БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите SPL Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 51  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MTC-2381 Monitor Controler
Monitorski & Talkback kontroler kombinira kontrolu glasnoće, managment zvučnika i odabir izvora za stereo monitoring s talkback i cue mixing funkcijama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL 2 Control
Monitor & talkback kontroler.
ЦЕНА: 36.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Channel One
Napredni SPL-ov channel strip srednje klase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL CRESCENDO
Crescendo
World premiere!
First Eight-Channel Microphone Preamplifier featuring 120V Technology

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL CROSSOVER
Crossover
Active analog 2-way crossover

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL De-Esser
SPL auto-dinamički De-Esser.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL DeS
DeS
Dual Band De-Esser

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL DIRECTOR
Director
DA Converter and Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL DMC
DMC
Mastering Console

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL DynaMaxx
Dvokanalni kompresor/limiter/noise gate
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL EXPANSION RACK
Expansion Rack
19"-Rackmount with passive 4-way stereo output

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Frontliner
Novi channel strip kombinira: predpojačalo, kompresor, De-Esser, EQ i lampaški izlaz za potpuno snimanje.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL GAINSTATION 8 MK 2
GainStation 8 Mk2
8 Channel Microphone and Instrument Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL GEMINI M/S
GEMINI
Mastering M/S Processor

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Gold Mike MK2
Dvokanalno cijevno mikrofonsko i instrumentalno predpojačalo sa pratećom tranzistorskom mrežom A klase.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL HERMES
HERMES
Mastering Router with dual Parallel Mix

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL HPm
HPm
Headphone Monitoring Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL IRON
IRON
Mastering Compressor

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Kultube
Vrhunski cijevni stereo kompresor sa jako širokim spektrom primjene.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MADISON AD
Madison
16+16 Channel AD/DA Converter and MADI Interface

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MASTERBAY S
MasterBay S
Mastering Router

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MC16
MC16
16 Channel Mastering Monitor Controller

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MixDream
Analogni suming visoke klase sa 16 balansiranih linijskih ulaza i stereo izlazom, te balansiranom insert točkom po svakom ulaznom kanalu. Fantastična elektronika klase A čine ovu spravu jednom od najpoželjnijih analognih sabirnica na svijetu. Uređaj je dopunjen vrhunskim stereo ekspanderom, te limiterom vršnih vrijednosti, čime se još u fazi mixdowna dobiva vrhunski premasteriran miks velike glasnoće.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MixDream XP
MixDream XP je nevjerovatna mašina namijenjana Masteringu, Sumingu, Konvertiranju i brojnim drugim stvarima. Nalazi se u svakom boljem studiju...
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MMC 2
MMC je baziran na tehnološkoj platformi s 120V
SPL pojačala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL MMC2
MMC2
Multichannel Mastering Console

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL NEOS
Neos
120V Rail 24-Ch. Summing and Monitoring Console

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Passeq
Pasivni EQ, 72 pasivni filteri, 36 boost/36 cut po kanalu, 120v
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PERFORMER M1000
Performer m1000
Mono Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PERFORMER S800
Performer s800
Stereo Power Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Phonitor
Monitorsko pojačalo za slušalice u 120V tehnologiji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PHONITOR 2
Phonitor 2
120V Rail Headphone Monitoring Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PHONITOR E
Phonitor e
Headphone Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PHONITOR X
Phonitor x
Headphone Amplifier and Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PHONITOR XE
Phonitor xe
Headphone Amplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Засилувачи за Слушалки > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PHONOS
Phonos
RIAA Phono Preamplifier

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL PQ
PQ
Mastering Equalizer

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL RackPack Modell 2710
Inovativni koncept iz SPL laboratorija. Modularni uređaj u tri rekovske visine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Reducer
Reducer
200 Watts Power Soak
The Reducer reduces the power output of your guitar or bass amp.
Enjoy the full tone up to heavy distortion of a ramped up amp (head) without breaching of the peace.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Lunchbox Модуларни Системи > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL SMC 2489
Surround monitorski kontroler
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL SMC 7.1 Surround Monitor Controller
SMC 7.1
7.1 Surround Monitor Controller

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL TDx
TDx
Transient Designer module
Single slot module of the legendary Transient Designer for the 500 series.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Track One
Osnovni model channel strip uređaja u kućištu jedne rekovske visine.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Transient Designer 2
Dvokanalni dinamički procesor.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Transient Designer 4
Uređaj baziran na potpuno novoj tehnologiji oblikovanja dinamičke
karakteristike signala nezavisno od nivoa signala.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Tube Vitalizer
Lampaška verzija Vitalizer modela.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Vitalizer MK2
Vitalizer, idealan za stereo re-mastering. Jednostavan za upotrebu i intiniutivno napravljen.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Процесори > Еквилајзери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Еквилајзери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Vitalizer MK2 Tube
Lampaška verzija od najbolje prodavanog Vitalizer modela namijenjen profesionalnom snimanju i masteringu.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Динамчки Процесори > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Volume 2
Stereo kontrola glasnoće, balansirani XLR-i, pasivni "mute" prekidač.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Volume 8
High-End multikanalni kontrolor glasnoće s velikim Volumen potenciometrom (Alu. 45 mm) za svih 8 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Монитор Контролери > SPL
 
 
  Kliknite za više informacija     SPL
SPL Volume 8
8-channel Volume Controller
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > SPL
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > SPL
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364320)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746046)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523182)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446869)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти