БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите TOKAI Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 28  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai LC185
"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je napravljeno od mahagonija, vrat je napravljen također od mahagonija, a prstohvat od ebanovine. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva PAF-Vintage MK2W2 pickupa koji su proizvedeni u Japanu te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai LS150
"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je napravljeno od mahagonija i vrat je napravljen također od mahagonija. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva Gotoh Custom P A F ili Trev Wilkinson SL pickupa te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai LS90Q
HOT DEAL!
EВРОПСКА ЦЕНА: 1150 €
ЖЕШКА ПОНУДА:
60.500,oo ден

РАСПРОДАДЕНО

"Made in JAPAN!" Električna gitara Les Paul oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao. Tjelo gitare je uglavnom napravljeno od mahagonija, a vrat je napravljen također od mahagonija. Glavna karakteristika ovog instrumenta je veliki prirodni sustain koji se i očekuje gitare LP oblika. Što se tiće magneta, ovaj model je opremljen sa dva PAF MK2 pickupa koji su proizvedeni u Japanu te su specijalno motani da se dobije autentični vintage rock zvuk.

ЦЕНА: 71.000 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TOKAI
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > HOT DEAL > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai RG4001 Rockinbetter - Fireglo
Vintage bas gitara Vintage izgleda i tonskih karakteristika. 4 Žice. 2 Creamy magneta.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo
HOT DEAL!
СТАРА ЦЕНА: 46.700,oo ден
ЖЕШКА ПОНУДА:
30.600,oo ден


Fantastic bass guitar of genuine quality at a fraction of the price of its close cousin!

ЦЕНА: 46.700 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
TOKAI Rockinbetter RG4003
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА


Fantastic bass guitar of genuine quality at a fraction of the price of its close cousin!

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
TOKAI SG43
vintage Kluson style tuners with green tulip buttons, Tunomatic style bridge with Stopbar tailpiece.
ЦЕНА: 24.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TB48
Bas gitara bazirana na legendarnom Gibsonovom Thunderbird IV modelu. Tijelo od johne, vrat od kanadskog javora, prstohvat od ružinog drveta, crni hardware, 2 x TB-H Tokai pickupa, dva potenciometra za glasnoću i jedan potenciometar za boju tona. Što više reći?
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TJB55
Bas gitara u stilu "Jazzbasa", ali s Japanskom preciznošću! Tijelo od močvarnog jasena, vrat od kanadskog javora, prstohvat od palisandrovog drveta (rosewood) ili javora, Gotoh magneti, mašinice i most (Japan Vintage). Još nešto? Hvala, ništa više :)
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Бас Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TST 50A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Stratocaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TTE 50
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TTE 50A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TTE 55A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai TTE 70A
"Made in JAPAN"!!! Električna gitara Telecaster oblika proizvedena u Japanu gdje se pazilo na svaki detalj od strane majstora koji znaju svoj posao!
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALC50 BB
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

"Black Beauty", Les Paul električna gitara napravita po uzoru na L.P. Custom modele. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
Kada bi svi posvetili maksimalnu pažnju izradi kao Tokai svijet bi bio ljepše mjesto za život.

ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALC53 Love Rock
Classic Single Cutaway Electric Guitar
ЦЕНА: 29.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 BB
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
Kada bi svi posvetili maksimalnu pažnju izradi kao Tokai svijet bi bio ljepše mjesto za život.

ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 GK
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
Kатегорија: ХИТ ЦЕНА > АРТИСТ ХИТ ЦЕНА > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Left Hand
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai ALS-48 offers serious value for the player looking for the classic Les Paul styling at an affordable price. Features include: Canadian Maple Set Neck; Agathis Body; Rosewood fingerboard; Tokai MK4 pickups; 3 way toggle switch; 2 Volume, 2 Tone Switch; Tune-o-matic bridge with stop tailpiece; Chrome hardware

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Premium Black Cherry
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

One of the finest Japanese Brands with a guitar making tradition. The Les Paul type you've always wanted for lesser price. Check it out!!!

ЦЕНА: 29.400 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Premium CS
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: 25.900 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Premium HDC
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Premium LD
Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Premium STB

Tokai Les Paul električna gitara tradicionalnog zvuka i s Vintage magnetima. Ovaj LP oblik je za mnoge sinonim za električnu gitaru. Izuzetan finiš u koji ćete se lako zaljubiti.

ЦЕНА: 25.500 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 VF Premium
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai ALS-48 offers serious value for the player looking for the classic Les Paul styling at an affordable price.

ЦЕНА: 26.600 ДЕН
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
Kатегорија: РАСПРОДАЖБА > НАМАЛЕНИЕ > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai UALS48 Z-Pickups Violin Finish
Tokai Les Paul електрична гитара со традиционален звук и зебра магнети. Овој облик на гитара за многумина е синоним за електрична гитара.
Гитара вредна за сечии вкус.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai USG35
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

Ima li zamjene za ovaj legendarni oblik? Teško. Od Black Sabbatta do AC/DC, ovaj oblik priča priču sam za sebe. Imajte u vidu da Tokai nije novitet u svijetu gitara, naprotiv, izuzetno su cijenjeni od 1982.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  Kliknite za više informacija     TOKAI
Tokai USG35 LEFT HAND
ПРОИЗВОДОТ НЕ Е НА ЗАЛИХА

The Tokai USG 35 Electric Guitar represents an outstanding value SG Style electric guitar in a striking and classic finish. Perfect for any SG enthusiast, or someone wanting a good quality SG guitar that won't let you down, but don't have the cash for a Gibson USA Standard.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Гитари и Бас Гитари > Електрични Гитари > TOKAI
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  TOKAI   
.
  Tokai TTE 50A  
  Tokai TTE 50A  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo  
  Tokai RG4003 Rockinbetter - Fireglo  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai LC185  
  Tokai UALS48 GK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai UALS48 GK  
  Tokai UALS48 GK  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai UALC50 BB  
  Tokai UALC50 BB  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai LS150  
  Tokai LS150  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai TTE 50  
  Tokai TTE 50  
  ПовеќеПовеќе  
.
  TOKAI  
.
  Tokai UALS48 BB  
  Tokai UALS48 BB  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357356)

 
Behringer
 

2 .Shure (1361174)

 
Shure
 

3 .Peavey (957075)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920675)

 
Gewa
 

5 .Rode (859966)

 
Rode
 

6 .American DJ (759764)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743742)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597742)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588094)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572733)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520973)

 
Washburn
 

12 .Akai (476189)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445901)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445761)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364251)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти