БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Alesis Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 43  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis ASP-1 Sustain Pedal

Your favorite keyboard, now with more sustain.

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS ASP2
Universal Sustain Pedal Footswitch with Hard-wired 6' Cable and 1/4" Connector
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Педали > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS COMMAND KIT
ALESIS COMMAND KIT | 8-PIECE ELECTRONIC DRUM KIT WITH MESH SNARE AND MESH KICK

This eight-piece electronic drum kit features an exclusive Alesis mesh snare and mesh kick (patent pending) that deliver an authentic drumming experience. Along with the 8” mesh kick and a 10” dual-zone mesh snare drum, there are also two 9” dual-zone rack toms and an 11” dual-zone floor tom. The set also features a 10” ride cymbal, a 10” hi-hat with pedal and a 10” crash with choke. The included Advanced Drum Module features 70 drum kits (50 factory + 20 user) with over 600 sounds and 60 play-along tracks, built-in metronome to sharpen your skills and more. The premium chrome 4-post rack keeps everything solidly anchored, no matter how hard you play.

ЦЕНА: 54.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS COMPACT KIT 7
ALESIS COMPACT KIT 7 | 7-PAD PORTABLE TABLETOP DRUM KIT

Full-featured drumming fun for drummers just starting out or non-drummers who just want to have fun!
The Alesis CompactKit 7 is a tabletop electronic drum kit with seven velocity-sensitive drum pads that deliver realistic drum sound with the feel and response of real drums. It also comes with two pedals for hi-hat and kick drum, so you’ll really feel as if you’re sitting down at an actual set. There are 100’s of built-in percussion voices, preset drum kits and play-along songs, so you can get started right away with your own customized sound.

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DM Lite Kit
ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА :
22.300,oo ден

НОВА ЦЕНА :
19.900,oo ден


The Alesis DM Lite Kit with light-up LED pads will have any novice or accomplished drummer playing—and playing better—right away.

ЦЕНА: 22.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DM10
РАСПРОДАДЕНО

High Definition Drum Module w/Dynamic Articulation

ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DM10 Studio Kit
ХИТ ЦЕНА!
EВРОПСКА ЦЕНА: 799 €
АРТИСТ ЦЕНА:
45900,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Novi profesionalni studijski set sa DM10 modulom. Alesis polaže velike nade u ovaj set, jer cijena je zaista nevjerovatna. Full set bubnja, samo sjedi i sviraj. Posao obavljen, zabava zagarantovana!

ЦЕНА: 53.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DM10 X Kit
РАСПРОДАДЕНО

Serious sizes, serious sound, and our finest hardware yet.
The DM10 X Kit is a premium six-piece professional electronic drum set with 10" and 12" drum pads, 12", 14", and 16" cymbals, the top-of-the-line DM10 module and the best-in-class chrome-plated XRack.

ЦЕНА: 64.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DM6 USB Kit
Нов сет електрични тапани од Alesis-овата лабораторија на звукот.
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis DRP100
Electronic Drum Reference Headphones
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > Студиски Слушалки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Elevate 3

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS FORGE KIT
ALESIS FORGE KIT | 8-PIECE ELECTRONIC DRUM KIT WITH FORGE DRUM MODULE

The Alesis Forge Kit is a complete 8-piece electronic drum kit that includes everything you need to play like a pro. It features an 11” dual-zone snare and three 8” tom pads for great feel and natural response, plus a kick drum pad with pedal. Three cymbals give you a virtually unlimited range of playing expression and the premium chrome 4-post mounting rack keeps everything solid and secure. The setup also includes the powerful Forge Drum Module that features 70 drum kits (50 factory + 20 user) with over 600 sounds and 60 play-along tracks, built-in metronome to sharpen your skills and more.

ЦЕНА: 37.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Guitar link Wireless
GuitarLink Wireless provides unrestricted action as you move about the stage with your guitar or bass. The unique receiver is battery powered, and small enough to sit anywhere—even in your pedalboard!
ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Избор по Конструкција > Бежични Микрофони > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis LineLink USB Audio Kabel
Record your mixer, keyboard, sampler, or drum machine in stereo to your computer.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Alesis
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis M1 Active 320 USB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Par aktivnih zvučnika s USB-om

ЦЕНА: 7.100 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Монитори > Активни Монитори > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Монитори > Активни Монитори > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis MicLink USB Audio Cabel
MicLink makes it easy to direct-connect any dynamic microphone to USB for mono recording.
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS MICLINK XLR USB CABLE

ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis MultiMix 12R
Who said you can’t take it with you? Our MultiMix line combines studio-quality components and effects processing with rock-solid construction for the ultimate in compact mixers — all at prices wandering musicians will love.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS MULTIMIX 4 USB FX
ALESIS MULTIMIX 4 USB FX | 4-CHANNEL USB MIXER WITH EFFECTS

This 4-channel mixer also offers eight effects and a USB audio interface to give you a flexible compact mixing and recording solution. The XLR-1/4” combo jacks facilitate the connection of virtually any mic or audio input device, plus you have access to a stereo pair over 1/4” and a 1/8” stereo aux in.

ЦЕНА: 6.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS MULTIMIX 8 USB FX
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
11.500,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
9.100,oo денALESIS MULTIMIX 8 USB FX | USB 1.1 MIXER WITH USB AND FX

8-channel mixer with an FX/USB audio interface, mic, line, and guitar-level inputs, and more.
The MutliMix 8 USB FX compact mixer comes with built-in effects and doubles as a computer recording interface so you can mix, record, or do both at the same time. Whether you are mixing a band or sub-mixing a group of inputs, such as a drumset, the MultiMix 8 USB FX is easy to use, rugged, and packed with features. Offering microphone inputs with phantom power, guitar-direct inputs, and line-level inputs for connecting everything else, plus a wide range of effects, the MultiMix 8 USB FX delivers clean audio to your PA or recording system with hassle-free computer connection.

ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Миксети > Аналогни Миксети > Alesis
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Nitro Mesh Electronic Drum Set
5-piece Electronic Drum Set with Mesh Heads, 3 x Cymbals, and Nitro Sound Module
ЦЕНА: 29.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS PRO X HI-HAT
12" Dual-cymbal Hi-hat Controller for DM8 and DM10 Series Electronic Drum Kits, with 2 x Trigger Cables

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Pro X Kick
Rock-solid response and precise control.
With the Alesis Pro X Kick pedal, you get a professional bass drum pedal built for rock-solid performance. Whether you play an acoustic or electronic set, the Pro X Kick is loaded with heavy-duty adjustable components, making it the right choice for every drummer and the perfect addition to any drumset.

ЦЕНА: 3.700 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Q25
Complete, Compact Control.
Looking for a compact, no-hassle MIDI controller for all your music software and hardware needs? Tired of keyboard controllers jammed with knobs and sliders you'll never use? Are you ready to just plug and play? If yes, the Q series of MIDI keyboard controllers is for you.

ЦЕНА: 5.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Q49
Potpuna hromatska kontrola! MIDI keyboard kontroller od 49 tipki poveziv s USB-om.

ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 6100,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6600,oo ден

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Alesis
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Q61
The Q-series USB/MIDI controllers from Alesis are the no-nonsense way to add expressive MIDI control to your production and performance.
ЦЕНА: 8.300 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Q88
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
88-Key USB/MIDI Keyboard Controller

ЦЕНА: 12.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 88 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS RECITAL 88
88-Key Digital Piano with Full-Sized Keys
ЦЕНА: 18.300 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Home > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > Дигитални Пијана > Stage > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS RECITAL PRO
88-key Digital Piano with Hammer-action Keyboard, Lesson Mode, Recording, Integrated Speakers, Metronome, Onboard Effects, Sustain Pedal Input, and Headphone Output
ЦЕНА: 26.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Аналогни и Моделирачки Синтисајзери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Sample Pad
Customize your drum or percussion setup by adding your own unique sounds.
ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > Останати MIDI контролери > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis SAMPLE PAD 4
4-pad Electronic Percussion Instrument with 25 Sounds and 10 Kits, Expandable via SD Card Media, and up to 2 External Triggers
ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis Sample Pad Pro
All-In-One Percussion Instrument
ЦЕНА: 22.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis SR16
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.00,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
7.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Ritam mašina 16-bit stereo. 16-glasovno polifonija. 50 user, 50 preset kompleta.

ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Alesis
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis SR18 Drum Machine
Ritam mašina s 32MB zvučnom bibliotekom uključivši bass synth-ove. Ugrađeni FX efekti. Napajanje AC ili na baterije.
ЦЕНА: 16.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Drum&Groove Computers > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis STEALTHKICK PACK
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 9.200,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.200,oo ден

KICK PEDAL & COMPACT TRIGGER COMBO

ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Alesis
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis V25
ПОПУСТ!
НОВА ЦЕНА : 5600,oo ден
СТАРА ЦЕНА : 6100,oo денThe Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 6.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis V49
The Building Blocks for any Music Producer

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis V61
The Building Blocks for any Music Producer
ЦЕНА: 10.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS VI 49
49-key Semi-weighted USB MIDI Keyboard Controller with Aftertouch, 16 Backlit Pads, Two Wheels, 12 Assignable Knobs, and 36 Assignable Buttons
ЦЕНА: 14.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 49 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
ALESIS VI25
ALESIS VI25 | ADVANCED 25-KEY USB MIDI KEYBOARD CONTROLLER

The Alesis VI25 is an advanced USB/MIDI keyboard MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 25 velocity-sensitive semi-weighted keys with aftertouch and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies. VI25 also features 8 assignable knobs and 24 assignable buttons for manipulating effect plugins and virtual instruments: open and close filters, adjust volume levels, activate effects, tweak parameters, and more. 16 velocity-sensitive RGB trigger pads allow you to launch clips or finger drum with exceptional response and colorful visual feedback. Plus, pitch and modulation wheels expand the expressive capabilities of your performing.

ЦЕНА: 10.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 25 Типки > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
Alesis VI61
The Alesis VI61 is an advanced USB/MIDI keyboard MIDI controller that lets you take command of your music software with a series of pads, knobs, and buttons. With 61 velocity-sensitive semi-weighted keys with aftertouch and Octave Up/Down buttons, you can expand the keyboard to the full melodic range and play bass lines, chords, and melodies.
ЦЕНА: 17.500 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Клавијатури > MIDI Клавијатури и Контролери > MIDI Клавијатури - 61 Типкa > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
DM6
Performance Electronic Drum Module
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Alesis
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Keyboard & Pads Контролери > Alesis
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Електронски Тапани > Alesis
 
 
  Kliknite za više informacija     Alesis
MultiMix 10 Wireless
10-Channel Rackmount Mixer with Bluetooth Wireless
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Миксети > "Rack" и Мали Миксети (<16Канали) > Alesis
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Миксети > Alesis
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Alesis   
.
  Alesis Q88  
  Alesis Q88  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  Alesis STEALTHKICK PACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis DM6 USB Kit  
  Alesis Sample Pad Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Sample Pad Pro  
  Alesis Sample Pad Pro  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis V61  
  Alesis V61  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  ALESIS COMPACT KIT 7  
  ALESIS COMPACT KIT 7  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis Sample Pad  
  Alesis Sample Pad  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Alesis  
.
  Alesis VI61  
  Alesis VI61  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959349)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523180)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти