БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
  AРТИСТ НОВОСТИ  
  22.06.2017  
 
  Новата серија од HK Audio - LINEAR 3  
  HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.11.2016  
 
  Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи  
 

Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.10.2016  
 
  RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот  
 

Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  01.10.2016  
 
  Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз  
 

Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.09.2016  
 
  ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2  
 

Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.03.2016  
 
  KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ!  
 

Што го прави KV2 Audio VHD 5.0 различен во споредба со било кој друг систем?

Доколку го споредуваме системот VHD2.0 со VHD5.0 е како да ги споредуваме познатите звучници EX12 со VHD2.0 ... Апсолутно невозможно! Во овој случај, не постои споредба, бидејќи ова е сосема ново "оружје" со звукот каде доаѓаме до заклучок дека звучникот VHD5.0 има четири пати поголема моќ од VHD2.0 кој досега се сметаше за еден од најдобрите звучни системи во светот.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  07.03.2016  
 
  NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ!  
 
NATIVE INSTRUMENTS
СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ДО КРАЈОТ НА МАРТ 2016 година !!!
Искористете го краткиот период и составете го вашиот „сет од соништата“ по неспоредлива цена. Со кувуање на било кој од keyboard контролерите на Native Instruments KONTROL S-серијата или пак контролерот MASCHINE, ќе постигнете заштеда и до 50% на KOMPLETE 10 или KOMPLETE ULTIMATE10 Crossgrade.
Најнапредни хардверски и софтверски решенија во совршена интеграција!
Јавете се за најдобра цена, или контактирајте не на artistmacedonia@gmail.com
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.02.2016  
 
  Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори!  
 Од 1998 година Amphion произведува и дизајнира разни видови на звучници и засилувачи, произведени со цел да бидат независни од вашиот простор и "проблематичната" акустика на собата. Иновативна технологија и контролирана брановодна дисперзија која ќе ви овозможи повеќе да ја слушате вашата музика, а помалку вашата соба. Овој принцип тие го нарекуваат "директно рамномерно распространување".

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  10.02.2016  
 
  Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет!  
 

Audient iD14! Компактна USB 2.0 звучна карта со професионални Burr-Brown конвертори, 2 аналогни mic/line влезови со фантом напојување, Class-A D.I влез, Голем "Console-style" потенциометар за контрола на мониторите како и оптички влез каде што имате можност за проширување со 8-канални предзасилувачи на ADAT или 2-канален S/PDIF TOSLINK за снимање од 44.1 до 96 kHz. Овој аудио интерфејс кратко по своето појавување на пазарот, ги привлече и големите професионални продуценти бидејќи веднаш ја потврди својата неверојатна ефикасност и функционалност. Затоа, Audient iD14 е дефинитивно најдобрата звучна карта во својата класа бидејќи на корисниците им нуди ниво на квалитет кој обично не се наоѓа за оваа цена.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  29.01.2016  
 
  Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори!  
 


Врвните гитаристи добро знаат дека се е до „нијансата“ во тонот. Со гитарските ефект процесори на ZOOM можете да ја почувствувате таа суптилна чистина и префинетост во вашиот перформанс. Мултиефектни гитарски и бас процесори со над 100 различни педали и типови на засилувачи кои можете и до 5 различни ефекти да ги користите симултано, над 50 вградени различни ритмови, expression педала како и хроматски штимер, кои ќе го доведат вашето свирење на ново ниво. Одберете еден од наведените модели и изразете се на врвен начин кој сте мислеле дека е невозможен. Екстра цени во Артист!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016  
 

NAMM е еден од најважните настани на музичката индустрија. Оваа година шоуто траеше од 21-ви до 24-ти Јануари, каде над 90.000 посетители имаа можност да посетат над 1.400 изложувачи и производители од најновата и највозбудливата музичка опрема.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  13.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари!  
 

Добро познатиот вокализер TC HELICON VOICELIVE Touch 2, отсега во супериорна комбинација со еден од најквалитетните микрофони на музичкиот пазар, TC HELICON MP-75 по неверојатна цена од 27.700 ден.!!!
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  12.01.2016  
 
  TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари!  
 

Уште еден идеален пакет за вашиот професионален вокален перформанс. Ефект процесорот и вокализер TC HELICON VOICELIVE 3 во комбинација со микрофонот MP-75 ќе ви овозможи сосема ново ниво и неодолива сензација во пеењето. Цена: 35.900 ден.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
     
  ВЕСТИ ОД СВЕТОТ  
  22.06.2017  
 
  TRAKTOR Pro 2 for FREE !!!  
  GET TRAKTOR PRO 2 FOR FREEBuy TRAKTOR KONTROL X1 or Z1 before June 30, and get TRAKTOR PRO 2
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  22.06.2017  
 
  SUMMER OF SOUND  
  SAVE 50% ON KOMPLETE BUNDLE UPDATES AND UPGRADES

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  18.06.2016  
 
  ADAM Audio In The Studio With Carl Cox  
  Интервју на Carl Cox околу почетокот на неговата кариера и Adam Audio мониторите!

 
  ПовеќеПовеќе  
 
  20.05.2016  
 
  New! Shure MV51 Digital Large-Diaphragm Condenser Microphone  
 

New Product — With both an integrated kickstand for tabletop use and a microphone stand adapter for traditional mounting, the versatile MV51 delivers great audio quality in a vintage design.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  17.03.2016  
 
  Watch the Dennon MCX8000 tutorial video presented by D. Ramirez  
   
  ПовеќеПовеќе  
 
  31.01.2016  
 
  Adam Audio Sound On Sound Award  
  ADAM A77X monitor has won the Sound On Sound Award within the "Best Studio Monitors" category"! 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: Washburn unveils new Comfort and Apprentice Series acoustics  
 

Joining the ranks of Washburn's NAMM debutants, the Heritage and Woodline Series, are four new Grand Auditorium acoustics - two a-piece for the brand's Apprentice and Comfort Series.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: TC Electronic reveals Ditto X4 Looper  
 

It's been three year's since TC Electronic announced it's first Ditto Looper, since then we've had the Ditto X2 in 2014 and now here we have the X4.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  27.01.2016  
 
  NAMM 2016: TC-Helicon reveals Perform-V vocal processor  
 

New unit designed to offer simple and intuitive solution for singers.

TC-Helicon has released its most intuitive vocal processor yet in the form of the Perform-V.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  26.01.2016  
 
  NAMM 2016: New Korg nanoSeries Studio MIDI controllers let you play and mix wirelessly  
 

Keyboard and mixer devices are portable in every sense

NAMM 2016: When Korg released its first nanoSeries controllers in 2008 it pretty much created a new product category: the ultra-portable MIDI keyboard, drum pad and mixer.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.01.2016  
 
  NAMM 2016: Korg Present Nice Surprise With Volca FM Synth  
 

Whilst Korg was making headlines with the Minilogue synthesizer, they also had another trick up their sleeve for NAMM 2016.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  25.01.2016  
 
  NAMM 2016: Orange O Bass, 4 Stroke Series Amplifiers and OB-1 Combo Announced  
 

Orange Amps unveil three new product lines, which boast both vintage and modern features and sounds, welcome the O Bass, 4 Stroke bass amp head and the OB-1 300 combo.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
  24.01.2016  
 
  NAMM 2016: DigiTech Announce TRIO  
 

Building on the phenomenal success of the DigiTech TRIO , DigiTech and UK distributor Sound Technology Ltd are pleased to announce the addition to the range of the new TRIO Band Creator with Looper at Winter NAMM 2016.
 
  ПовеќеПовеќе  
 
 
 

Вкупно Производители: 222

 
   
  A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z  
  A  
 
Apogee Apogee
Allen&Heath Allen&Heath
Audio-Technica Audio-Technica
Apart Apart
Athletic Athletic
Adam Adam
Access Access
Australian Monitor Australian Monitor
AKG AKG
AMS Neve AMS Neve
APi Audio APi Audio
Alan Smart Alan Smart
Alesis Alesis
Adam Hall Adam Hall
Adamson Adamson
Akai Akai
Arturia Arturia
Alpine Music Safe Pro Alpine Music Safe Pro
American DJ American DJ
American Audio American Audio
Antelope Antelope
Ableton Ableton
Avant Electronics Avant Electronics
Avid Avid
Audient Audient
   
 
  B  
 
Behringer Behringer
Blade Blade
Blue Sky Blue Sky
BeyerDynamic BeyerDynamic
Bricasti Design Bricasti Design
Blackstar Blackstar
Brauner Microphones Brauner Microphones
Bugera Bugera
Bespeco Bespeco
Backun Backun
BOSS BOSS
Bogner Bogner
   
 
  C  
 
Clavia Clavia
CME CME
Crest Crest
Carbostick Carbostick
Cerwin-Vega Cerwin-Vega
Joan Cashimira Joan Cashimira
Crane Song Ltd. Crane Song Ltd.
Crate Crate
Crann Drumsticks Crann Drumsticks
Crown Crown
   
 
  D  
 
Dynaudio Acoustics Dynaudio Acoustics
DOD DOD
DigiTech DigiTech
DR DR
dB Technologies dB Technologies
D&R D&R
dbx dbx
Drawmer Drawmer
Dolby Lake Dolby Lake
DTS DTS
DAddario DAddario
Dave Smith Instruments Dave Smith Instruments
Digico Digico
Denon Denon
DPA Microphones DPA Microphones
   
 
  E  
 
Ernie Ball Strings Ernie Ball Strings
Eden Eden
EAW EAW
Eventide Eventide
Electro-Harmonix Electro-Harmonix
Empirical Labs Empirical Labs
Event Electronics Event Electronics
Evans Evans
Elation Elation
Electro Voice Electro Voice
ENGL ENGL
ESP ESP
Elixir Elixir
   
 
  F  
 
FBT FBT
Focusrite Focusrite
Fairlight Fairlight
Furman Furman
Fatar Fatar
FUJIGEN FUJIGEN
FLUID AUDIO FLUID AUDIO
   
 
  G  
 
Golden Age Project Golden Age Project
GHS GHS
George Massenburg Labs George Massenburg Labs
GLP GLP
Godin Godin
Gewa Gewa
   
 
  H  
 
Hughes & Kettner Hughes & Kettner
HK Audio HK Audio
Hotone Hotone
Hammond Hammond
HK Powerworks HK Powerworks
Headrush Headrush
Hercules Stands Hercules Stands
   
 
  I  
 
IK Multimedia IK Multimedia
ICON pro-audio ICON pro-audio
   
 
  J  
 
Joemeek Joemeek
Jazzmutant Jazzmutant
JBL JBL
JJ ELECTRONIC JJ ELECTRONIC
Jay Turser By Washburn Jay Turser By Washburn
   
 
  K  
 
KRK KRK
Ketron Ketron
König & Meyer König & Meyer
Korg Korg
KV2 Audio KV2 Audio
Klotz Klotz
Kurzweil Kurzweil
Klark Teknik Klark Teknik
Kaces Kaces
Kawai Kawai
Kemper Kemper
   
 
  L  
 
Lab Gruppen Lab Gruppen
Lakland Lakland
LINE6 LINE6
Lexicon Lexicon
Lynx Lynx
Larsen Larsen
Leslie Leslie
Langevin Langevin
Laserworld Laserworld
   
 
  M  
 
Manley Manley
MARANTZ Professional MARANTZ Professional
Mooer Mooer
M-Audio M-Audio
Moog Moog
Millennia Media Millennia Media
MindPrint MindPrint
Mackie Mackie
MC² Audio MC² Audio
Morpheus Morpheus
MODAL ELECTRONICS MODAL ELECTRONICS
Midas Midas
Mike Balter Mike Balter
   
 
  N  
 
Neutrik Neutrik
Novation Novation
Numark Numark
Neumann Neumann
NEXO NEXO
N-Tune N-Tune
Native Instruments Native Instruments
   
 
  O  
 
Oktava Oktava
Orange Orange
Open Labs Open Labs
   
 
  P  
 
Paiste Paiste
Peavey Peavey
Primacoustic Primacoustic
Pro Mark Pro Mark
PreSonus PreSonus
Planet Waves Planet Waves
PRS PRS
Pirastro Pirastro
Philips Philips
Prism Sound Prism Sound
   
 
  Q  
 
Quik Lok Quik Lok
QSC QSC
   
 
  R  
 
RME RME
RODE RODE
Randall Randall
Rocktron Rocktron
Reunion Blues Reunion Blues
Rupert Neve Rupert Neve
Royer Labs Royer Labs
RANE RANE
Roland Roland
   
 
  S  
 
SAVAREZ STRINGS SAVAREZ STRINGS
Sonic Core (Creamware) Sonic Core (Creamware)
Stanton Stanton
Sennheiser Sennheiser
SPL SPL
SIGMA SIGMA
Stunner Stunner
Sonor Sonor
Strymon Strymon
Spector Spector
Shubb Capo Shubb Capo
Shure Shure
Summit Audio Inc. Summit Audio Inc.
SM Pro Audio SM Pro Audio
STANDORF DIGITAL PIANO STANDORF DIGITAL PIANO
SEAGULL SEAGULL
Sonifex Sonifex
Schertler Schertler
SGM SGM
SIMON & PATRICK GUITARS SIMON & PATRICK GUITARS
Samson Samson
Solar Solar
Strukture Strukture
Soundcraft Soundcraft
SERATO DJ SERATO DJ
Schecter Schecter
   
 
  T  
 
TL Audio TL Audio
TOKAI TOKAI
Tannoy Tannoy
T.C. Electronic T.C. Electronic
Tanglewood Tanglewood
Tube-Tech Tube-Tech
Two Notes Two Notes
Tascam Tascam
Toft Audio Designs Toft Audio Designs
TC Helicon TC Helicon
T-REX T-REX
Thomastik Infeld Thomastik Infeld
Turbosound - MUSIC Group Turbosound - MUSIC Group
   
 
  U  
 
Universal Audio Universal Audio
ULTRASONE ULTRASONE
   
 
  V  
 
Vandoren Vandoren
Vestax Vestax
Vox Vox
Violet Design Violet Design
VicFirth VicFirth
   
 
  W  
 
Washburn Washburn
Waldorf Waldorf
Weiss Weiss
Waves Waves
Witnerr Witnerr
Warm Audio Warm Audio
   
 
  X  
 
   
 
  Y  
 
Yamaha Yamaha
   
 
  Z  
 
   
 
!
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  ТОП БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 . ()

 
 

2 . ()

 
 

3 . ()

 
 

4 . ()

 
 

5 . ()

 
 

6 . ()

 
 

7 . ()

 
 

8 . ()

 
 

9 . ()

 
 

10 . ()

 
 

11 . ()

 
 

12 . ()

 
 

13 . ()

 
 

14 . ()

 
 

15 . ()

 
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357343)

 
Behringer
 

2 .Shure (1361166)

 
Shure
 

3 .Peavey (957074)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920672)

 
Gewa
 

5 .Rode (859961)

 
Rode
 

6 .American DJ (759763)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743740)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597741)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588092)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572731)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520969)

 
Washburn
 

12 .Akai (476188)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445901)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445760)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364251)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти