БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите ATHLETIC Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 48  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic BN-2 Keyboard Bench
Bench for keyboard players BN-2
DELUXE type bench with thick seat for a keyboard player. Simple and stable construction with regulated height i. Thickened seat made of ecological leather.

ЦЕНА: 2.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic BOX-100
Stalak za studijske monitore sa mogućnošću podešavanja visine od 78 do 110cm i težinom od 5,60kg. Uz stalak dolaze i šiljati nosči koji odvajaju stalak od podloge sa najmanjom dodirnom tačkom i tako dobijate zvuk bez dodatnih efekata podloge.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic BOX-4AL
Aluminijski stalak za zvučnik sa nevjerovatno velikim rasponom (od 1320-2070mm) i malom težinom (2.90kg). Nosivost stalka je 40kg.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-31
Univerzalni stalak za gitaru visokog kvaliteta
ЦЕНА: 1.650 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-42U
Univerzalni stalak za dvije gitare 2,50kg težine i 37cm visine
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-43U
Univerzalni stalak za tri gitare 3,60kg težine i 37cm visine.
ЦЕНА: 1.750 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-45U
Univerzalni stalak za pet gitara 5,90kg težine i 37cm visine.
ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-4U
A Universal, compact size guitar stand designed for acoustic and electric guitars. Finished with a soft material and thus fully protects the instrument against scratches or damage.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-5

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GIT-6U
Univerzalni gitarski stalak 1,65kg težine i 400-700mm visine.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GP
Stalak-klupica za nogu.Težina 0,60kg.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic GS-1
Ono što se često na nastupima ukaže kao problem je nedostatak odgovarajuće stolice. Ili je previsoka, ili preniska ili ima naslone za ruke koji smetaju pri sviranju. Zato vam nudimo GS-1 stolicu koja je u potpunosti prilagođena potrebama muzičara, bilo da su u pitanju klavijaturisti, gitaristi ili harmonikaši... Stolica je odgovarajuće nosivosti, podesiva je po visini (59-72cm) i potpuno sklopiva.
ЦЕНА: 7.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic Guitar amplifier stand W-1
A guitar amplifier stand featuring EXPRESS LOCK adjustment. Quick and secure adjustment of the stand with a single movement of your finger.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic HAT
Pepeljara koja se jednostavno montira na stalak. Središnji dio pepeljare se jednostavno vadi i prazni bez komletne demontaže. Težina 0.20kg
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic HGL
Držač za čašu koji jednostavno montirate na mikrofonski stalak.Težak samo 0.2kg.
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-20
Ako često mijenjate bine , idete na probe ovo je pravi stalak za Vas. Jednostavno ga sklopite , postavite svoju klavijaturu kao kofer i tu je ručka za lako upravljanje i točkići za lako kretanje , a ako se kratko zaustavite tu je i naslon za podlogu tako da ne morate brinuti da će klavijatura da padne. A sam stalak je težak 6,10kg sa duplim nogama koje mogu da nose maksimalno 50kg sa podešavanjem visine od 60 do 120cm.
ЦЕНА: 4.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-2EX
X stalak sa duplim nogama pogodan za teže klavijature , jer je maksimalna nosivost do 50 kg , a možete birati da li će te svirati sjedeći ili će te stajati jer je visina podesiva od 58 do 98cm. A kada krenete na natup ili probu njegova težina od 4.80kg vam neće praviti veliki problem.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-6EX
X stalak maksimalne nosivosti od 25kg , podesiv po visini od 58-98cm. Težina stalka je 3.10kg.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
ATHLETIC KB-CB KEYBOARD STAND BAG
Universal, „X” type keyboard stand case made of high quality material.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-D1
Додатоци за додавање на дополнителкан клавијатура на вашиот сталак. Тежина 1.65 kg, висина 240 mm, ширина 300 mm.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-D10
Dodatak-ruke za stalak KB-S kao i JJ DJ stalak, težine 3,60kg, podesivog nagiba , visine od 27cm do 35cm.
ЦЕНА: 5.300 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-D14
Dodatak za stalak KB-S ili JJ-DJ na koji možete staviti mikser ili lap-top 2,90kg težine , sa mogućnošću podešavanja nagiba , kao i visine (od 30 do 40 cm) i širine (od 28 do 38cm).
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-D4
Stalak za note koji se dodaje na stalak za klavijature težine 2,50kg i dimenzija 320x480mm.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic KB-S
The new line of professional keyboards stands by Athletic. Stands are characterized by robust design and compact size, easy assembly, the possibility of mounting accessories.

ЦЕНА: 8.200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic L-2 Laptop Stand
A universal stand for a laptop and a projector featuring height adjustment as well as a 7-step tilt angle and footing width adjustment. material
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic LS3
T nosač sa rasvijetu.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Светла > Truss Системи и Држачи > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-10
Mikrofonski stalak za ozvučavanje/snimanje činela i horova sa rvisinom od 3100mm i telskopskom rukom raspona od 1300 do 2500mm i težinom od 9,10kg.
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-5E
Mikrofonski stalak sa rasponom visine od 1050 do 1600mm , dužinom ruke od 740mm i težinom od 2,90kg
ЦЕНА: 2.200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-6A
Ravni stalak za mikrofon sa okrgrulim postoljem 4,30kg težine i rasponom od 880 do 1560mm.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-7E
Stalak za mikrofon manje visine (470mm) sa nožicama pogodan za ozvučavanje bubnjeva i gitarskih pojačala ukupne težine od 2.10kg i raspona od 550-900mm.
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-8C Microphone Stand
A light-weight and stable microphone stand with an adjustable arm and folded legs. The footing and the arm joint are made of extremely robust PA plastic.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-8E Microphone stand
A high quality microphone stand with an adjustable arm. A magnesium footing and an aluminium arm joint make the stand extremely stable. Professionals' choice.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder
A universal, flexible microphone holder with a 5/8 thread
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC-D
Mikrofonska ruka koju kačite na stalak težine od 0,70kg i dužine 740mm.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MIC5C
Stalak za mikrofon dobrih performansi i dobre cijene.
ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MS-1 Microphone stand
A stable conference microphone stand with detachable legs.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MS-3 Microphone stand
A compact-size, conference microphone stand, easy to assembly, requires little space when transported.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic MS4 Table Mic Stand
Сталак за микрофон наменет за на работна маса.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Микрофони > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic nGIT 5
Stalak za sve vrste gitara modernog izgleda, lagan i jednostavan za sklapanje.
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic NP-4 Music Stand
A high quality, professional music stand mounted on a metal tripod, featuring stepless height adjustment and a folded top made of steel
ЦЕНА: 2.400 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic NP-5AL
РАСПРОДАДЕНО

Dirigentski stalak za note sa tri ploče i rasponom visine od 800 go 1300mm , a zahvaljujući kombinaciji čelika i aluminijuma težina je 3,8kg.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic NP-D
Aluminiumski dodatak za mikrofonski stalak - Notni Pult...

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic NP-L1
LED lampa sa štipaljkom .Napaja se sa tri AAA baterije.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > ATHLETIC
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic NP-L2
Athletic NP-L2

РАСПРОДАДЕНО

A professional LED lamp equipped with 2 LEDs ensuring full adjustment and good illumination.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Светла > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic SAT-3T
Sub/Satelit šika sa navojem i mogućnošću podešavanja visine (78-118cm) .Težina je 1,80kg , maksimalna nosivost je 30kg.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic ST2 Drummer Stool
Heightened drummer stool with regulated height and thick, soft seat made of ecological leather.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic W1 Amplifier Stand
Сталак за засилувачи.

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > ATHLETIC
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  Kliknite za više informacija     ATHLETIC
Athletic W2 Amplifier Stand
Сталак за засилувачи

РАСПРОДАДЕНО

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Засилувачи и Кабинети > Гитарски Засилувачи - КОМБО > ATHLETIC
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > ATHLETIC
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Athletic   
.
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  Athletic MIC-CL 5/8 Microphone holder  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-8C Microphone Stand  
  Athletic MIC-8C Microphone Stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic GIT-6U  
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  Athletic MS-1 Microphone stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-8E Microphone stand  
  Athletic MIC-8E Microphone stand  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic LS3  
  Athletic LS3  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  Athletic BN-2 Keyboard Bench  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Athletic  
.
  Athletic MIC-5E  
  Athletic MIC-5E  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2355730)

 
Behringer
 

2 .Shure (1360182)

 
Shure
 

3 .Peavey (956492)

 
Peavey
 

4 .Gewa (919914)

 
Gewa
 

5 .Rode (859270)

 
Rode
 

6 .American DJ (759340)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743106)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597369)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (587779)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572325)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520581)

 
Washburn
 

12 .Akai (475867)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445545)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445543)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364022)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти