БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Bugera Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 17  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA 112 TS | 1X12 80W GUITAR CABINET
BUGERA 112 TS | 1X12 80W GUITAR CABINET

The 112TS pushes an incredibly powerful 80 watts through a single 12" Turbosound speaker. You get traditional guitar cabinet style and portability with a high-sensitivity design that puts more power into your output signal, producing an unparalleled presence and warm, even low end. And for versatility's sake, you'll have configurable output options, so you can expand your rig with another 112TS or other Bugera speaker cabinet for bigger sound or even true stereo operation.

ЦЕНА: 11.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera 12AX7A
Ultra low-noise dual-triode preamp tube designed to complement your power stage with real valve satisfaction.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera 212V BK
The BUGERA 212V-BK is not only the perfect complement for our BUGERA all-tube amp heads; it also matches virtually any other amp head. We proudly load this straight-front 2 x 12" cabinet with the same speakers that have impressed bar band warriors and seasoned pros alike — and yes, we still make them ourselves in our very own factory.
ЦЕНА: 11.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera 412F
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

When used as a half- or full-stack, the BUGERA 412F-BK not only perfectly complements our BUGERA all-tube amp heads, but also matches virtually any other amp head. And it packs all the punch and high-quality sound you’ve come to expect from BUGERA.

ЦЕНА: 13.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera 412H Cabinet
The Bugera 412H-BK half stack not only perfectly compliments the Bugera heads, but also suits guitarists of all genres and abilities.
ЦЕНА: 16.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски КАБИНЕТИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA 5881-4
The BUGERA 5881 is all about classic American tube tone. It has an emphasis on power, durability, consistency and high power handling capability.
ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA AC60 ACOUSTIC AMP
BUGERA AC60 | 60W 2-CHANNEL ACOUSTIC AMP

Powerful and Compact Acoustic Guitar Amplifier
Bugera's AC60 acoustic guitar combo amplifier offers plenty of power and a manageable size, making it a convenient solution for your acoustic amplification needs. The AC60's voice is clear and a true representation of your performance, thanks to the amp's 60 watts being projected through an 8" Turbosound speaker. Two independent channels allow you to perform with two instruments or an instrument and a microphone. And the AC60 has plenty of ins and outs to ensure the tone you send to the house is exactly what you want your audience to hear.

ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Засилувачи за Акустични Инструменти > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera BN115TS Bass Cabinet
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
23.400,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
17.900,oo денHigh-Performance, Lightweight 2,000-Watt Bass Cabinet with 1 x 15"
TURBOSOUND Speaker and 1" Horn Driver

ЦЕНА: 23.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас КАБИНЕТИ > Bugera
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA BXD12
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА :
22.900,oo ден

ЖЕШКА ПОНУДА :
15.900,oo ден2-ch 1,000-watt 12" Bass Combo Amp with Compressor

ЦЕНА: 22.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - КОМБО > Bugera
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Бас Засилувачи - ГАЛВИ > Bugera
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera ECC 83A
A close cousin of 12AX7, this ultra low-noise dual-triode preamp tube replicates the valves found in old European-made guitar amps.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE
BEHRINGER BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE

4 Matched and Hand-Selected Power Pentodes


The EL84 is the little brother of the EL34 and originated in Europe. Its typical touch-sensitive sustain and articulation led to the famous British sound. The BUGERA EL84 is true to its classic roots and designed to the original specs to produce the tight, aggressive yet warm and smooth tone with its defined bass, crushing mid range and crystal-like highs.

ЦЕНА: 3.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA EL84 VACUUM TUBE
BUGERA EL 84

A breed of British-style power pentode tubes known for producing chiming, articulate overdriven tones. The Bugera EL84 Premium Power Pentod Amplifier Tube brings British tone and growl to guitar amplifiers.

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Лампи > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA G5 INFINIUM
Bugera G5 5W Tube Guitar Amp Head

ПОПУСТ!
СТАРА ЦЕНА : 18500,oo ден
НОВА ЦЕНА : 13900,oo ден

ЦЕНА: 18.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Bugera
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
BUGERA T5 INFINIUM
BUGERA T5 INFINIUM | GUITAR VALVE AMP HEAD

The Bugera T5 INFINIUM Guitar Valve Amplifier Head is a true Class-A amp head that delivers 5, tube soaked Watts. With a sublime look and feel, the T5 features Infinium Life Multiplier Technology, a technology that not only controls your output tube’s status, but can extend its lifespan by up to 20 times.

ЦЕНА: 14.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera T50 Infinium
50-watt, 2-channel Tube Amp Head with Switchable Class A/Class AB Operation and Onboard Reverb
ЦЕНА: 25.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - ГЛАВИ > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera V22 Infinium
22-watt 2-channel All-tube 1x12" Guitar Combo Amplifier with Reverb, EQ, Normal and Bright Inputs, Selectable Triode or Pentode Operation, and Tube Life Multiplier Technology
ЦЕНА: 28.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Bugera
 
 
  Kliknite za više informacija     Bugera
Bugera V5
5-Watti Klase-A lampaško gitarsko pojačalo s Reverbom i atenuatorom snage. Dizajn je posebna priča. Nikada nebi rekli da je ovo cijenom prihvatljivo lampaško pojačalo, jer jednostavno izgleda kao skupi custom-i, fenomenalno.
ЦЕНА: 15.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > Bugera
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Bugera   
.
  BUGERA AC60 ACOUSTIC AMP  
  BUGERA AC60 ACOUSTIC AMP  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE  
  BUGERA EL 84-4 GUITAR AMPLIFIER TUBE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera 412H Cabinet  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  Bugera BN115TS Bass Cabinet  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA EL84 VACUUM TUBE  
  BUGERA EL84 VACUUM TUBE  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA G5 INFINIUM  
  BUGERA G5 INFINIUM  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  BUGERA 112 TS | 1X12 80W GUITAR CABINET  
  BUGERA 112 TS | 1X12 80W GUITAR CABINET  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Bugera  
.
  Bugera 212V BK  
  Bugera 212V BK  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2343554)

 
Behringer
 

2 .Shure (1353209)

 
Shure
 

3 .Peavey (952633)

 
Peavey
 

4 .Gewa (916051)

 
Gewa
 

5 .Rode (854606)

 
Rode
 

6 .American DJ (756364)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (739509)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (594529)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (585693)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (570131)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (517177)

 
Washburn
 

12 .Akai (473267)

 
Akai
 

13 .M-Audio (443852)

 
M-Audio
 

14 .Allen&Heath (443217)

 
Allen&Heath
 

15 .HK Audio (362594)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти