БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Godin Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 16  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin 5th Avenue Archtop Acoustic Guitar
The archtop acoustic of the past, for today's modern musician.The Godin 5th Avenue brings you back to a time when the archtop acoustic guitar reigned supreme.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin 5th Avenue CW Kingpin II
РАСПРОДАДЕНО

The latest model in the 5th Avenue line-up features a Cutaway body design and the added sounds of two Godin Kingpin P90 single-coil pickups delivering all that classic, vintage tone with presence, clarity and a little attitude thrown in for good measure!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin 5th Avenue Kingpin P90
РАСПРОДАДЕНО

The Godin 5th Avenue brings you back to a time when the archtop acoustic guitar reigned supreme. With the soul of a 1950’s archtop, the 5th Avenue is a true vintage spirit of yesterday with today’s level of modern playability.

ЦЕНА: 45.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin 5th Avenue Uptown
РАСПРОДАДЕНО

A North-American made archtop with dual humbuckers, genuine Bigsby tremolo and pizzazz up the wazoo.

ЦЕНА: 89.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin A4 FRETLESS SA
РАСПРОДАДЕНО

A5 basses produce superb acoustic bass sounds from instruments that are only slightly larger than a standard solid body bass and much lighter. The two chambered body design found in all of the A-Series instruments is also at work in the A4.

ЦЕНА: 81.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Бас Гитари > Godin
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin A6 Ultra
РАСПРОДАДЕНО

The A6 Ultra continues with the innovative concepts found in all Godin A-series guitars, such as combining amazing plugged-in acoustic sound with the feel of an electric neck, along with a chambered body design that virtually eliminates feedback in live & loud settings.

ЦЕНА: 49.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin ACS-SA Black Pearl
РАСПРОДАДЕНО

The Godin ACS SLIM NYLON 6-String Electro Classical Acoustic Guitar, Synth Access, Black Pearl. MIDI ready nylon string, slim neck, acoustic-electric guitar for the 21st century with endless sonic possibilities.

ЦЕНА: 78.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Акустични Гитари > Godin
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Freeway Floyd
РАСПРОДАДЕНО

The resounding success of the Freeway Classic inspired Robert Godin to design two new guitars based on the Classic model.

ЦЕНА: 37.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Hard Tension Classical Strings
A nylon set recommend for higher definition and better performance.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Icon Type 3 Lollar P90
РАСПРОДАДЕНО

Incredible tone & vibe...From fat clean sounds to hard driving rock tones with grind. The Icon Type3 model features a special Custom Matched Set of Lollar P90 pickups, specificly designed for this guitar by Jason Lollar.

ЦЕНА: 69.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin LGXT AA
The unprecedented power of this instrument comes from its combination of electric guitar sounds, acoustic guitar sounds, and fast guitar synth tracking. This combination of fast synth tracking and a tremolo system makes for incredible sonic power and delivers it in a very user-friendly package.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Multiac Nylon SA
The original Multiac Nylon combines cutting edge acoustic guitar design with state-of-the-art on-board electronics and synth access.
Natural High-Gloss finish

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Multiac Spectrum SA
The renowned electro-acoustic Multiac series gets a new steel string model with the addition of the Multiac Spectrum SA. It features a new larger mahogany body design, Seymour Duncan Lipstick pickup in the neck, Custom Godin electronics along with separate tone and volume controls for the Lipstick pickup, as well as 13-pin capabilities for computer & synth access.
Natural High-Gloss finish

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрично-Акустични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Normal Tension Classical Strings
A nylon set recommend for higher definition and better performance.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Жици > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Redline1
РАСПРОДАДЕНО

The Redline 1 features the wonderfully simple yet effective combination of 1 pick-up and 1 volume knob.

ЦЕНА: 31.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
  Kliknite za više informacija     Godin
Godin Session Vintage Burts
From rock to blues to country, the Session is a guitar with tonal versatility, style and value, all in one instrument that won't break the bank.
Colors: Blackburst SG, Black HG, Cream HG, Rustic Burst SG, Vintage Burst SG, Lightburst HG

ЦЕНА: 33.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > Godin
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357336)

 
Behringer
 

2 .Shure (1361165)

 
Shure
 

3 .Peavey (957072)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920669)

 
Gewa
 

5 .Rode (859960)

 
Rode
 

6 .American DJ (759763)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743738)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597741)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588089)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572729)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520969)

 
Washburn
 

12 .Akai (476187)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445901)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445759)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364250)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти