БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите PreSonus Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 27  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus ACP88
Osmokanalni kompresor/gate/limiter!

Live sprava koja riješava sve vaše probleme sa kompresiranjem u velikim live nastupima u dvije rekovske visine!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus ADL600
Ručno sastavljeno dvokanalno mikrofonsko predpojačalo, realizirano u lampaškoj tehnologiji
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus ADL700
PreSonus s ponosom predstavlja novi ADL 700
jednokanalno Class A lampaško predpojačalo kompresor, equalizer, dizajniran od strane Anthony DeMaria i baziran na više puta nagrađivanom ADL 600 dvokanalnom lampaškom predpojačalu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus AudioBox iOne
2-in/2-out USB Audio Interface with 1 x XLR Microphone Input, 1 x 1/4" Instrument Input, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)
ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus AudioBox iTwo
2-in/2-out USB Audio Interface with 2 x XLR/TRS Combo Inputs, Studio One Artist DAW Software (Mac/PC), and Capture Duo App (iPad)
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus AudioBox iTwo Studio
2-channel USB Interface, Headphones, Condenser Microphone, Microphone Cable, USB Cable, and PreSonus Studio One Artist DAW

ЦЕНА: 16.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus AudioBox Studio Bundle
The PreSonus AudioBox Studio Bundle Recording Package has everything you need to satisfy the DIY musician inside you! Unless you struggle to open cardboard boxes or can't figure out how undo twist ties, it'll take you all of five minutes to pull this gear out of the box and start laying down tracks! And with an audio interface, condenser microphone, software, headphones and cables all in one package, all you need to add is your own musical ideas.
ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Кондезаторски Микрофони > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus AudioBox USB
USB interfejs s 2 mikrofonska/instrumentalna predpojačala.
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus BlueTube DP
This is an affordable two-channel microphone/instrument preamp from PreSonus.
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus Central Station
Studijska centralna kontrolna jedinica, sa kontrolom monitoringa i talkback sekcijom!
Sve u 1 rekovskoj visini.

ЦЕНА: 32.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus Central Station Remote CSR1
Daljinska kontrola za PreSonusov Central Station + talkback sekcija pod rukom.
ЦЕНА: 11.950 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus DigiMax D8
8 kanalno predpojačalo s 8 nagrađivanih klase A XMAX mikrofonskih predpojačala s 24-bitnim ADAT digitalnim izlazom.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus Eris E5 Pair
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 278 €
АРТИСТ ЦЕНА:
16.900,oo ден


PreSonus Eris E5 active studio monitors give you the premium sound option that you need without taking up the space that you don't have. These are real studio monitors that give you a very accurate response with a tight bass and extremely clear upper end.

ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus FaderPort
Desktop USB automatizacijski i transportni
kontroler za kompjutersko snimanje - po
jednom ili više kanala s fader
automatizacijom.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus FireStudio Mobile
Finally, a new-generation, studio-quality FireWire interface that you can use anywhere! The PreSonus FireStudio™ Mobile combines the superior analog-circuit design and advanced platform technology of our acclaimed FireStudio rack-mount interfaces with the ability to run on bus power in field applications. Now you can have enhanced audio performance for music recording and creation anywhere you can lug your laptop!
ЦЕНА: 16.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus FireStudio Project
PreSonus FireStudio je slijedeća generacija FireWire snimateljskih sistema od PreSonus-a. 26x26 24-bit/96k profesionalni snimateljski sistem kombiniran s 8 XMAX Class A PreSonus mikrofonskim predpojačalima. Nadogradiv do 16 kanala s optičkim ADAT ulaz/izlazom, S/PDIF i MIDI ulaz /izlaz , s kontrolnom konzolom - 36x36x18 mixer/router i nulom kašnjenja. FireStudio također sadrži ProPak komplet s svežnjem od 2GB nagrađivanih snimateljskih i produkcijskih programa. Virtualnih instrumenata, plug-inova, bubnjarskih petlji i uzoraka za stvaranja glazbe.
ЦЕНА: 27.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PRESONUS HD 9

ЦЕНА: 5.000 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus HD7 Monitoring Headphones
The HD7 headphones from PreSonus provide high-quality audio in a durable and affordable design. The headphones feature high-resolution neodymium drivers and precision-tuned acoustic chambers to deliver crisp, detailed audio with a wide frequency response and extended bass performance. The rugged construction is designed to withstand the rigors of professional use.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus HP4
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
8.600,oo ден

НОВА ЦЕНА:7.500,oo ден

4-канален засилувач/разводник за слушалки во куќиште со компактни димензии со 150mWatt нa 51 Ohm.

ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > PreSonus
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus HP60
6 kanalno pojačalo/distribucija za slušalice sa neovisnom mix kontrolom
ЦЕНА: 19.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Слушалки > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PRESONUS STUDIO 24 C
The Portable Audio Interface
Studio 24c: The portable, ultra-high-def, USB-C™ compatible audio interface

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus Studio Channel
Klasično lampaško A klase predpojačalo mikrofonsko/instrumentalno s variabilnim VCA kompresorom.
ЦЕНА: 20.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus StudioLive 16.0.2
16-channel Digital Mixer with 12 XMAX Preamps, QMix, Built-in DSP Effects, and Software
ЦЕНА: 64.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus StudioLive 16.4.2
РАСПРОДАДЕНО
Digitalni mikser vrhunskih perfomansi namijenjen za Live i za studijsko snimanje. Snažan i fleksibilan.

ЦЕНА: 91.700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > PreSonus
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus StudioLive 24.4.2
ХИТ ЦЕНА!
РЕДОВНА ЦЕНА :
227.300,oo ден

АРТИСТ ЦЕНА:
122.900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

The PreSonus StudioLive 24.0.2 is an excellent-sounding compact digital mixer with a flair for connectivity and extensibility. You get unprecedented freedom to work the way that works best for you. StudioLive technology certainly lives up to its name: a powerhouse in the studio - with stunning live capabilities that give us more than a glimpse into the future of live mixing.

ЦЕНА: 227.300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Дигитални Миксети > PreSonus
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > PreSonus
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
PreSonus StudioLive RM32AI
32-channel Touch-software Controlled Rack Mount Digital Mixer with Active Integration DSP, 52 x 34 FireWire 800 Audio Interface, 32 XMAX Microphone Preamps, Onboard Digital Effects, QMix, Onboard LAN/Wi-Fi, Expansion Capability and Recording Software

ЦЕНА: 121.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > Големи Миксети и Конзоли (>16 Канали) > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Firewire > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > PreSonus
 
 
  Kliknite za više informacija     PreSonus
Presonus TubePre
Jednokanalno mikrofonsko lampaško predpojačalo PreSonus kvalitete s Vu metrom. Više puta nagrađivano.
ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > PreSonus
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  PreSonus   
.
  Presonus FireStudio Project  
  Presonus FireStudio Project  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus Studio Channel  
  Presonus Studio Channel  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus HP60  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  PreSonus AudioBox iTwo Studio  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  PreSonus AudioBox Studio Bundle  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  Presonus StudioLive 16.4.2  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus FireStudio Mobile  
  PreSonus FireStudio Mobile  
  ПовеќеПовеќе  
.
  PreSonus  
.
  PreSonus BlueTube DP  
  PreSonus BlueTube DP  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364315)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365295)

 
Shure
 

3 .Peavey (959350)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862845)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746044)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447401)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти