БарајБарај  
Внесете го производот што го барате! Call: +389(0)2 3216640     E-mail: info@artist-maceodnia.com        Artist Sistems DOOEL     Vasil Gjorgov br.9, Skopje
 
   
   
КАТАЛОГ НА ПРОИЗВОДИ             E-MAILING  
 
Studio & Recording
Озвучување
Гитари и Бас Гитари
Клавијатури
Тапани и Перкусии
Останати Инструменти
Радио, ТВ и "Бродкаст"
ДЈ
Инсталации
Микрофони
Светла
РАСПРОДАЖБА
HI-FI & Consumer
ХИТ ЦЕНА
 
 
 
  НОВОСТИ:  
   
  Кон Сите Артист Вести   Кон Сите Вести ос Светот  
  АРТИСТ НОВОСТИ ! (99)   НОВОСТИ ВО СВЕТОТ! (105)  
         
 
  АРТИСТ НОВОСТИ:  
 

Вкупно Артист Новости: 99

Кон Сите Артист НовостиСите Артист Новости  
   
     
  22.06.2017  
     
Новата серија од HK Audio - LINEAR 3
 

HK Audio LINEAR 3: the easiest way to impress your audience


 
  ПовеќеПовеќе  
.
  01.11.2016  
     
Universal Audio ја најавува компатибилноста на Thunderbolt системи
 Windows верзиите ќе ги поддржуваат сите UAD Thunderbolt справи при користење на Windows 10 на компјутери кои имаат Thunderbolt 3 поддршка преку USB Type-C конектор (Skylake поцесор или некој понов).
НАПОМЕНА : 32-битните UAD ASIO Thunderbolt драјвери and 32-bit DAWs не се поддржани од овој UAD Thunderbolt за Windows 10.

 
  ПовеќеПовеќе  
.
  12.10.2016  
     
RUPERT NEVE SHELFORD CHANNEL: Новата генерација на vintage звукот
 Rupert Neve Designs го најави Shelford Channel : дефинитивна еволуцијата на највредните класични модули од Rupert Neve, редизајнирани и рафинирани за студиото од 21 век.

 
  ПовеќеПовеќе  
.
  01.10.2016  
     
Купете Universal Audio Apollo Twin и станете сопственик на ексклуз
 Купете Universal Audio Apollo Twin >> станете сопственик на ексклузивните UAD плагини на Neve, Fairchild & Tape апсолутно БЕСПЛАТНО!

Промоцијата трае до 31.12.2016!

 
  ПовеќеПовеќе  
.
  25.09.2016  
     
ПОСЛЕДЕН ПОВИК доколку сакате да добиете БЕСПЛАТЕН UAD-2
 Понудата важи заклучно со 30. Септември 2016.
Купете нов Universal Audio 4-710d Tone-Blending микрофорнски предзасилувач и добијте UAD-2 QUAD DSP акцелератор со плагини!!!

 
  ПовеќеПовеќе  
.
     
  ВЕСТИ ОД СВЕТОТ:    
 

Вкупно Вести: 105

Кон Сите Вести од СветотСите Вести од Светот  
   
     
  22.06.2017  
     
TRAKTOR Pro 2 for FREE !!!
 

GET TRAKTOR PRO 2 FOR FREEBuy TRAKTOR KONTROL X1 or Z1 before June 30, and get TRAKTOR PRO 2

 
  ПовеќеПовеќе  
.
  22.06.2017  
     
SUMMER OF SOUND
 

SAVE 50% ON KOMPLETE BUNDLE UPDATES AND UPGRADES


 
  ПовеќеПовеќе  
.
  18.06.2016  
     
ADAM Audio In The Studio With Carl Cox
 

Интервју на Carl Cox околу почетокот на неговата кариера и Adam Audio мониторите!


 
  ПовеќеПовеќе  
.
  20.05.2016  
     
New! Shure MV51 Digital Large-Diaphragm Condenser Microphone
 New Product — With both an integrated kickstand for tabletop use and a microphone stand adapter for traditional mounting, the versatile MV51 delivers great audio quality in a vintage design.

 
  ПовеќеПовеќе  
.
  17.03.2016  
     
Watch the Dennon MCX8000 tutorial video presented by D. Ramirez
 


 
  ПовеќеПовеќе  
.
     
 
 
 
 
 
ПријаваПријави се
 
  БЕСПЛАТНИ КАТАЛОЗИ  
 
   
  РегистрацијаРегистрација  
  БРЕНДОВИ  
 
По бр. на артикли:
 
 

1 .Behringer (215)

 
Behringer
 

2 .Gewa (171)

 
Gewa
 

3 .Peavey (115)

 
Peavey
 

4 .Shure (109)

 
Shure
 

5 .TC Electronic (91)

 
TC Electronic
 

6 .American DJ (91)

 
American DJ
 

7 .Konig & Meyer (86)

 
Konig & Meyer
 

8 .Rode (82)

 
Rode
 

9 .Paiste (78)

 
Paiste
 

10 .Washburn (66)

 
Washburn
 

11 .Allen&Heath (63)

 
Allen&Heath
 

12 .Electro-Harmonix (60)

 
Electro-Harmonix
 

13 .Ernie Ball (52)

 
Ernie Ball
 

14 .HK Audio (52)

 
HK Audio
 

15 .SPL (51)

 
SPL
     
 
По посетеност:
 
 

1 .Behringer (2357346)

 
Behringer
 

2 .Shure (1361168)

 
Shure
 

3 .Peavey (957074)

 
Peavey
 

4 .Gewa (920673)

 
Gewa
 

5 .Rode (859963)

 
Rode
 

6 .American DJ (759763)

 
American DJ
 

7 .TC Electronic (743740)

 
TC Electronic
 

8 .Alesis (597741)

 
Alesis
 

9 .Audio-Technica (588092)

 
Audio-Technica
 

10 .Konig & Meyer (572731)

 
Konig & Meyer
 

11 .Washburn (520969)

 
Washburn
 

12 .Akai (476188)

 
Akai
 

13 .Allen&Heath (445901)

 
Allen&Heath
 

14 .M-Audio (445760)

 
M-Audio
 

15 .HK Audio (364251)

 
HK Audio
  Останати ПроизводителиДруги Прозиводители  
  ГАРАНЦИЈА  
  Сите производи купени во АРТИСТ СИТЕМС имаат гаранција и гарантиран сервис!  
  Гарантен ЛистГарантенЛист  
  КУПУВАЊЕ НА РАТИ  
  
  КОНТАКТ:  
     
  ИСПРАТЕТЕ ПОРАКАСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Facebook  
  СТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА FacebookСТАНЕТЕ НАШ ПРИЈАТЕЛ НА Myspace  
  SKYPE: artistmacedoniaGoogleTalk: artistmacedonia  
 

nick: artistmacedonia

 
  КонтактКонтакт  
 
         
www.artist.com.mk
 
Aртист Системс - Професионална Музичка Опрема и Музички Инструменти