БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Yamaha Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 13  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha C30M
Класична гитара за почетници!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha C40
Школска класична гитара.
ЦЕНА: 9.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha C40 Black
Klasična gitara za početnike koji na svijet klasike gledaju kao put do Rock'n'Roll-a
ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha CS40
CS40, класичната гитара, е дизајнирана за млади почетници - со иделани димензии на тело и врат, кои нудат одличен комфор при свирењето.

ЦЕНА: 8.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Класични Гитари > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
YAMAHA EZ-220
61 touch-sensitive, lighted keys with 392 high-quality instrument Voices and built-in wireless connectivity to Yamaha's Page Turner application for iPad, EZ-220 Page Turner.

61 touch-sensitive, lighted keys
Total of 392 high-quality instrument voices and 100 accompaniment styles
100 +1demo built-in songs for easy learning - Fingering guide, Y.E.S., and "EZ-220 Page Turner" for iPad.

ЦЕНА: 14.000 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha Lacquer Polish
Yamaha Lacquer Polish safely cleans, beautifies, and protects your musical instruments.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha ME150
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 45 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
1.500,oo ден


With easy to use functions and a slim body, the ME-150BK is as easy to operate as a cell phone. Incorporating the latest in music technology, this stylish metronome features a LCD screen that presents a clear display of the beat and waveform image. The ME-150BK metronome is the perfect practice tool for musicians at any level.

ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Yamaha
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha Pad Set for Flute FL-40
Double bladder, yellow, regular felt.
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha PSR E243
With a versatile range of sounds and functions, the PSR-E243 is the ideal instrument for aspiring musicians who are just starting out.
ЦЕНА: 10.800 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
YAMAHA PSR E263
61-key Portable Arranger with 400 Voices, 32-note Polyphony, 112 Accompaniment Styles, and Yamaha Education Suite
ЦЕНА: 10.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Синтисајзери > Синтисајзери > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha TD5BK
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 45 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
2.200,oo ден


Yamaha TD-5BK Tuner, compact design, it is almost as small as a business card, easy to read display, can be used for all instruments, also for timpani.

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > Yamaha
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Yamaha
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Yamaha
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha V5SC Violina 1/4
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 25.500,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
18.600,oo ден

Perfect for the beginning violinist, the V5SC features a spruce top and maple back and neck made from high quality materials. Each instrument is handcrafted utilizing the same traditional methods as used on high-end violins.

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Yamaha
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Yamaha
 
 
  Kliknite za više informacija     Yamaha
Yamaha Valve Oil
Yamaha Superior Oils contain ten times the rust-inhibiting properties of its predecessors and offer increased durability for longer-lasting protection. Results from extensive laboratory testing show that Yamaha Superior Oils outperformed the competition in pushing force, lower evaporation rate and anti-corrosion properties. Yamaha Regular Valve Oil is for instruments with regular piston clearance and student players.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Yamaha
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2343988)

 
Behringer
 

2 .Shure (1353481)

 
Shure
 

3 .Peavey (952748)

 
Peavey
 

4 .Gewa (916272)

 
Gewa
 

5 .Rode (854807)

 
Rode
 

6 .American DJ (756587)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (739679)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (594632)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (585802)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (570226)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (517315)

 
Washburn
 

12 .Akai (473467)

 
Akai
 

13 .M-Audio (443895)

 
M-Audio
 

14 .Allen&Heath (443319)

 
Allen&Heath
 

15 .HK Audio (362637)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти