БарајБарај
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-macedonia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ  
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
     
  НОВОСТИ ВО СВЕТОТ:  
  22.06.2017  
 
  TRAKTOR Pro 2 for FREE !!!  
  GET TRAKTOR PRO 2 FOR FREEBuy TRAKTOR KONTROL X1 or Z1 before June 30, and get TRAKTOR PRO 2
 
  Повеќе Повеќе  
 
  22.06.2017  
 
  SUMMER OF SOUND  
  SAVE 50% ON KOMPLETE BUNDLE UPDATES AND UPGRADES

 
  Повеќе Повеќе  
 
  18.06.2016  
 
  ADAM Audio In The Studio With Carl Cox  
  Интервју на Carl Cox околу почетокот на неговата кариера и Adam Audio мониторите!

 
  Повеќе Повеќе  
 
  20.05.2016  
 
  New! Shure MV51 Digital Large-Diaphragm Condenser Microphone  
 

New Product — With both an integrated kickstand for tabletop use and a microphone stand adapter for traditional mounting, the versatile MV51 delivers great audio quality in a vintage design.
 
  Повеќе Повеќе  
 
  17.03.2016  
 
  Watch the Dennon MCX8000 tutorial video presented by D. Ramirez  
   
  Повеќе Повеќе  
 
  31.01.2016  
 
  Adam Audio Sound On Sound Award  
  ADAM A77X monitor has won the Sound On Sound Award within the "Best Studio Monitors" category"! 
  Повеќе Повеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: Washburn unveils new Comfort and Apprentice Series acoustics  
 

Joining the ranks of Washburn's NAMM debutants, the Heritage and Woodline Series, are four new Grand Auditorium acoustics - two a-piece for the brand's Apprentice and Comfort Series.
 
  Повеќе Повеќе  
 
  28.01.2016  
 
  NAMM 2016: TC Electronic reveals Ditto X4 Looper  
 

It's been three year's since TC Electronic announced it's first Ditto Looper, since then we've had the Ditto X2 in 2014 and now here we have the X4.
 
  Повеќе Повеќе  
 
 
RSS feeds Сподели на Фејсбук Сподели на Twitter Сподели преку е-маил
  MIDAS PRO-X : КРАЛ во дигиталниот свет 15.08.2015  
  RSS feeds АРТИСТ-СИСТЕМС Дооел НОВОСТИ:  
 
На 30.07.2015 во Лос Анџелес, САД, Midas објави дека во продажба ги пушта првите 100 модели на Midas PRO X конзолата која во моментов е најмоќниот "коњ за трка" од нивната палета и се очекуваат уште 400 парчиња кои за брзо време ќе бидат достапни на светскиот пазар.Midas PRO X е најмоќната дигитална конзола произведена од Midas и минатата година беше претставена на саемот Prolight & Sound во Франкфурт, каде веднаш доби многу пофалби и позитивни критики од целиот свет на професионалната музичката индустрија.

Со 168 истовремени влезови, 99 “bus-oви” и резолуција од 96 kHz, дигиталната конзола Pro Х поставува нови стандарди во идеален сооднос "на вложувањето и добивката". Исклучителен и ефикасен дел кој се наоѓа во срцето на Pro Х системот е комплетно новиот NEUTRON аудио систем, што е резултат на тригодишно истражување и развој на програмата од страна на аудио инженерите од Midas. Pro Х е првата конзола на Midas која ја користи оваа нова револуционерна технологија.

Midas PRO X е совршено прилагоденa за концерти, студиска продукција, бродкаст, фиксни инсталации во цркви, театри и за многу други апликации. Исто така на располагање ви се и апликациите за далечинско управување наменети за iPhone и iPad уреди, како и еден наменски Mac OS X offline editor софтвер кој ви овозможува програмирање додека сте на сцената и сте далеку од конзолата.PRO X е особено импресивен прилог на целокупната понуда од PRO сериите. Тој е опремен со огромен број на канали, NEUTRON аудио системски диск, исклучителна флексибилност, односно со легендарниот Midas квалитет на звук, Pro Х конзолата е сон на секој аудио инженер. Но, тоа не е сè, таа многу повеќе – исклучително ниската цена која ви овозможува првокласен звук, е идеалната врска помеѓу вложувањето и добивањето.

- Тоа се зборовите на Греам Роуландс, потпретседателот на “Music Group”.

За да сте подготвени за целосно искористување на сите предности на овие дигитални конзоли, треба да имате и Midas PRO X-CC конзола која служи како контролер, Midas Neutron систем процесор кој сам по себе е "мозокот" на оваа конзола, а Midas DL251 stagebox кој ви овозможува 48 влезови и 16 излези .

Накратко за процесорот Midas NEUTRON

Како што е веќе наведено, Midas NEUTRON е буквално "мозокот" на дигиталните конзоли Midas PRO X-CC, и содржи доволно моќ за да се процесираат 800 аудио канали. Содржи неверојатна технологија: 40-битна подвижна обработка со 108 Гигафлопи (DSP перформанси), поголема редунанција, брзина на семплување до 96kHz, и многу повеќе отколку што можете да си замислите.

 
  RSS feeds ОСТАНАТИ НОВОСТИ:  
  22.06.2017 Новата серија од HK Audio - LINEAR 3 Повеќе  
  01.11.2016 Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи Повеќе  
  12.10.2016 RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот Повеќе  
  01.10.2016 Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз Повеќе  
  25.09.2016 ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2 Повеќе  
  18.03.2016 KV2 Audio VHD 5.0 - Нова супериорна РЕАЛНА моќ! Повеќе  
  07.03.2016 NATIVE INSTRUMENTS СПЕЦИЈАЛНИ МАРТОВСКИ ПОНУДИ! Повеќе  
  24.02.2016 Наскоро во АРТИСТ! AMPHION Звучници И Монитори! Повеќе  
  10.02.2016 Audient iD14! Звучна карта со неверојатен квалитет! Повеќе  
  29.01.2016 Екстра цени на ZOOM Гитарски и бас процесори! Повеќе  
  24.01.2016 СЕ ОДРЖА НАЈГОЛЕМОТО ШОУ ЗА МУЗИЧКА ОПРЕМА - NAMM 2016 Повеќе  
  13.01.2016 TC HELICON VOICELIVE Touch 2 + MP-75 по неверојатна цена од 27.700 денари! Повеќе  
  12.01.2016 TC HELICON VOICELIVE 3 + MP-75 по неверојатна цена од 35.900 денари! Повеќе  
  19.11.2015 NATIVE INSTRUMENTS Kontrol S5 - НАЈЕВТИН ВО ЕВРОПА Повеќе  
  28.10.2015 KOMPLETE KONTROL S-Series | КОМПЛЕТЕН Инструмент! Повеќе  
  17.09.2015 Apollo Twin Interface - Realtime UAD Processing and Thunderbolt. Повеќе  
  15.08.2015 MIDAS PRO-X : КРАЛ во дигиталниот свет Повеќе  
  21.07.2015 Audient iD14 Повеќе  
  18.06.2015 Zoom H5 Повеќе  
  10.06.2015 Allen & Heath dLive Повеќе  

ПовеќеАРХИВА

 
 
     
  НАЈНОВИ ПРОИЗВОДИ:  
.
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Adam Hall
Adam Hall K20C30 SatgeBox
Stagebox 16/4, Metalbox with handle, 30 m
Maximum audio integrity, highly flexible multicore with high quality metal XLR's which are number coded.

ЦЕНА: 17.900,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Adam Hall
Adam Hall K3L8MF0300
Eight-pair studio loom or subcore for stages with moderate stresses, featuring eight Adam Hall XLR plugs on each end. Individually numbered with printed numbers on the sleeve.
ЦЕНА: 2.200,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Озвучување > Дополнителна Опрема и Аксесоари
Kатегорија: Studio & Recording > Дополнителна Опрема и Аксесоари
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 18i8 3RD GENERATION
GET THE BAND TOGETHER.
The 3rd Generation Scarlett 18i8 gives you all the tools to record all your instruments in studio quality, anywhere. With its high channel count, compact size and a huge selection of software in the box, 18i8 is ready to record your band wherever you are.

Four of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals


Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in
Eight balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Four monitor outs, featuring anti-thump tech and speaker switching

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 8i6 3RD GENERATION
FOR THE HARDWARE MUSIC MAKER.
Sitting on the desks of more producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio quality sound for more music making machines than any other. 8i6, with its dual mic-pres, fixed-line I/O and MIDI, gives you just the right connectivity to easily bring your hardware music making setup into the computer world.

Six balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЈАВЕТЕ СЕ ЗА НАЈДОБРА ЦЕНА
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT 4i4 3RD GENERATION
STUDIO-QUALITY SOUND FOR ALL YOUR INSTRUMENTS.
Sitting on the desks of more musicians and producers than any other, the Scarlett range of audio interfaces means studio-quality sound for all your instruments – and 4i4 is the interface of more. Capture more of your ever-expanding setup with more inputs, more outputs and more connectivity.

Four balanced line inputs, for connecting synths or other line-level audio, and four balanced outputs, for monitoring and effects sends


Two of the best performing Scarlett mic preamps the range has ever heard – now with Air – for miking up guitars or recording vocals
Two high headroom instrument inputs, for plugging your guitar or bass straight in


Loopback, for grabbing a stereo feed of any combination of hardware inputs and software playback, no cables needed, for simple sampling, streaming or podcasting

ЦЕНА: 15.200,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
Изберете за Повеќе Информации
   
Focusrite
FOCUSRITE SCARLETT SOLO 3RD GENERATION

ЦЕНА: 7.800,00 ДЕН
 
  Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > USB
Kатегорија: Studio & Recording > Звучни и DSP Карти > Останати Уреди со Аудио Интерфејси
 
 
  НАША ПРЕПОРАКА:  
  Blackstar   
.
  BLACKSTAR LT-ECHO 15  
  BLACKSTAR LT-ECHO 15  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Oktava  
.
  Oktava MK012-01  
  Oktava MK012-01  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Roland  
.
  Roland CM-30 Cube Monitor  
  Boss SYB-5 Bass Synthesizer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  BOSS  
.
  Boss SYB-5 Bass Synthesizer  
  Boss SYB-5 Bass Synthesizer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  T.C. Electronic  
.
  TC Electronic G-System  
  TC Electronic G-System  
  ПовеќеПовеќе  
.
  RME  
.
  RME FireFace UC  
  RME FireFace UC  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Denon  
.
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  Denon X1800 Prime DJ mixer  
  ПовеќеПовеќе  
.
  Electro-Harmonix  
.
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  Electro Harmonix Nano BassBalls  
  ПовеќеПовеќе  
.
 
 
 
  E-MAILINGПријава  
 
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ?Регистрација  
   
Shure
Kurzweil
Allen&Heath
Ketron
Hughes & Kettner
Washburn
Peavey
LINE6
Native Instruments
T.C. Electronic
Blade
Godin
Laserworld
GLP
KV2 Audio
HK Audio
M-Audio
Sonor
RODE
 
 
Со избор на логото од производителот ќе ги погледнете сите негови производи кои ги имаме во понудата.
 
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКА Контакт Инфо  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook ПРАТЕТЕ НЕ НА TWITTER  
  SKYPE: artistmacedonia GoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти