БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите American Audio Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 17  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio Audio Genie II
Turn your music from analog to digital with ease!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Уреди за Репродукција и Снимање > Останато > American Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
AMERICAN AUDIO BL-40

ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ДЈ Слушалки > American Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Студиски Слушалки > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio CDI100 MP3
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 12.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
8.900,oo ден

Professional MP3/CD & CD-R Player

ЦЕНА: 12.100 ДЕН
 
Kатегорија: ДЈ > ЦД Плеери > American Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio DDR-PRO6 professional doubledoor Rack
Profesionalni rack za audio i rasvjetne komponente
ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio DDR-PRO8 professional doubledoor Rack
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente.
ЦЕНА: 9.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio DDR2 Doubledoorrack 19 2 RMS
Profesionalni doubledoor Rack za audio ili svjetlosne komponente s dvije visine.


ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio DDR3 Doubledoorrack 19 3 RMS
DDR3 Doubledoorrack 19" 3 RMS

Profesionalni l L-rack za audio i rasvjetne komponente

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio MC2
MC2 Microphone holder, rubber, black.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio Microphone Case
Kofer za 12 mikrofona i pribor. Odlična zaštita pri transportu i spremanju. Napravljen s metalik crnim aluminijskim finishem.
ЦЕНА: 3.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio Microphone Stand High ECO-MS1
Stalak za mikrofon
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > American Audio
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio Microphone Stand Small
Мал микрофонски сталак прилагоден за озвучување на бас тапан, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio Mini LED Gooseneck lamp XLR
High quality gooseneck lamp with 4 extreme bright LED.
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела > American Audio
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio RT1
Adapter for microphone stands.
RT1 reduction thread 3/8" (int.); 5/8".

ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio VIZI LED Spot Case
This DUO moving head flight case offers maximum protection for two ADJ VIZI LED Spot or similar.
ЦЕНА: 7.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio VLP1500
Pojačalo snage 500W RMS po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > American Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
American Audio VLP2500
Pojačalo snage 750W RMS-a po kanalu pri @ 8 Ohm-a.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Засилувачи > Стандардни Засилувачи > American Audio
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > American Audio
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > American Audio
 
 
  Kliknite za više informacija     American Audio
AMERICAN DJ MEGA PAR PROFILE PLUS
The ADJ Mega Par Profile Plus is a compact, low profile par designed for uplighting, stage lighting and will bring color and excitement to any event. This 2-IN-1 LED Par offers RGB color mixing plus UV black light making it a multi-use wash fixture
ЦЕНА: 5.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par > American Audio
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364313)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959347)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923636)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574458)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447399)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти