БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Elation Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 35  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Chase Bar IEC
Četiri kanalni DMX bar s 16 ugrađenih paterna.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Design Panel 72 RGB B MKII IP65
Color L.E.D. Wash Panel
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Wash > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation DMX BRANCH 4
- 4-stazni DMX distributor, 1 x DMX ulaz, 4 x DMX izlazi & 1 DMX thru
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation DMX Operator 192
• 12 Fixtures- 16 DMX kanalna konzola za regulaciju osvjetljenja
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation DMX Operator Pro
Hibridni kontroler namijenjen pokretnim svijetlima i Par Can reflektorima. Sve u jednom. S 136 DMX kanala. 128 kanala za pokretna svijetla i 8 kanala za Par Can reflektore.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation ELED TRI 64 polished
Profesionalni LED PAR reflektor s TRI LED lampama.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > LED Par > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation LC-8SP
Kompaktni 8-kanalni Power paket (patentirano za Light Copilot & Light Copilot II)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation LED OPERATOR
RGB LED kontroler posebno jednostavan za upotrebu.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Magic 260
DMX kontroler s 260 kanala.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Opto Branch 4
РАСПРОДАДЕНО

4-way DMX distributor
19" rack mountable - single space

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Pro FS

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation RMD 1210
12 kanalni modularni digitalni dimmer paket.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation SceneSetter24
24 kanalna konvencionalna konzola za regulaciju rasvjete
ЦЕНА: 13.200 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Show Designer II CF
Svijetlosni kontroler Elation s 48 multi-funkcionalnih kontrolera.
ЦЕНА: 95.000 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation ST-157
Stalak Lift s vitlo sistemom za dizanje. Nosivosti do 150 kg.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Truss Системи и Држачи > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF1000 Barndoor
Barndoor for TF1000 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF1000-A 1,0kW
- Professional 1000W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF1000-S 1,0kW
- Professional 1000W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF500 Barndoor
Barndoor for TF500 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF500 Frame
Filterframe for TF500 black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF500-A 0,5kW
- Professional 500W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TF500-S 0,5kW
- Professional 500W floodlight with high-quality reflector for the use of R7s linear halogen lamps. With colour frame. Road-proof aluminium die-cast casing.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP1000 Barndoor
Opcionalna vratašca namijenjena kazališnom usmjerenom reflektoru TSP-1000.


ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP1000 Filterframe
Zaštitni filter TSP1000-B namijenjen kazališnom reflektoru TSP1000PC-B i sličnima. Dolazi u crnoj boji.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP1000FN-B
Profesionalni kazališni spot reflektor vrlo jakog izlaza s dvije leće.
ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP1000PC
The ELATION TSP-Spot-Series is a series of professional theatre spots with high efficiency light output.
Two different lenses (fresnel and plan-convex) are available. The lamp position can be adjusted from the backside.
The rugged aluminum body is leightweight and therefore easy to use on truss or theatre ceilings.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP2000 Filterframe
filterframe for TSP2000-B Theater Spot black.
Optional filterframe for color filters. The filterframe is made of steel and comes in black color.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP2000Barndoor
barndoor for TSP2000-B.
Optional barndoor for TSP-2000 Theater Spots.

The barndoor has 4 flaps to cut the beam and “form” the light. The 4 flaps are adjustable.
The barndoor is made of steel and comes with black paint.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP2000FN-B
Profesionalni kazališni spot reflektor vrlo jakog izlaza s dvije leće.
ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP2000PC-B
Profesionalni kazališni spot reflektor vrlo jakog izlaza s dvije leće.
ЦЕНА: 9.100 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP500 Filterframe
filterframe for TSP500-B Theater Spot black
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP500FN-B
Profesionalni kazališni spot reflektor vrlo jakog izlaza s dvije leće.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation TSP500PC-B
Profesionalni kazališni spot reflektor vrlo jakog izlaza s dvije leće.
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Светлосни Тела > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation Uni Bar - single DMX dimmer
Novi vrlo kompaktni DMX dimmer namijenjen postavljanju na truss sistem ili stalke.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Клубски и ДЈ Светла > Светлосни Тела > Elation
Kатегорија: Светла > Концертни Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Театарски Светла > Контролери > Elation
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > Контролери > Elation
 
 
  Kliknite za više informacija     Elation
Elation X-Fade 6
Zidni manualni playback sistem s 6 kanala DMX dizajniran za kombinaciju s US junction box-om. U kompletu i daljinski upravljač.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Декоративни Светла > За Внатрешна Употреба > Elation
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2355730)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360183)

 
Shure
 

3 .Peavey (956492)

 
Peavey
 

4 .Gewa (919915)

 
Gewa
 

5 .Rode (859273)

 
Rode
 

6 .American DJ (759340)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743106)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597369)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587779)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572325)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520581)

 
Washburn
 

12 .Akai (475873)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445545)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445543)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364022)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти