БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: [email protected]        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз�  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на [email protected]
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  19.11.2015  
 
  NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА  
 

NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - најновиот DJ controller
Именуван како “компактен DJ controller кој подржува Stems аудио формат”,
NI Kontrol S5 е смалена верзија на веќе популарниот и докажан Kontrol S8 со изоставање на неколку фејдери во опциите.
Исто како S8, новиот S5 доаѓа со 2 дисплеја во боја, контрола на 4 канали, touch strips и сите останати контроли кои ви се потребни за користење на Stems, новиот аудио формат кој ви нуди можност да ги двоите индивидуално елементите на траката која ја работите.

АРТИСТ ЦЕНА! НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА!
Цена: 45.500,oo ден
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
Специјални ПонудиСПЕЦИЈАЛНИ ПОНУДИ !!!
     
  Сите Antelope Производи во Понудата на АРТИСТ СИТСТЕМС  
     
  Вкупно Производи: 14  
.
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio 10MX
Atomic Master Clock with Sampling Rate Support up to 768kHz, 10 x 10MHz Outputs, 4 Standard Word Clock Outputs, 2 S/PDIF Outputs, and 2 AES Outputs
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Озвучување > Процесори > Скретници и Контролери > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Eclipse384
2-channel 384kHz A-D/D-A converter with speaker switching, bass management, cue mix functionality, and 64-bit DSP Trinity-level clocks
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Channel Strip (Комбинирани Уреди) > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Isochrone TRINITY
Master Clock with 9 Independent HD/SD Video and Audio Generators up to 384kHz with Varispeed, Oven Controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Compatibility, Menu-free User Interface, 64-bit DSP, and Dual Redundant Power Supply
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio MP32
32-channel Mic/Line Preamp with Phantom Power, Combi Connectors, 4 Hi-z Inputs, and Remote Control Software for Mac and Windows
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio MP8d
8-channel Microphone Preamplifier with 8 Channels of A/D Conversion
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio OCXHD
Master Clock, 768kHz, with Oven-controlled Crystal Oscillator, Atomic Clock Input, 4 AES/EBU, 2 S/PDIF Clocking Outputs, Audio Gearboxing, and AFC Jitter Management
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Orion 32
32-channel/192kHz AD/DA Converter with D-Sub Analog I/O, ADAT Digital I/O, and Both USB and MADI Connectivity
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Orion 32+
32-channel AD/DA and Master Clock - USB and Thunderbolt interfaces supported
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Orion Studio
12 x 16 Thunderbolt/USB Audio Interface/Converter with 12 Mic Preamps, Proprietary DSP Effects, 64-bit Acoustically Focused Clocking, and Mastering-grade Monitor Outputs
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Микрофонски Предзасилувачи > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Pure 2
2-channel AD/DA Converter and Master Clock with Burr-brown Converters, Acoustically Focused Clocking Technology, Dual-DAC Architecture, AFC Jitter Management, and Control Panel Software for Mac and Windows
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Надворешни Ефекти и Процесори (Outboard) > Summing Amps и Мастеринг Процесори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Софтвер > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Satori - with R4S Remote
Digitally-controlled Analog Monitoring and Summing System with R4S Remote Control, 4 Independent Headphone Outputs and Control Panel Software for Mac and Windows
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Контролери > Recording (DAW) Контролери > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Audio Zodiac Platinum
The Zodiac Platinum DSD DAC supports up to DSD128 (Double-DSD) and 384kHz, 24-bit streaming to a custom-designed, ultra-low jitter USB connection, as well as AES/EBU, S/PDIF, and TOSLINK PCM support.

ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Zen Studio Portable
The first profesional portable solution with 12 mic pres, 20 analog ins and 14 outs, DSP effects and 24 channel low-latency PC & Mac connectivity.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB > Antelope
 
 
  Kliknite za više informacija     Antelope
Antelope Zodiac Platinum Bundle
Complete bundle of the Zodiac Platinum with the Voltikus PSU and Audiofile 10M atomic clock.
ЦЕНА: Јавете се за Најдобра Цена
 
Kатегорија: Studio & Recording > Конвертори > Antelope
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари > Antelope
 
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

14 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2364319)

 
Behringer
 

2 .Shure (1365297)

 
Shure
 

3 .Peavey (959352)

 
Peavey
 

4 .Gewa (923638)

 
Gewa
 

5 .Rode (862846)

 
Rode
 

6 .American DJ (761705)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (746046)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (599488)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (589300)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (574460)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (523181)

 
Washburn
 

12 .Akai (477570)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (447403)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (446868)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (365027)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти