 
Shure
 

3 .Peavey (956492)

 
Peavey
 

4 .Gewa (919915)

 
Gewa
 

5 .Rode (859273)

 
Rode
 

6 .American DJ (759340)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743106)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597369)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587779)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572325)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520581)

 
Washburn
 

12 .Akai (475873)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445545)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445543)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364022)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти