БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Gewa Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 171  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Academix Light Bamboo Brush Sticks
High durability Bamboo sticks
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Палици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 3m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Basic Line Instrument Cable 6m
Кабел за инструмент со моно џекови.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Basic Line Twin Cable 3m
Двоен кабел за инструменти и аудио опрема.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 3m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Instrument cable 6m
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 3m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Alpha Audio Peak Line Instrument Cable L 6m
Професионален инструментален кабел со Neutrik® Г моно-џекови.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
ALPHA INSTRUMENT CABLE 3m
Gewa Basic Line Alpha Audio Instrument cable mono

-Mono jack plug, 6,3 mm - mono jack plug , 6,3 mm
-3 m

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Aubert Mirecourt Violin Bridge 4/4
Aubert maple bridges are available to suit a variety of instruments, budgets and playing styles.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Bach Trumpet Water Key Springs
Bach Trumpet Water Key Springs. These water key springs will work for all Bach trumpets, cornets and other small brasswind instruments by Bach.
ЦЕНА: 150 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BELLACURA CLEANSER CLOTH STANDARD WHITE
Крпа за полирање или прекривање на инструментот.
Бела боја.

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BELLACURA MICROSET
Сет за чистење и полирање на инструменти.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BERNARDEL PREMIUM LIGHT ROSIN
For Violin, Viola and Cello
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BONMUSICA SHOULDER REST VIOLA
Completely adjustable! Allows player to easily form the metal arch to fit their shoulder preceisly. Players can also adjust the height and width. Available in 15 , 15.5 , 16 , 16.5 and 17 sizes.
ЦЕНА: 4.300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX A-Style Acoustic Guitar stand
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods for a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Footrest Black
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods for a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Guitar Double-Stand For 2 instruments
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 1.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Guitar Stand
Црн класичен сталак за електрични и акустични гитари.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX GUITAR STAND A-STYLE E-Guitar / E-Bass
For Western or Classic Guitar
Foldable
Rubber padding
3-times adjustable
42 cm high, 33 cm wide, 28 cm deep
Weight 1,6 kg
For E-Guitar or E-Bass
Foldable
Rubber padding
3-times adjustable
42 cm high, 33 cm wide, 28 cm deep
Weight 1,6 kg

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Guitar Stand Collapsible Black
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Guitar Wall Mount
The BSX brand offers a wide selection of stands and tripods at a fair price. Whether orchestral music stand or guitar stand.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX KEYBOARD DOUBLE X STAND BLACK
Steel tube
Foldable
Adjustable height and width
Height 70 - 100 cm
Depth 40 cm
Double braced
Weight 4,2 kg
Maximum resilience: 30 kg

ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Mic Stand Small
Мал сталак за микрофон со подесување на висина, наменет за озвучување бас тапан, добош, гитарски засилувачи и слично.
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Music Stand
Нотен пулт.
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Music Stand (Solid Desk)
BSX 900752 Orchestra Music Stand (Solid Metal Plate) black
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Gewa
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX Orchestra Music Stand
Solid Orchestra Music Stand, Black.
ЦЕНА: 2.100 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Gewa
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
BSX ROTO Tom Set
HOT DEAL!
ЕВРОПСКА ЦЕНА : 200 Eur
АРТИСТ ЦЕНА : 10900,oo ден
РАСПРОДАДЕНО
Roto-tomovi sa stalkom veličine 6, 8 i 10 inča.

ЦЕНА: 13.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Buffet CL20 Set polsters
Pisoni CL20 Set (buffet Crampon Style) polsters
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Clayton Lemon Polish
Throw away all your other guitar polish that contains smelly, harsh chemicals!
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Clayton picks
For decades Steve Clayton from Oregon/USA has been the specialist for guitar accessories. The extensive assortment ranges from the professional plectrum to straps and slides, to polishes and care products in top American quality. Clayton is the specialist for printed picks with licensed designs from Playboy to Ed Hardy and cult movie themes. GEWA has obtained the exclusive European distribution.
ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Clayton Polishing cloth
For decades Steve Clayton from Oregon/USA has been the specialist for guitar accessories. The extensive assortment ranges from the professional plectrum to straps and slides, to polishes and care products in top American quality.
ЦЕНА: 350 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Clayton Slide Glass
Clayton Bottleneck/Slide Glass
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
CREMONESE CLOTH
Микрофибер крпа за суво полирање на инструменти.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
DAMPID MOISTENER VIOLIN
Inserted into the F-hole of the instrument
Prevents cracks due to dry air or low humidity
With humidity level indicator

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Denis Wick Valve Oil
Denis Wick Advanced Formula Valve Oil With PTFE.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Capodaster D-style
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.

ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Guitar Care Set 100 ml
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Guitar Strap
Каиш за гитара.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Guitar Strap Nylon
Каиш за гитара.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Leather Strap Black/Natural
Кожен каиш за гитара.
Боја: Црна / Кафеава.

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Leather Strap Heavy
Кожен каиш за гитара.
Боја: Црнa.

ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Machine Head Set
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 3.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone pick holder Black
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 250 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone picks
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Speedwinder Black
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 650 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Strap Lock Platinum Set
The screws of the Security Locks are considerably longer compared to regular strap buttons. When modifying, the drill hole - especially for guitars with hardwood body - needs to be deepened further to ensure stability.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone string winder
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Fire&Stone Western Capodaster
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
Fire&Stone Capodaster American Style

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Footrest
Adjustable foot rest.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Guitar Case ABS Jumbo/Jazz
FX Guitar Cases ABS Jumbo/Jazz 6-string
ЦЕНА: 6.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Guitar Stand A-Style
Universal A-style guitar stand
ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Guitar Stand Classic Black
Црн сталак за електрични и акустични гитари.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX KEYBOARD STAND BLACK SINGLE BRACED
Foldable
Steel tube black
Adjustable height and width
Height 68 - 92 cm
Max. loading capacity 50 kg
Surface 35 cm
Black

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Сталаци > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX MICROPHONE STAND BLACK
Medium weight
Stowable feet
Metal base
Inclination adjustable via gear segment system
Base Radius 35 cm
Extendable boom 61 - 100 cm
Height adjustable 98 - 173 cm
Weight approx. 2,4 kg

ЦЕНА: 1.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Piano bench
Seating for piano benches
ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
FX Piano bench Seating
Seating for piano benches
Suitable for all benches except for F900.583 and F901.600

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Acoustic Guitar Stand
Сталак за акустична гитара.
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Acoustic/Western Guitar Bag
Торба за акустична гитара.
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Alpha Audio Patch Cable
Mono jack plug 6,3mm - Mono jack plug 6,3mm
Yongsheng Connectors Connectors manufactured by Ningbo Neutric Electronics
Delivery only in P/U
Pricer per packing unit
ALPHA AUDIO is the latest brand for P.A. equipment and accessories in the distribution of GEWA. The development team attached importance to best sound proberties, high-value manufacture, easy usability and many-sidedness use. From the amplification from a keyboard or microphone in the livingroom with an ALPHA-AUDIO Active Box to a fully-fledged complete P.A. for whole bands live or in the rehearsal room - We are very happy to offer the right product to musicians for all use with overhanging sound proberties at moderate prices.

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO PATCHKABEL 6.3 mm Shop-locked mono - 6.3 mm Shop-locked mono 0,3m
6.3 mm Shop-locked mono - 6.3 mm Shop-locked mono
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 3m
2x 6.3mm mono jack - 2x 6.3mm mono jack
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL 2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA 1,5m
2x 6.3 mm mono jack - 2x RCA
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO TWINKABEL RCA 1,5m
2x Cinch - 2x Cinch
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 1,5m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE

ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: ДЈ > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO Y-CABLE
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASS BAG BASIC5
GEWA BASS BAG BASIC5
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA BASS DRUM BAG 22x18 BLACK
Торба за бас тапан 22x18''.
ЦЕНА: 4.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Bongo Club Salsa Darkwood
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА
Pro bongos feature select hardwood, traditional rims and wrench tuning. Tuning wrench is also included. This bongo is perfect for anyone from beginner to professional level!

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Bongo Club Salsa Natural Finish
These Deluxe Pro bongos are hand made, featuring professional quality sound and playability. This bongo set includes 5" & 6" heads, and a tuning key.
ЦЕНА: 3.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Bongo Club Salsa Wine Red
Gewa Bongo Club Salsa 6,5+7,5 Wine Red
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa BONGO GON BOPS

ЦЕНА: 6.400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Bongo Stand Basix
Метален сталак за бонгоси.
ЦЕНА: 3.600 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Хардвер > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa C-Soprano recorder Natura
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 1.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
700,oo ден


ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Gewa
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Chicken Eggs
Тропалки во форма на јајце.
Погодни за ритмичка секција.

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Перкусии > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA CHINREST KEY-CHROME

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA CLASSIC GUITAR BAG 4/4 BASIC 5
GEWA GUITAR GIG-BAG BASIC 5

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Cleaning Cloth
Silver polish cloth.
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA CYMBAL BAG CLASSIC 22
Стандардна торба за чинели до 22'' дијаметар.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA CYMBAL BAG CLASSIC 22
GEWA POCKET BAG PREMIUM

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Cymbal Hard shell case 22
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 8.100,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
6.100,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

Roadcase transport protection for instruments: The perfect solution for drummers. The shock-resistant outer shell of the cases protects the instrument from any kind of extraneous causes. The drum is protected additionally by a soft inner padding.

ЦЕНА: 8.100 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA Cymbal protection Roadcase 5 pcs/set
16 Diameter
Soft surface
Thin padding

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Double Bass bag PRESTIGE 3/4 black
Bag for double bass 3/4 size
ЦЕНА: 21.500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Drum-Sticks Bag
Торба за палици.
ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA E-GUITAR DOUBLE GIG BAG
GEWA GUITAR DOUBLE GIG-BAG PRESTIGE 25

ЦЕНА: 6.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA ECONOMY E-BASS CASE FLAT TOP
GEWA BASS GUITAR FLAT TOP ECONOMY
ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA ECONOMY E-GUITAR CASE FLAT TOP
GEWA GUITAR FLAT TOP ECONOMY

ЦЕНА: 4.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA ELECTRIC BAG BASIC 5
GEWA ELECTRIC BAG BASIC 5
ЦЕНА: 1.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Finger Ring Celluloid
The new brand for guitar accessories, whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality. Packed in fashionably blister packaging with English description.
ЦЕНА: 80 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA FX GUITAR SOFTCASE CLASSIC LIGHT WEIGHT
GUITAR SOFTCASE CLASSIC
ЦЕНА: 3.800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA FX LIGHT WEIGHT SOFTCASE E-GUITAR UNIVERSAL
E-GUITAR UNIVERSAL CASE
ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 6m

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 6m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA GITAR ABS PREMIUM WESTERN GUITAR
American design, Heavy duty ABS shell
All-round aluminum profile, chrome-plated lever locks
Metal feet with shock absorber pad
Black plush feeding
All metal parts firmly riveted
Riveted logo plate


ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Guitar Bag Classic 4/4

ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Guitar Bag Double Prestige 25 Line
Gewa Gig Bags for guitars Double Bag Prestige 25 Line
ЦЕНА: 6.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Guitar Bag Economy 12 Line
Gewa Gig Bags for guitars Economy 12 Line for : Classic guitar, Western guitar, Electric guitar, Acoustic guitar and Acoustic bass.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Guitar case Jumbo Jazz
Guitar Cases Wood Jumbo/Jazz 6-string
ЦЕНА: 5.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa guitar case Les Paul Model
Gewa guitar case Economy Flat Top
Les Paul Model

ЦЕНА: 5.200 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA GUITAR GIG BAG ECONOMY 12 E-GUITAR BLACK
GEWA GUITAR GIG-BAG ECONOMY 12
ЦЕНА: 2.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA INSTRUMENT CABLE STEREO 3m
GEWA BASIC LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABEL STEREO
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa JAEGER Cello Gig-Bag Rolly

ЦЕНА: 28.000 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA JEAGER DOUBLE BASS GIG-BAG ROLLY 3/4 BLACK/ANTHRACITE
With two wheels for easy transport
30 mm High density interior padding
Neck Protection System, reflector strips
Music sheet pockets and accessory compartments
Accessory pocket for mobile, MP3-player with headphone exit
Special ergonomically shaped back padding
Padded, anti-skid rucksack straps
Shock absorber: rubberised floor protector
Weight approx. 6,2 kg
All bearing parts special underlayed and reinforced
High quality Cordura 600 Denier

ЦЕНА: 42.000 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA KEYBOARD BAG PREMIUM
GEWA KEYBOARD GIG-BAG PREMIUM

ЦЕНА: 4.400 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Торби и Футроли > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Liuteria Allegro Violin
Red brown transparent varnish violin with Aubert bridge and Ebony chin rest.
ЦЕНА: 19.000 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Machine Head Grease
Grease for guitar, banjo, mandolin, ukulele, ... machine heads. - GEWA Micro-Teflon - optimal permanent lubrication for all machine heads
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Machine heads
GEWA MACHINE HEADS CLASSIC SG36 and 545315
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Machine Heads Class Lyra
The brand for guitar accessories. Whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.
ЦЕНА: 1.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Metal Kazoo
If you are looking for a nice gift or present ,
than give this metal kazoo a thought

ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Gewa
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Mic Boom Stand
Heavy duty Microphone Stand
ЦЕНА: 1.900 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA Multicore Cable - XLR 10m
Multicore cable 16 mm
Complete cable screened
Colour coding
8 x XLR male plugs
8 x XLR female plugs

ЦЕНА: 4.500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA Piano Bench Deluxe
high gloss Black cover made of artificial leather
Solid wood Piano Bench

ЦЕНА: 8.500 ДЕН
 
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Picks-Tortex
Димензии: 0.50 - 0.60 - 0.73 - 0.88 - 1.0 - 1.14.
Цената е за парче.

ЦЕНА: 30 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6,3 mm - 6,3 mm 3m

ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO INSTRUMENT CABLE 6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack 3m
6.3 mm mono jack - 6.3 mm mono jack
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Клавијатури > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Останата опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 3m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO MIKROFON CABEL 6m
XLR(f) - 6,3 mm
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA PRO LINE ALPHA AUDIO SYMMETRIC AUDIO CONNECT
1x 6,3 mm - 1x XLR (m)
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Silk Cover for Violins
Bag/Cover natural colour For violin 4/4 size Protects instrument inside the case Material Viscose silk
ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA STICK BAG CLASSIC
GEWA STICK BAG CLASSIC

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC
Професионален монтирачки нотен пулт.
ЦЕНА: 3.200 ДЕН
 
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Микрофони > Дополнителна опрема и аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Tailpiece for Cello
Bond to attach the strings to the forehead
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Tremolo Arm
Chrome plated, with knob, single.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa violin case Form Liuteria Maestro 4/4
Gewa Form shaped violin case Liuteria Maestro 4/4.
ЦЕНА: 25.000 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
GEWA WESTERN/ACOUSTIC ECONOMY 12 GUITAR BAG
GEWA GUITAR GIG-BAG ECONOMY 12

ЦЕНА: 2.300 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Gewa Wiper Trumpet/Flugelhorn
Inside cleaner for mouthpipe, valve passages and valve cases

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hetman Applicator for Hydro Slide
Hetman Applicator for Hydro Slide for trombone, 2 Fl oz, without content.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hetman Hydro Slide Nr.20
Hetman Hydro Slide Nr. 20, when added to water, Hydro-Slide forms an extraordinary lubricating fluid, usw with or without slide cream for an unusually smooth slide action, mix concentrate with water (1:40, 1:20 or 1:10) in Hydro-Slide applicator and spray on slide, 30ml.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
HETMAN Rotary Valve 11,5
Hetman Light rotor Nr. 11,5, a synthetic lubricant formulated specifically for instruments with average- clearance rotors, long- lasting thomann formula provides for a quick action while guarding against wear and corrosion, needle oiler, 30ml.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hetman Slide Gel Plus Nr. 7,5
Hetman Piston Nr. 7,5 Slide Gel Plus, a synthetiv lubricant of heavier viscosity for loose-fitting stationary slides, provides long-lasting seal and firm slide "feel/pull", will not bunch-up in slide tube ends, adhesive formula protects against corrosion and wear, 10cc
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hetman Slide Grease Nr. 8
Hetman Slide Grease Nr. 8. For players who prefer a more traditional "grease" feel. This is heavier consistency designed to keep slides airtight and in place. (10 ml).
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hetman Valve Oil Nr. 2
Hetman Nr. 2 Piston Valve Oil - designed for instruments with piston valves with average clearance. Quantity: 2oz (60ml).
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hot Wire Cinch Cable
Hot Wire Basic Line Cinch Cable. High performance cinch cable.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Радио, ТВ и "Бродкаст" > Софтвер и Дополнителна Опрема > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hot Wire Instrument Cable
Hot Wire cable is ideal as a guitar cable, patch cord, keyboard cable, or anywhere that connection is required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Hot Wire Patchcable Set
Hot Wire cable is ideal as a guitar cable, patch cord, keyboard cable, or anywhere that connection is required.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
JADE ROSIN
Колофониум за гудачки инструменти од светски познатиот бренд JADE.
ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
JAEGER Guitar Bag ASPIRE
High quality guitar gig bag.
ЦЕНА: 2.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
KUN BRAVO SHOULDER REST VIOLA 4/4
The Kun Bravo is unique among wooden shoulder rests. The Bravo's bent hardwood laminates alternating in grain structure provide maximum strength with some flexibility. As a result, this rest maintains Kun's instantly- recognizable ergonomic shape, easy attachment to the instrument, and stability in use. Handcrafted in Italy from European flamed maple, the Bravo has exceptional aesthetic appeal, while its polished brass ends are fully- adjustable and incorporate Kun's patented locking device.

Available for viola and violin (4/4)

ЦЕНА: 9.900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
KUN ORIGINAL VIOLIN SHOULDER REST 4/4

The practical, uncomplicated design of the Kun Original shoulder rest is based on our earliest handmade model. This rest is adjustable in three directions, and the end members are fitted with a patented locking device to ensure that it will not fully rotate to touch the instrument.

The Kun Original has remained the favourite of amateur and professional players alike.

Available for viola, violin (4/4), violin (½-3/4 ) and mini (1/8-1/4)

ЦЕНА: 2.800 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Kyser Lemon Oil 4OZ
Dr. Stringfellow Lemonoil
120 ml

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Kyser String Cleaner
Kyser Dr. Stringfellow String Cleaner and Lubricant cleans and lubricates strings and not only prolongs string life by protecting against skin acids and other wear, but also makes for easier fingering. Dr. Stringfellow is safe for any wood finish.
ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
La tromba Cork Grease
Cork grease for wind instruments.
ЦЕНА: 400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
La Tromba T2 Special Valve Oil
From Switzerland, "...the finest valve oil in the world!"
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
LARSEN ROSIN ANTIALERGIC VIOLIN
Анти-алергенски колофониум за гудачки инструменти од познатиот светски бред LARSEN
ЦЕНА: 1.200 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Leblanc 3292B Polishing Cloth

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Lee Oscar Major Harmonica
This is the Blues Harmonica. The Major Diatonic harmonica is the most commonly used tuning for playing Blues, Rock, Country Folk & Jazz.
ЦЕНА: 3.500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Lenzner Violin Strings
LENZNER Goldbrokat violin string SET
ЦЕНА: 1.400 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
LUTHIER CLEANSER
Средство за полирање/чистење на инструменти.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Machine Head for Classical Guitar
The brand for guitar accessories. Whether guitar straps, machine heads, picks, capodaster or care products, all items are of premium quality.

ЦЕНА: 700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Штимери > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
MUSTANG BOW HAIR CELLO
Unbleached natural hair
Length - 74 cm

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
MUSTANG BOW HAIR VIOLIN/VIOLA
Unbleached natural hair
Length - 80 cm

ЦЕНА: 1.100 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
MUSTANG Mongolaian Bow hair VLN
White unbleached Mongolian Bow Hair, very good quality, heavy hank.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Optima Strings For Violin Starlight
Flat wire polished
ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
POPS DOUBLE BASS ROSIN PREMIUM LIGHT

ЦЕНА: 1.300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Roadcase Cymbal protection 5 pcs/set
Roadcase transport protection for instruments: The perfect solution for drummers. The shock-resistant outer shell of the cases protects the instrument from any kind of extraneous causes. The drum is protected additionally by a soft inner padding.
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Тапани и Перкусии > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
RUBNER BASS MACHINE HEAD FRENCH SHAPE 4string
Nickel plated finish
4-string

ЦЕНА: 12.900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
SCHALLER Floyd Rose Tremolo Arm Black

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Slide-O-Mix 50ml Water Spray Bottle
Have you ever found that your Trombone slide is too dry, too warm, too cold, too dusty, too clean and so on. Top professional player Jurgen Konigs decided to develope a lubricant that would meet all the various requirements for todays players. Used by most leading players, including Jiggs Whigham, Bobby Burgess, John Marcellus, Christian Lindberg, to name just a few
ЦЕНА: 150 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Slide-O-Mix Grease and oil

ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Slide-O-Mix Trombone Lubricant
Slide O Mix Trombone Lubricant
ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
TONAG NYMAN DOUBLE BASS ROSIN

ЦЕНА: 800 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Tourte Mute Bech Violin
Mute remains on the instrument
With built-in magnet and metal clip

ЦЕНА: 900 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
TOURTE-BECH VIOLIN MUTE
Mute remains on the instrument
With built-in magnet and metal clip

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
TURTLE Gewa Guitar Bag
TURTLE Guitar Bag Western/Electric/Classic/Bass
ЦЕНА: 1.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Аксесоари > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Walther C major Harmonica
GEWA Harmonica Walther Richter model C major
20 octaves

ЦЕНА: 600 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Дувачки Инструменти > Прибор и Масла > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Wittner Fine tuner Fix Black
For gut strings
ЦЕНА: 300 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
Wittner Tuning Fork Round
The latest brand for guitar accessories, all items are quality wise on first class international standard. Besides the known classics you will find specials like 5 different strengths or stainless steel picks. All packaged in modern promotional blister packaging with english description.
ЦЕНА: 450 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
Kатегорија: Останати Инструменти > Останато > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
WITTNER VIOLIN FINE TUNER STEEL STRINGS
Wittner Adjuster Violin 4/4 BK/GO, screw and ring gold-coloured, body black, for steel-strings.
ЦЕНА: 200 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  Kliknite za više informacija     Gewa
WITTNER VIOLIN STRING WINDER
Wittner Violin Stringwinder for 4/4 and 3/4 violins.
ЦЕНА: 500 ДЕН
 
Kатегорија: Останати Инструменти > Гудачки Инструменти > Прибор и Жици > Gewa
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Gewa   
.
  Gewa Bongo Stand Basix  
  Gewa Bongo Stand Basix  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  GEWA TABLA ZA NOTI BSX / MIC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  LUTHIER CLEANSER  
  Wittner Fine tuner Fix Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Wittner Fine tuner Fix Black  
  Wittner Fine tuner Fix Black  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  GEWA BASS DRUM BAG 22x18 BLACK  
  GEWA BASS DRUM BAG 22x18 BLACK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  Gewa Liuteria Allegro Violin  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  TURTLE Gewa Guitar Bag  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Gewa  
.
  MUSTANG Mongolaian Bow hair VLN  
  MUSTANG Mongolaian Bow hair VLN  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .American DJ (91)

 
American DJ
 

6 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364314)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365294)

 
Shure
 

3 .Peavey (959348)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923637)

 
Gewa
 

5 .Rode (862844)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746043)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599487)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589299)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574459)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523178)

 
Washburn
 

12 .Akai (477569)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447400)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446867)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365026)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти