БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Electro-Harmonix Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 60  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 12AT7 Electron Tube
12AT7 lampa za pojačalo
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube
Lampa za predpojačalo. Odlična konstrukcija, minimalna mikrofonija, vrlo dobar ton. Preporučena od većine proizvođača pojačala.
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 6CA7 Electron Tube
6CA7 lampa za pojačalo
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 6V6GT Electron Tube
6V6GT lampa za pojačalo
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix 9 DC Power Supply
Electro Harmonix 9 DC-100 EU Power Supply
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Bass Big Muff Pi
Distortion/Sustainer
The Prodigy reborn with underworld insticts comes to life wielding the drive of the original classic Big Muff Pi and the earthy support of a bass tailored design with no loss of low end. This is the pedal that bass players who loved the Big Muff sound have been waiting for.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Bass Blogger
Ispišite svoju priču tonom koji je drugačiji. Nova overdrive i fuzz pedala za bass u jednom kućištu vrhunske izrade. Osnovne tonske kontrole i
dva moda rada - dovoljne su bez obzira da li svirate punk-rock, heavy ili prosto eksperimentišete!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Big Muff Pi
Odavno poznata pedala koju su koristili još Hendrix i Santana proizvodi se i danas. Distorzija efekt: bogat, kremast i daje violinski sustain. The Big Muff krasi gitarski ton već punih 30 godina. Od “Pink Floyd-a” preko “Chemical Brothers” do “Korn-a”!

ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX BIG MUFF RUSSIAN
Back by overwhelming demand... in a mini package! The cult classic Green Russian Big Muff first shook the ground in the mid-1990s. Since then it has been heralded by guitarists and bassists for its devastating low-end and unique sludge and sizzle. The Green Russian Big Muff creates a huge tone that is all its own, but is undeniably Big Muff.
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX BIG MUFF WITH TONE WICKER
Classic Fuzz Distortion Pedal for Electric Guitar with Bypassable Tone Circuit and High-frequency Boost
ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Black Finger Compressor
Gitarski kompresor s dvije vakum lampe. Koriste ga gitaristi: Rolling Stones-i, Eric Clapton, Stevie Nicks, Chrissie Hynde i mnogi drugi gitaristi svjetskog glasa.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE
ELECTRO HARMONIX C9 ORGAN MACHINE | GUITAR AND KEYBOARD EFFECTS PEDAL

Transforms the tone of a guitar into that of a classic organ.
The C9 Organ Machine springboards off the revolutionary B9 to mine another rich vein of classic gold and provide players with nine more definitive organ and keyboard sounds. The C9 will transform your instrument into a convincing full body, electric organ or vintage electronic keyboard. For each preset chosen, it also provides precise control over important elements of that sound's sonic fingerprint like percussive click, modulation, attack/sustain, drawbar setting or high frequency content. Blend your dry signal to create beautiful layers. This pedal can also be used with keyboards.

ЦЕНА: 15.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX DELUXE BIG MUFF PI
ELECTRO HARMONIX DELUXE BIG MUFF PI | FUZZ PEDAL WITH MID-SHIFT
Fuzz lovers have gravitated toward the Big Muff for over four decades. It's been heard on countless records, and is renowned for its gnarly edge and nearly endless sustain. The electro-harmonix Deluxe Big Muff Pi fuzz pedal re-imagines this classic, packing it full of everything that made the original so awesome while adding new features to take the classic to new heights. Leading the charge of add-ons is a footswitchable Mids section, letting you instantly cut through the mix. Better yet, the Mids section is sweepable via an expression pedal, so you can conjure fuzzy wah-style sounds with ease. The Deluxe Big Muff Pi is an incredibly flexible fuzz!

ЦЕНА: 8.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Deluxe Memory Man
Analogni gitarski delay s chorus-om.
ЦЕНА: 18.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Double Muff
Fuzz/Overdrive
Classic dual overdrive. The original 1969 plug-in Muff Fuzz had just a touch of overdrive and sounded like a vintage amp with a slightly torn speaker. We paired two of these together in one box to create the Double Muff. Use just one Muff for a hint of milky distortion, or cascade the second Muff for over-the-top overdrive that turns the milk into cream. Two distortions in one!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix East River Drive
Electro-Harmonix East River Drive Overdrive creates classic overdrive that's as bold as New York City.
ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX EAST RIVER SIDE
Overdrive Pedal for Electric Guitar with Volume, Drive, and Tone Controls and True Bypass
ЦЕНА: 4.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix EHX Pedal Bag
Organize your pedals with this padded and lightweight Electro-Harmonix pedal board with bag. Made of durable canvas, enclosing a stiff non-slip board, the EH pedal board securely holds effect boxes of all sizes and shapes.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix EL34 Electron Tube
EL34 lampa za pojačalo
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX EL34 VACUUM TUBE
The Electro Harmonix EL34EH is one of the most musical EL34 available today. It is powerful without being harsh. It is the perfect replacement for older guitar amps as well as modern Hi-Fi amps. The EL34EH is the perfect mix of balanced tone with good power.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix EL84 Electron Tube
EL84 lampa za pojačalo
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Flanger Hoax
Flanger pedala direktnog efekt izlaza.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
9.400,oo ден

НОВА ЦЕНА :
7.600,oo ден

Sample/Loop Guitar Effects Pedal with 2 Decay Modes and Latch Function

ЦЕНА: 9.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Germanium OD
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.200,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo денKlasična Overdrive pedala s Germanium tranzistorom u čvrstom kućištu.

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Grail
Kompaktni gitarski digitalni Reverb. Koriste ga gitaristi: iz Red Hot Chili Peppers-a, White Zombie, Limp Bizkit, Kid Rock i mnogi drugi
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Grail Plus
Nadograđena pedala Holy Grail s sjajnim Room Reverb-om i multi-funkcionalnim kontrolama: reverba, time, damping i modulation speed funkcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Holy Stain
Analogna multi-efekt pedala s efektima: Reverb, Tremolo, Pitch-shift, Drive i Fuzz.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Hot Tubes Overdrive
Distortion/overdrive pedala s dvije lampe u kućištu od brušenog aluminija.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Hum Debugger
Apsolutna eliminacija šuma iz bilo kojeg audio izvora.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Metal Muff
Distorzija s Top Boost-om. Stisnite svoju pedalu za METAL.
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Micro Metal Muff

Distortion pedala namjenjena ljubiteljima čvršćeg zvuka. Pun pogofak. Metalno kućište. Vrhunska
izrada!

ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Micro POG Polyphonic Octave Generator
Učinite da vaših 6 žica zvoni kao 12. Napumpajte bas s 4 žice, da zazvuči kao s 8. Pretvorite gitaru u bas. Generirajte zvuk orgulja u harmonike. Pustite mašti na volju.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Mole Bass Booster
The Mole is a bass booster that helps bassists and guitarists unearth a sound that is positively subterranean.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF
ELECTRO HARMONIX NANO BASS BIG MUFF | DISTORTION BASS GUITAR EFFECTS PEDAL

Big sound in a small pedal.
The new Nano Bass Big Muff is the latest EHX bass guitar, effect pedal. It delivers that huge Bass Big Muff sound in a nano-sized package. With voicing inspired by the battle-tank green, Russian Big Muff and a classic Big Muff Pi layout of Sustain, Tone and Volume controls, it provides sounds ranging from a slight but satisfying grit to an over-the-top wall of bass fuzz.

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano BassBalls
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Not one, but two narrow filters sweep your tones under control of the envelope, generating very unique vocal-like sounds.
Not only designed for and great on bass guitar, but also very funky on guitar.

ЦЕНА: 4.050 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Big Muff Pi
Distortion/Fuzz Pedal with Volume, Sustain, and Tone Controls
ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Clone Chorus
Analog Chorus
The heritage of classic Electro-Harmonix Small
Clone chorus comes full circle in an economy version. Chorusing is an effect that bends the frequency of the input signal and blends it with the original sound, creating a shimmering doubling effect.

ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Dr.Q
Klasični Funk box 1970-tih sada zatočen u malu metalnu kutiju.Dinamički prepoznatljiv super wah funky ton.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Pocket Metal Muff
A small pedal with a ton of firepower!
ЦЕНА: 3.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Nano Small Stone
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
4.100,oo денAnalog Phase Shifter
Get the sound that made the Classic 1970 Small Stone famous. Generates thick sweeping phase shifting with liquid transparency. Feedback color control adds a tingling swirl.

ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix No.1 Echo digital delay
Electro-Harmonix has a reputation for quality delays and the #1 Echo is a prime example. The tone is ultra high quality up to two seconds of maximum warm analog-sounding delay. The feedback control sets number of repeats and how fast they fade. The blend control lets you adjust the balance of echo volume with straight through signal, putting your sound exactly in the pocket you want.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Octave Multiplexer
Ova pedala generira vaš ton u duboki prodorni. U realnom vremenu. Koriste ga instrumentalisti, ali i
pjevači. Zazvučite kao Barry White!

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix POG2
Polifoni generator Oktava za gitaru i bas.
ЦЕНА: 20.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Q-Tron Envelope Filter
Funkie Envelope Filter gitarska pedala.
ЦЕНА: 8.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX SATISFACTION FUZZ
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
4.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
3.600,oo ден
ELECTRO HARMONIX SATISFACTION | FUZZ GUITAR EFFECTS PEDAL

The Electro Harmonix Satisfaction is a guitar Fuzz pedal effect.
EHX re-creates the classic fuzztone pedal with the Satisfaction Fuzz, now updated with true bypass circuitry for optimum signal path integrity.
The Satisfaction Fuzz features an elemental two-knob layout with controls for Volume and Attack (fuzz). True to the genre, this classically-voiced fuzztone creates a sound that is anything but subtle and goes from an aggressive rasp to full-on fuzzed-out mayhem!

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Бас Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Small Clone
The Electro-Harmonix Small Clone Analog Chorus Pedal delivers luxurious analog chorus effects, a distinctive tone, and flexibility that sets it apart from similar guitar effects pedals.
ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX SMALL STONE PHASE
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
5.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
3.900,oo ден

ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Soul Food
Tone aficionados kept telling EHX's Mike Matthews about a pedal that had achieved a lot of buzz because it was only obtainable at an exorbitant price.
ЦЕНА: 5.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Stereo Electric Mistress
Flange/Chorus pedala s filter efektima: Rate, Flanger i Chorus kontrolni potovi i vrlo čvrste konstrukcije.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro Harmonix Stereo Memory Man with Hazarai
Echo + multi-tap delay + reverse echo + performance looper s do 30 sekundi loop time-a i to sve skupa = pravi stereo!
ЦЕНА: 13.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX SWITCH BLADE CHANNEL SELECTOR
Switch your signal between two different amplifiers, two different pedal boards or two different speaker cabinets. Flexible channel switching built into a compact die-cast case
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX TALKING PEDAL
Vocal Formant Filter Guitar Pedal with One-piece Chassis and Built-in Fuzz Effect
ЦЕНА: 5.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX TRIANGLE BIG MUFF
Triangle Big Muff
ЦЕНА: 7.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL
ELECTRO HARMONIX WAILER | WAH PEDAL

The Wailer Wah features the great sound and tone of the award winning Crying Tone Wah in a rugged, lightweight pedal and with a traditional rack and pinion style operating mechanism. It’s also extremely affordable.

ЦЕНА: 4.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix 6L6 PLATINUM MATCH
6L6 lampa za pojačalo Electro-Harmonix PLATINUM MATCH
These are Electro-Harmonix 6L6EHs in platinum matched sets. Their platinum matching process consists of a 24-hour tube burn-in period followed by a bias (plate) current measurement in milliamps.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Crying Tone
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
7.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
5.400,oo денThe wah wah pedal was introduced in the 1960s. Now, almost half a century later, Electro-Harmonix has solved many of its inherent problems by creating a gorgeous wah with absolutely no moving parts and the sweetest tone.

ЦЕНА: 7.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Ефект Процесори > Electro-Harmonix
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Germanium 4 Big Muff Pi
The origins of the Germanium4 Big Muff Pi can be traced to Mike Matthews and Robert Myer’s early Electro-Harmonix-branded creations. One of their very first effects, 1968’s LPB-1 linear power booster, ushered in the age of overdrive and is still in production to this day.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Memory Boy
What is it that makes a performance legend? Experience and design integrity make a legend. Since the early 1970’s, Electro-Harmonix has been designing analog delays featured on some of the greatest recordings and used by legendary musicians throughout the world. From the original Memory Man to the Deluxe Memory Man, still available today, our delays are desired instruments for the organic tones that deliver textures that define quality.
ЦЕНА: 6.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Neo Clone Analog Chorus
Lush, analog chorus designed to recreate our legendary Small Clone in a pedal-board friendly package. Using a high quality bucket brigade chip and the same classic Small Clone circuit, this true analog design has been massaged and tweaked for accuracy and superior sonic qualities. The Neo Clone delivers the Classic Small Clone sound at a price that sweeps the competition away.
ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
 
 
  Kliknite za više informacija     Electro-Harmonix
Electro-Harmonix Screaming Bird
EXTRA ПОНУДА!
СТАРА ЦЕНА:
3.600,oo ден

НОВА ЦЕНА :
2.400,oo ден
The Electro-Harmonix Screaming Bird Treble Booster guitar pedal is based on the classic design from the '70s. Now the boost effect is back to help your sound take new flight.

ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Ефекти и Педали > Гитарски Педали > Electro-Harmonix
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ПОНУДА > Electro-Harmonix
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Electro-Harmonix   
.
  Electro Harmonix Nano Big Muff Pi  
  Electro Harmonix Nano Big Muff Pi  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER  
  ELECTRO HARMONIX FREEZE SOUND RETAINER  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Bass Blogger  
  Electro Harmonix East River Drive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix East River Drive  
  Electro Harmonix East River Drive  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  Electro Harmonix 12AX7 Electron Tube  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Small Clone  
  Electro Harmonix Small Clone  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro-Harmonix 6L6 PLATINUM MATCH  
  Electro-Harmonix 6L6 PLATINUM MATCH  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Deluxe Memory Man  
  Electro Harmonix Deluxe Memory Man  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923637)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574459)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти